Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Oprogramowanie Windows Phone

Nawigacja do WP7

<< < (21/21)

Moi (Adam Kubicki):
A czy ktoś testował NaviExperta i ma jakąś opinie? W szczególności porównując funkcjonalność NE z tą z WM lub Androida?

EDIT:

Albo nie umiem, po trzech latach użytkowania, obsługiwać NE, albo to jakaś kiszka...  :S

Piotr1303:
Naviexpert to gówno. Nie pokazuje niektórych dróg. Po co mi nawigacja która prowadzi po autostradzie i drogach expresowych. Po automapie to naviexpert to porażka, ciągła łączność z operatorem to zawsze kasa otwarta. Kolega który testował to na 1300 km to niech pochwali się rachunkiem. Miałem Omnie na Windows 6.5 z automapą i to było to o co chodzi. Od kilkunastu miesięcy mam Mozarta z wp7 i jest to moim zdaniem porażka. Bzdety z marketplace to nie to co można było mieć na win 6.5. Microsoft blokując wp 7 strzela sobie w kolano. Poważni wytwórcy aplikacji do smartfonów wybierają tworzenie aplikacji na androida. HTC to tez strzeliło samobója bo skoro w Noki można używać BT do transmisji a w w HTC nie to świadczy to o uległości firmy wobec microsoftu. Na marginesie testowałem Naviexperta na trasie Jankowice (Pszczyna) - Tychy w większości (jadąc przez wieś) prowadził mnie po białym polu. Trasa pojawiła się na expresówce. I te ciągłe koszmarne komunikaty "przeliczam trasę". Całe szczęście, że tą trasę znam na pamięć bo nie wyobrażam sobie tego w nocy na obczyźnie. Fakt automapa przy odpowiednim nastawieniu prowadziła mnie przez bzdurne osiedla bo tam było najkrócej ale to już kwestia mojego wyboru. Naviexpert to ani nawi ani expert.

drimkast:

--- Cytat: Piotr1303 w Sierpień 15, 2012, 10:07:36 ---Kolega który testował to na 1300 km to niech pochwali się rachunkiem.

--- Koniec cytatu ---
Ten kolega nie musi się chwalić rachunkiem, gdyż testował Navigona, który posiada mapy offline, więc nie zapłacił ani złotówki za transfer danych wynikający z nawigowania.

Co do NaviExperta, to się zgodzę, gdyż krótko i grzecznie mówiąc jest to kiepski program, który gubi się nawet na prostych trasach. A komunikaty o przeliczaniu trasy po kilku kilometrach są tak nudne jak przemówienia posłów na sejmowej mównicy. Nic więc dziwnego, że wyleciał z mojego Mozarta po przejechaniu zaledwie jednej trasy.

Dużo użytkowników narzeka, że na WP7 nie ma porządnego programu nawigacyjnego. W większości to prawda, gdyż oprócz kilku znanych produktów takich jak Nokia Drive, Navigon Europe, Navigation Poland, Outdoor Navigation, NaviExpert czy V-Navi, nie ma programów nawigacyjnych znanych i cenionych przez wszystkich z WM/WinCE (AutoMapa, iGO/Mio, MapaMap, TomTom). Większość tych producentów wolała napisać od nowa swój program nawigacyjny na system Android będący na fali, niż przekonwertować go z WM6.5 na WP7. Warto też zauważyć, że na androidzie też początkowo nie było tak różowo i większość ludzi słyszało tylko o Google Maps. Dopiero w wielkich bólach zrodziły się takie tytuły jak iGO MyWay, MapaMap czy też AutoMapa, które jednak daleko odbiegają funkcjonalnością od swoich pierwowzorów z WM/WinCE. Wszystko może się jednak zmienić wraz z nadejściem Windows Phone 8 z jądrem NT. Podejrzewam, że wtedy będzie łatwiej o nawigacje na te systemy. Ale to już inne urządzenia i inna bajka...

Pozostaje więc korzystanie na naszych urządzeniach z tego co jest dostępne. Ja póki co używam bezpłatnej nawigacji Nokia Drive (Nokia Nawigacja) i jakoś nie narzekam. W końcu na bezrybiu i rak ryba  :wink:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej