Android OS > EVO 3D

NAWIGACJA locations

(1/1)

dav000:
Witam
 I mi przyszło przesiąść się na androida, i jak każdy szukając podobieństw do WM 6.5 pewnych rzeczy nie rozumiem. Pomijając juz kwestie techniczne (do tego postaram sie dojść sam) chciałem zadać pyta dot nawigacji jaką miałem preinstalowaną w systemie . Mam fona HTC evo 3d, system android. 234
 Jedna nawigacja jest od googla - onlina . I mam jakąś też która pokazuje sie po kliknięciu "Locations" , nawigacja wygląda fajnie, 3D, ale nie mam żadnych info co to za program, czy jest płatny itd, coś chyba wpisywałem bo w opcjach jest licencja i data wygaśniecia. Nawi działa bez netu, i tu pytanie bo na karcie sd w katalogu .data/navigator/data/maps jest prawie 4 GB danych, czy należą do tej nawigacji? I czy mogę je usunąć?
 Jeśli jest to płatna nawigacja i są to jej dane na karcie to ją wywalę, niedługo będzie automapa, a ta ma dla mnie za mało opcji.

 I jeszcze jedno pytanie z innej beczki, jak to jest z tymi aplikacjami na prawdę , czy jak siedzę na FB i klikam domek, to ta aplikacja jest w tle działąjąca? Potem siedzę w operze powiedzmy i znowu klikam domek. Czy program jest zamykany? A jeśli nie to czy nie zapycha pamięci? Czytałem że android inaczej zarządza pamięcią , ale jak Wy uważacie?

 Pozdrawiam

revanmj:
Część funkcji nawigacji od HTC jest płatna (najpierw przez jakiś okres masz je za darmo do testów, potem trzeba zapłacić), ale nie pamiętam które dokładnie.

Co do przycisku Home - domyślnie aplikacje pozostają uruchomione w tle po jego naciśnięciu, ale pamięci nie zabraknie, bo Android automatycznie ubija bądź usypia programy jeśli potrzeba więcej pamięci.

dav000:
Dziękuje revanmj za odpowiedź, tak myślałem z tą nawigacją. Dlatego sobie ja odpuszczę.
Co do aplikacji w tle, zauważyłem że po odpaleniu wielu ciężkich programów system nie spowalnia, myślałem ze to moze przez dobre parametry urządzenia , ale u kolegi na wildfire jest podobnie.
Jedyną rzeczą bezdyskusyjnie pozostaje drenaż baterii, nie wierzę że taka aplikacja nie korzysta z zasobów procesora -  a to jak wiemy musi ciągnąć prąd. Użytkownicy Advenced task killer wspominają o wolniejszym zużywaniu baterii, dlatego też nie dla zwalniania ramu dla dalszych aplikacji, ale powiedzmy na wieczór , czy koniec intensywnego używania , odpalam program by procek mógł "iść spać" ;)

Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej