Nawigacja GPS > AutoMapa

Z Automapą po Francji

(1/5) > >>

MMac:
Wybraliśmy się w tym roku do Francji (przez Niemcy) z Automapą na WinCE (ModeCom FreeWay MX2); wersja Automapy 6.24.0; Mapy Europy 1802
Tak jak przez wcześniejsze 10 lat (a może więcej) nie narzekałem na anwidacje to tym razem mnie zawiodła.... :-(
1. Nie wyszukiwała mi NIC po adresach we Francji; zawsze przygotowuje sobie współrzędne GPS więc w kraju tego nie zauważyłem; mimo że podczas jazdy pokazywał nazwy miast i ulic to wyszukanie nie działało, nawet miasta już nie znajdowała; czy to po nazwie czy po kodzie pocztowym(po Polsce nie było problemu z adresami); dobrze że miałem starszą wersję i nią się wspomogłem gdy musiałem podjechać kilka razy pod jakiś adres
2. kilka razy podczas wyznaczania trasy tak skutecznie się zawiesiła, że musiałem wyłączać sprzęt
3. raz ciekawie się zapętliła podczas jazdy; w kółko wyznaczala trasę, pokazywała wyznaczoną, i od nowa; chyba z kilkanaście razy; całe szczeście jechałem w korku więc nie było problemu z resetem
4. mnóstwo razy błędnie podawała nr zjazdu z ronda; niestety kilka razy przez to źle pojechałem i musiałem zawracać
5. Mnóstwo razy  na ekranie pojawiał się asystent pasa ruchu - dwa pasy jeden ze strzałką drugi z krzyżykiem, również na drogach z jednym pasem ruchu
6. W dodze do Francji po przekroczeniu granicy nie chciała sama się schować informacja o przejściu granicznym
7. Czas dojazdu też nie potrafi zawsze dobrze oszacować; ok 100 km po drogach lokalnych i różnica ponad 20 minut; automapa pokazywała dłuższy czas; (żeby nie było nie przekraczałem prędkości a wręcz nawet jeździłem poniżej dopuszczalnej)
8. No i czasami potrafi wyznaczyć trasę po bocznych drogach choć obok są głowniejsze, szersze, wygodniejsze...

po tym wszystkich się zastanawiam: po co przez tyle lat przedłużam licencję... ?  :)

zdzis.michal:
Posiadam wAM EU i chociaż przez dłuższy czas nie wyjeżdżałem za granicę, na polskich trasach przy korzystaniu z wersji EU od kilku lat mam dla punktów jak poniżej podobne wrażenia.


--- Cytuj ---2. kilka razy podczas wyznaczania trasy tak skutecznie się zawiesiła, że musiałem wyłączać sprzęt
--- Koniec cytatu ---
Podczas jazdy w Polsce po przejechaniu ok 120 km występuje regularnie. Wyłączam twardym resetem lub jak ostatnio usuwam trasę i wgrywam cel na nowo.


--- Cytuj ---3. raz ciekawie się zapętliła podczas jazdy; w kółko wyznaczala trasę, pokazywała wyznaczoną, i od nowa; chyba z kilkanaście razy; całe szczeście jechałem w korku więc nie było problemu z resetem
--- Koniec cytatu ---
To zapętlenie również występuje często. Recepta jak powyżej, tylko twardy reset. Nieraz po przejechaniu zaledwie kilku km oznajmia, że jestem u celu. włączenie na nowo powoduje dalszą prawidłową nawigację.


--- Cytuj ---[8. No i czasami potrafi wyznaczyć trasę po bocznych drogach choć obok są głowniejsze, szersze, wygodniejsze/quote]
To akurat chyba zależy od ustawienia opcji w programie, więc można częściowo wyeliminować. Jednak zdarzały się wypadki, że na rozeznanej dobrze trasie wielokrotnie przejechanej z AM potrafiła niespodziewanie skierować na jakąś lokalną drogę dłuższą, gorszą i wolniejszą, więc bez uzasadnienia.

Wg mojego rozeznania te atrakcje występują dla wersji EU, dla PL nie słyszałem. Ostatnią, która nie miała takich niespodzianek była 6.16 ale miała dużo mniejszą wielkość pliku. Problem w przeciągu kilku lat był wielokrotnie zgłaszany serwisowi (ostatnio ok. miesiąc temu) i nigdy nie doczekał się rozwiązania przy podawaniu wszelkich żądanych plików z zapisami do serwisu.
--- Koniec cytatu ---

kwojtow:
Może to zabrzmi ... ale z tym sprzętem na tym systemie to już cud że AM w ogóle jakoś tam działa.

starstruck:
Dlaczego cud? Przecież jest to program pod ten system i na ten sprzęt. Ciekawe, że do wersji 6.22 nie było takich problemów. System i sprzęt się nie zmienił. Coś skopali w 6.23 a potem już nikt tym się nie zajmuje i tak się to ciągnie.

Kleofas84:
Miałem podobne problemy na Modecom MX3 jadąc  z Węgier, ale zdarzyło się to jeden raz.
Rozwiązaniem problemu było sformatowanie karty pamięci i wgranie mapy jeszcze raz.

Czy ma Pan ten sam soft (firmware), czasem warto przywrócić fabryczny?


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej