Pozostałe platformy > Palm OS

Bluetooth - Internet - Poradnik

<< < (4/4)

beju:
a teraz zagadka dotyczącą udostępniania przez BT: how to:
udostępnić z modemu GPRS na BT (samsung z370) internet łączem dial-up przez bluetooth do urządzenia z systemem Palm OS ?

trueshot:
Hej ho!
W końcu udało mi się podzielić połączenie. Skuteczna odpowiedź jest http://www.bioneural.net/2003/10/12/mac-internet-on-palm-via-bluetooth/:
W skrócie.
1. sparuj swojego Maca ze swoim Centro (lub innym Palmem)
2. W HotSync WYŁĄCZ synchronizację na porcie PDA-Sync. Bez tego komputer będzie miał zajęty port komunikacyjny dla tego programu
3. Włącz port Bluetooth-PDA.
Ci którzy mają Bluetooth utility w maku robią to przez włączenie przy polu "on of". ci którzy nie mają tej usługi idą do panelu sterowania - bluetooth - sharing i tam to jest
4. Wyłącz Firewall w preferencjach systemu (pamiętaj z jakim ryzykiem się to wiąże).
5. Włącz Internet sharing dla użytkowników używających Ethernetu.
6. Zainicjuc server PPP,
- wywołaj terminal
przepisz (lub wklej) wers (oczywiście zatwierdzamy enterem)
sudo ls

poczkekaj chwilke
przeklej poniższy wers
sudo /usr/sbin/pppd /dev/tty.Bluetooth-PDA-Sync 115200 noauth local passive proxyarp asyncmap 0 silent persist :10.0.1.201 &

teraz sprawdzamy czy na końcu tego co wypluje nam komputer jest [1] 454 i potem Done czy nie ma tego Done. Jak go nie ma -  po 3-4 sekundach klikamy ponownie ten wers
strzałka kursora w górę aby przywołać ostatnio wykonywanie polecenie). Jeśli nam się uda to komputer wypluje na końcu  [1] "Done"
7. Teraz skrypt w Script Editorze

zainicjuj server ppp - przeklej cały poniższy akapit do Script Editora i zrób "uruchom"

do shell script "sudo /usr/sbin/pppd /dev/tty.bluetooth-pda-sync-port 115200 noauth local passive proxyarp asyncmap 0 silent persist :10.0.1.201 &" with administrator privileges
do shell script "sudo /usr/sbin/sysctl -w net.inet.ip.forwarding=1"
do shell script "sudo /usr/sbin/natd -same_ports -use_sockets -log -deny_incoming -interface en0"
do shell script "sudo /sbin/ipfw add divert natd ip from any to any via en0"


uwaga, kiedy skończysz bawić się netem dobrze jest zatrzymać sharing do bluetootha tym skryptem:
do shell script "sudo /sbin/ipfw -f flush" with administrator privileges
do shell script "sudo killall natd"
do shell script "sudo /usr/sbin/sysctl -w net.inet.ip.forwarding=0"
do shell script "sudo killall pppd"
ALE NIE RÓB TEGO JEŚLI CHCESZ MIEĆ INTERNET! to tylko skrypt "na potem"

teraz idziemy do Palma

System -> Prefs -> Connection ustawienie powinno być (tworzymy nową nazywamy ją np. Dom)
PC
Bluetooth
Device: twój maczek (wyszukaj go)
w Details czyli szczegółach przestawiamy szybkość na 115,200

zatwierdzamy OK, potem Done
idziemy do Network

Tworzymy service  dajemu mu jakąś nazwę (jaką chcemy)
Connection: to co ustaliliśmy powyźej, czyli np. "Dom"
w Details Fallback i Idle zostawiamy,
w Advanced
IP  - automatyczne
DNS - ja mam taki jaki jest mój dns dla maka czyli 192.168.1.1
żeby to sprawdzić wywołaj w oknie makowej przeglądarki adres 192.168.1.1 i zobacz czy jest tam router/DNS
może to być inny adres jak 192.168.0.1 albo 192.168.1.254 - tego ci nie powiem niestety
w scripcie mam tylko "end"

klikamy Connect
Initializing
Singing On
Established

w około 2 sekundy

Internet śmiga tak szybko, że można się popłakać z zachwytu.

Teraz jeszcze tylko dobry adaptor bluetootha na 100m i mamy na całej chacie internet w Centro.

kiedy się coś skisi
- wyłącz i włącz internet sharing
- użyj skryptu do wyłączenia sharingu z bluetootem (jest powyżej z opisem żeby go stosować aby wyłączyć dzielenie)
- zresetuj kompa i zacznij od punktu 6

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej