Bateria w EVO 3D

  • 11 Odpowiedzi
  • 21487 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bateria w EVO 3D
« dnia: Styczeń 12, 2012, 17:34:41 »
Witam
Nie wiem ile Wam trzyma bateria ale u mnie jest troche za krótko.
Dzisiaj postanowiłem sprawdzić jakie są pobory prądu przez telefon. Nie patrząc na wskazania z żadnego programu to analizowania pracy bateri tylko poprostu przy pomocy miernika.

Oto wyniki:
Włączanie się telefonu od przyciśniecia włącz do czasu przejęcia ustawień dla wyświetlacza - około 650mA
podczas uruchamiania ale już kiedy wyświetlacz w moim przypadku się przyciemnił (nie wiem co się działo w telefonie bo nadal była strona startowa) - około 250mA
w dalszym ciągu uruchamianie ale już z działającym sense oraz wyświetlaną pogodą - dochodziło nawet do 1,2A (kilka sekund)
Telefon całkowicie uruchomiony, wyświetlacz ustawiony na maksymalną jasność przez cały czas,
                                     BT - on, transmisja danych - on - od 300-500mA
          jak wyżej tylko   BT - off, transmisja danych - off - od 290-450mA
wyświetlanie zdjęcia 3D - 350mA, przy przesuwaniu zdjęcia palcem do 600mA
wyświetlanie zdjęcia 2D - 300mA
film 3D - 380-500mA
Wyświetlacz wygaszony całkiem (telefon w stanie czuwania)
                                     BT - on, transmisja danych - on - 9-30mA
                                     BT - off, transmisja danych - off - 8-28mA
Wyświetlacz wygaszony BT - on, transmisja danych - on
           PowerAmp dzwięk na głośnik - 90-130mA
Copilot - 420mA
Sygic - 480-510mA

Robinie zdjęcia 2D 550-780mA
                         3D 820-920mA
Wyświetlacz na maksa, tapeta pogoda - 570-690mA
Wyświetlacz na maksa, tapeta zdjęcie - 240-300mA
Wyświetlacz na maksa, tapeta slajdy - 280-400mA
Przeglądanie marketu 450-900mA

Tyle pomiarów
Nie pisałem wyników w postaci na przykład 437mA bo pomiary cały czas się zmieniają. Napisałem około lub granice w jakich się zmieniały.
Wychodzi z tych pomiarów że największy pobór jest przy uruchamianiu oraz przy zdjęciach 3D.

Tak przy okazji doszedłem do wnioasku że jest coś nie tak w tych telefonach lub bateriach jeśli chodzi o ładowanie.
Pisano gdzieś że doładowuje się do 97%. Uważam że to nie jest tak. Błąd jest przy podtrzymywaniu stanu baterii. Zaobserwujcie, że bateria ładuje sie do 100% za każdym razem, ale jeśli nadal pozostaje podłączone ładowanie to poziom naładowania spada. Albo sam telefon odłącza podtrzymanie albo elektronika baterii odcina je. Jak ładowałem telefon i później długo pozostawał z podłączoną ładowarką to poziom naładowania spadał nawet do 94%.

Jeszcze jedno, wskazania z Battery Monitora nie są dokładne, nawet powiedziałbym że w ogóle nie można się na nich opierać. Kiedyś prześledziłem historię poborów prądu kiedy telefon był w stanie czuwania i okazało się poziom pobieranego prądu był w okolicy 400mA.
Biorąc pod uwagę pojemność baterii 1730mAh to telefon powinien się całkowicie rozładować po około 4 godzinach. Dlatego uważam że zapisy w historii tego programu są zupełnie bez sensu.

Jednak patrząc na to co telefon potrafi i tak jestem pełen podziwu dla baterii. Jak mi ktoś nie wierzy niech weźmie nawigacje samochodą i włączy ją bez zewnętrznego zasilania i obok postawi telefon z włączoną nawigacją. Zobaczycie że telefon wytrzyma dłużej a przecież w tym samym czasie jeszcze jest gotowy do choćby odebrania połączenia.
Pozdrawiam i mam nadzieję że kogoś zaciekawiło to choć trochę.

A może ktoś ma jakiś prosty sposób na wydłużenie życia baterii?



*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:56:28 »
Fajnie że zrobiłeś niezależne testy, przydatna sprawa


Tak w Evo jest błąd i po naładowaniu telefonu odcina ładowanie na wieki (trzeba odłączyć i podłączyć ponownie żeby ładowało)

Co do reszty to pytanie czy rom stockowy? która wersja, jaki kernel?

Sposób na wydłużenie życia baterii? Były o tym całe elaboraty. Na evo jest tragedia w sensie brakuje bibliotek ril, w zwiąsku z czym alternatywne fajne całkiem radyjka można są o kant..........

Polecam Leedroid rom w wersji 5.1. Chociaż ma u mnie pewną wadę (potrafią zniknąć aplikacje) ale to prawdopodobnie nie jest wina romu tylko jakiejś wrednej apki.


Najprostsze porady -> wyłącz czujnik zbliżeniowy, ciemne tło i dobry kernel w którym wifi, bt, czy gps w standby nie będą żarły baterii. Uważaj na widgety - sprawdź które mają najgorszy wpływ na zużycie prądu - może są lepsze alternatywne apki?
Warto też wyłączyć lokalizację telefonu i automatyczne synchronizacje. Zmierz zużycie w standby po tych zabiegach.

Celowo nie sugeruję rzeczy, które znacznie obniżyłyby komfort użytkowania. po to kupujemy topowy model, żeby korzystać a nie przerobić na dzwoniącą cegłę.

W dobrym romie w standby powinno być 3mA o ile jakiś widget nie szaleje w tle.

Żadnych task killerów!


Btw. Dzięki za testy, wszelkie programy podaję nie wiedzieć czemu na evo z d... wyniki. Nie wiem czemu. Twoje wskazania są pierwszymi w miarę sensownymi
sgs III

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 21:59:53 »
Cieszę się, że komuś się to spodobało.
Nie wiem kiedy jeszcze się z tym pobawię bo trochę to pożera czasu którego i tak mam za mało.

Rom oryginalny, wersja jądra 2.6.35.13-g47321df
numer oprogramowania 1.20.401.8

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:01:07 »
a radio które?
sgs III

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2012, 22:47:37 »
Wiesz co głupia sprawa. Jak to sprawdzić?

*

Offline PiotrDyrcz

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond,SE X1,HTC HD,HTC HD2, HTC EVO 3D
Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2012, 11:45:56 »
Może to Wersja pasma...?

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:11:21 »
Wiem o co chodzi z radiem ale nie wiem jak z poziomu telefonu sprawdzić która wersja.

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2012, 16:05:17 »

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2012, 19:48:54 »
Poświęciłem sporo czasu na obserwację baterii i samego ładowania jej. To co mozna wyczytać że bateria nie jest doładowywana do 100% to nie prawda. Wygląda to tak, bateria się ładuje, dochodzi do 100% i ładowanie i podtrzymanie zostaje odłączone przez elektronikę baterii. Dioda świeci na zielono, ze bateria niby pełna a ona się rozładowuje normalnie tak jakby ładowarka była odłączona. Gdy poziom naładowania spadnie do 95% ładowanie jest znowu uruchomione i znowu do 100% jest doładowywana i tak w kółko, więc zauważenie 100% naładowania może być rzadkoscią :)
Nie wiem dlaczego tak to zostało zrobione ale z tego co zauważyłem to nie tylko evo tak ma.

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2012, 09:29:06 »
Witam
Zainstalowałem program do zliczania danych pobieranych i wysyłanych oraz tapetę My beach HD i po trzech godzinach od odłączenia telefonu od ładowarki (pełne naładowanie) miałem zaledwie 43% stanu baterii, a zaznaczam że telefon głównie czuwał w tym czasie. Odinstalowałem oba programy i po odłączeniu ładowarki po pełnym naładowaniu po 5 godzinach mam 75% (po zrobieniu około 20 zdjęć, około 10 minut rozmowy).

Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2012, 15:35:15 »
Witam
Zakupiłem baterię 3500mAh wraz z tylna pokrywą. Niestety telefon jest nieco gróbszy ale nie jest tragicznie. Za to bateria po pierwszym ładowaniu całkiem nieźle się trzyma. Od odłączenia od ładowarki o godzinie 7.00 do teraz czyli 15.30 zjadło 20% baterii. Telefon z podswietleniem automatycznym, uzywany tak jak co dzień. kilka smsów, troche zedjęć, jakieś rozmowy. na oryginalnej baterii miałbym w tej chwili około 40% może nieco mniej. Zobaczymy jak będzie się zachowywać po kilku ładowaniach.
Pozdrawiam

*

Offline nicrum

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
    • AutoMapa co-gdzie-kiedy
  • Sprzęt: Artemis,HTC Diamond,HTC Desire,EVO3D,NOTE
Odp: Bateria w EVO 3D
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:05:50 »
witam, a u mnie przy 15% stanu baterii wyłączyłem całkowicie i po 2h juz się nie uruchomił bo bateria padła całkiem
evo mam od wczoraj i wykonałem dokładnie formatowanie baterii według instrukcji jak tu http://pdaclub.pl/forum/evo-3d/cos-na-temat-evo-3d/
nic jeszcze nie grzebałem z instalowaniem nowych apek i z oryginalnymi już zainstalowanymi
po wykonaniu tej że instrukcji evo wytrzymał może 5h
może macie jakieś rady i porady?
pozdrawiam.
SPV M650, HTC Diamond, HTC Desire, HTC EVO 3D, NOTE