ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego

  • 64 Odpowiedzi
  • 75860 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:26:46 »
Skoro działa 6.2 to powinna działać również 6.8 (ta jest najnowsza). Oczywiście instalację i rejestrację mapy musisz zrobić na PC.

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2011, 07:30:42 »
Metodą prób i błędów doszedłem do etapu, w którym AutoMapa odpala się automatycznie tuż po starcie urządzenia. Można ją następnie ukryć poprzez naciśnięcie klawisza NAVI i w ten sam sposób wywołać ponownie na pierwszy plan. Cała filozofia polega na skopiowaniu AM na SDMMC (po wcześniejszym wygospodarowaniu miejsca np. poprzez zbędnych składników katalogu CONTENT w Igo8) i zmianie nazwy folderu AutoMapy na "Navigation" oraz zmianie nazwy pliku startowego na "navigation.exe". Aby uniknąć kolizji folder z oryginalnym Igo przemianowałem na "Navigation2". AM bez problemu łapie sygnał z anteny i wygląda to ok.
Jest jednak jeden mały problem - każda dotychczas próba wejścia w menu powoduje zawieszenie AM. Radio działa nadal, można wejść do explorera, jednak gdy chciałem zamknąć proces Taskmanagerem, ten również dostał zadyszki.

Pozostaje nadal problem z dźwiękiem. Wygrzebałem jednak w plikach oryginalnego oprogramowania, konkretnie w lokalizacji SDMMC/NAVIGATION/DATA.ZIP/CONFIG/DEVICES plik o nazwie zenec_nc2010.ini a w nim następujące wpisy:

info_names="ACR-ZENEC ZE-NC2010"

[debug]
render_without_focus=1
render_without_focus_ext=1
skip_wce6_deviceid=1

;Save folder can only be specified in sys.txt
;[folders]
;data="/NandFlash"

[gps]
port=1
baud=9600

;[gx]
;bpp=32
;x_pitch=4
;y_pitch=1600
;width=400
;height=234
;pixel_format=288
;buffer=1247805440

[interface]
save_checksum=1
save_safety=1
show_exit=0

[loading]
background_startup=1
dont_force_focus=1
background_startup_on_restart=0
dont_force_focus_on_restart=0

[modules]
IEXTERNAL_BACKGROUND_PLAYBACK_MANAGER="SKYPINCAR_EXT_BGPLAYBACK_MGR"
IEXT_DIRECTION_NOTIFIER="ZENEC_DIRECTION_NOTIFIER"


[navigation]
direction_notify=1

[power]
backlight_methods = 69

[rawdisplay]
driver="GDI"
;gx_disable_detect=1


Szczególnie obiecująco wygląda ten wpis [modules], w którym mowa o jakimś managerze dźwięku. Wcześniej na podobnej zasadzie jak w opisywanej wcześniej AM odpaliłem także Igo Primo (wymaga drobnych modyfikacji, o których za chwilę) - w najbliższych dniach przetestuję moją koncepcję z wykorzystaniem wpisów z pliku zenec_nc2010.ini.

Wracając do Primo - aby działało, należy wykonać dwie czynności:
1. Podmienić plik data.zip na http://netload.in/dateio7eu4zIA7O/Data.zip_400_02.rar.htm - są to pliki dostosowane do rozdzielczości 400x240 (Zenec ma 400x234 w związku z czym przytnie nam nieco widok u dołu ekranu ale w sposób, który dla mnie jest akceptowalny);
2. W pliku SYS.TXT należy dodać wpis następującej treści:

[Interface] ;if section already exists, just add the next line only
resolution_dir="400_240"


Plik oraz ścieżkę w pliku SYS.TXT zawdzięczamy koledze skydiver*18 z forum nc2010.de.

Za kilka dni podzielę się relacją z próby uruchomienia Primo z dźwiękiem.

P.S.
Przypominam o konieczności wykonania kopii zapasowej oryginalnego oprogramowania Igo ;-)

Pozdrawiam
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2011, 09:51:19 »
Cytuj
Za kilka dni podzielę się relacją z próby uruchomienia Primo z dźwiękiem.

Czy poradziłeś sobie już z tym dźwiękiem? Mam zamiar kupić sobie takiego Zenca ale pozostaje problem z dzwiękiem.

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2011, 21:57:08 »
Niestety, po wielu próbach wróciłem do poprzedniej wersji Igo. Jakiekolwiek kombinacje nie przyniosły efektu. Każda inna aplikacja nie obsługuje w tym Zencu dźwięku. Na dodatek Igo Primo nie zapamiętuje ustawień kalibracji ekranu i musiałem ją robić po każdym uruchomieniu urządzenia.
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

*

Offline Sławek_Toruń

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.volvo_v70r.prv.pl
  • Sprzęt: Mio Moov 200
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2011, 16:15:31 »
Tak wiec sciagamy program SyncTool_Druids i

Link jest nieaktualny. Mogę poprosić o nowe źródło.

Mio Moov 200 Model N206 + SDHC 4GB + Windows CE 5.0

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2011, 11:54:31 »
Sprawdź na stronie www.nc2010.de. Musisz być zalogowany, aby mieć pełny dostęp do forum i plików.
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 27, 2011, 15:33:32 »
witam zakupiłem zenca ze-nc2010 i ma wgraną auto mape oczywiście bez głosu chciałem wrocic do orginału iGo nie wiem jak to zrobic
może jest ktoś w okolicach warszawy zeby to zrobić .  pomocy !!!  :(


*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:11:36 »
Witam, skontaktuj się z dystrybutorem sprzętu na PL. Może będą w stanie pomóc w przywróceniu oryginalnego oprogramowania ( w oparciu o licencję przypisaną do urządzenia). Mogę także pomóc poprzez wrzócenie mojego backupa na jakiś serwer. Musiałbyś wówczas zapoznać się z podstawami "grzebania" w plikach i zagrożeniami, jakie z tego wynikają.
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:17:45 »
panowie dzieki za to forum wreszcie zmieniłem mape na iGO smiga jak zła zrobiłem to metodą prób i błędów i sie udało  bez forum nie dał bym rady  wielkie dzieki jeszcze raz  :ok:  mam tylko mały problem nawi świetnie śmiga tylko po długiej jeżdzie głos nawi powoli sie ścisza do tego stopnia że prawie nic nie słychać komend po wyłonczeniu zenca wszystko wraca co może byc powodem ?
a i jeszcze jedno jak zrobiłem aktualizacje zenka kod startowy zmienił sie sam na 0000 wpisywałem orginalny i nic myślałem ze sie zablokował ale po paru próbach odpalił   :smiley:

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2012, 13:10:33 »
witam, czy ma ktoś może plik wsadowy eeprom do zenec 2010?

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 23, 2012, 11:06:01 »
Czy ktoś w Warszawie lub okolicach posiada Zeneca 2010 i mógłby mi pomóc w aktualizacji tego i owego? Jak tam z tą automapą na dzień dzisiejszy? Udało się komuś ją ogarnąć i uruchomić z dźwiękiem? Czy ten iGo jest sporo gorszy jeżeli chodzi o Polskę i Warszawę od AM?

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 18, 2012, 09:13:52 »
witan czy ktoś wie jak zainstalować kamerke cofania do ZENCA NC2010  mam orginalne kable czincz do kamery ale nie wiem jak zenka obudzić zeby odtworzył sygnał z kamery. ZENEC jest bez can-busa i kości zasilające som nie orginalne może ktoś wie który to pin w kości przy radyjku i jak to zrobić bo pewnie trzeba dać plus od światła wstecznego ale nie wiem gdzie  :sad:

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2012, 11:15:21 »
jeszcze jedno kamera działa jak włanczam kamere ale chce żeby działała jak włącze wsteczny  :sad:

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 07, 2012, 21:29:48 »
Panowie pomocy aktualizowałem i przy aktualizacji OS wyskoczył błąd shellupdate i udało mi się tylko os rescue i teraz jak włączam to gra radio i włącza sie win ce. Co mam zrobić żeby przywrócić system ? Nie mam orginalnego kabla usb i robiłem aktualizacje kartą pamięci. Proszę o pomoc.

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 09, 2012, 08:33:29 »
Raczej nie wiele można się tutaj pomocy spodziewać na tym forum. Uporałem się z aktualizacją oprogramowania i programu nawigacyjnego przed wakacjami. Wszystko było w miarę ok (pomijając rzetelnosc iGO), a jakis tydzien temu Zenec przestal mi zapamietywac ustawienia nawigacji.

Po kazdym wylaczeniu urzadzenia musze ustawiac od poczatku opcje jezyka itd. w nawigacji. Jezeli chodzi o radio i ustawienia korektora, to wszystko pamieta. Problem jest z nawigacja.

Nie wiem o co chodzi i jak rozwiazac ten problem.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 08:38:30 wysłana przez Duracel1974 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 09, 2012, 09:08:43 »
Igo powinno zapisywać ustawienia albo w pliku sys.txt (to raczej do edycji dla użytkownika), albo w folderze Save (jeden z podfolderów w katalogu Igo). Być może ten właśnie katalog, albo któryś z plików, jakie się w nim znajdują doznał uszkodzenia i nie pozwala się teraz ani skasować, ani nadpisać. Skutkiem tego Igo za każdym razem musi się ustawiać od zera. Proponuję skasować folder save i spróbować bez niego.

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 09, 2012, 09:15:01 »
Ok, ale jak to zrobić. Nie bawiłem się w edycję WinCE, a aktualizację wykonałem za pomocą dostępnego oprogramowania.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 09, 2012, 09:29:32 »
Właśnie dlatego mało jest odpowiedzi w temacie... Bardzo niewiele osób ma dostęp do tego sprzętu (ja go na przykład nigdy na oczy nie widziałem) i może coś więcej powiedzieć na temat modyfikowania jego ustawień. Jeśli nie masz dostępu do explorera wprost z nawigacji, to pewnie trzeba wykorzystać metodę "aktualizacyjną". Może po prostu jeszcze raz zaktualizujesz Igo jak poprzednio? Taka operacja powinna chyba sformatować pamięć i usunąć ewentualne problemy z plikami "save".

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 09, 2012, 09:38:50 »
Probowalem, ale nic to nie dalo. Nie mam jednak pewnosci czy zrzut ustawien urzadzenia na pendrive byl aktualny. Bede musial jeszcze raz go zrobic i dopiero wtedy sprobowac wykonac ponowna aktualizacje.

Zenec2010 aktualizuje sie poprzez intalacje specjalnego programu ze strony Zenec na domowym komputerze. Na pendrive zrzucamy wszystkie dane o naszym egzemplarzu i poprzez ten pendrive komputer komunikuje sie z urzadzeniem i wie jakie aktualizacje ma sciagnac na pendrive.


Tak na marginesie.
Cos dziwnego dzieje sie na tym forum przy wpisywaniu polskich znakow.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 09:43:39 wysłana przez Duracel1974 »

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 11, 2012, 19:51:09 »
Duracel, odezwij się na priva, to postaram się jakoś podesłać backup plików z mojego radia. Nie jest to niestety stan fabryczny, bo pliki pierwszego backup'a przestały istnieć wraz z awarią dysku twardego. Dysponuję backupem, wpełni działającego urządzenia z jednym małym mankamentem - podczas kazdego uruchomienia pojawia sie mała ramka z komunikatem o konieczności resetu ustawień użytkownika w iGo, którą mozna wyłączyć klikając OK lub Anuluj, co w żadnym stopniu nie wpływa na funkcjonalnośc nawigacji. Poza tym nie mam do radia wiekszych zastrzeżeń.
Pozdrawiam
Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 08, 2012, 00:05:14 »
Koledzy (bo chyba kobiet tu nie ma?) !!

Należy się nam wykonanie wielkiej zrzutki na duuuże piwo dla Listka2000. Ten człowiek wykonał naprawdę gigantyczną robotę, wszystko pięknie poopisywał i jeszcze screenshoty dodał.. BRAAAAAVO!!! Rzadko spotyka się na forach tak pomocnych ludzi, z wielką wiedzą i pasją pomagania innym.
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY CI, Listku2000!


Połączone: Listopad 08, 2012, 00:23:58
Moi Drodzy Parafianie,

Zapomniałem przy okazji - peanów pochwalnych na cześć Listka2000 - zapytać o swój problem z Zenkiem:
Otóż niektóre dokumentacje do NC2010 podają, że na ekranie można odwzorowywać stan (i sterować?) klimatyzacji i podgrzewania foteli. Widać to tutaj:
http://www.smac.co.za/index.php?option=com_content&view=article&id=152&Itemid=89

Mam seata alteę 2.0 TDI i nijak nie mogę poradzić sobie z tą funkcją. Choć w ustawieniach zenka ta funkcja jest aktywna, to nie wyświetla się grafika klimy. Prawdopodobnie chodzi o zgodność CA BUSa z Zenkiem, czyli potrzebna jest do zenka odpowiednia wersja softu (Can Bus update). Czy ktoś z Was może mi pomóc ustalić jaka wersja jest potrzebna? Skąd ją zamówić? ściągnąć? kupić?

Wszelkie podpowiedzi mile widziane, najcenniejsze są te, które rozwiązują problem...

Pozdrowienia,
krzycek
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2012, 00:23:59 wysłana przez krzycek »

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 15, 2014, 13:36:32 »
witam

ma ktos moze linka albo na dysku gdzies tego SyncTool_Druids

przerylem google i wszedzie nieaktywne linki

bo toolbox nie widzi mi pena

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 13, 2020, 18:18:21 »
Witam panowie , szukam pomocy z radyjkiem Zenec 510 , chodzi mi czy moze ktos pomoze czy mozna odpalic Automape z karty SD. Dodam ze posiadam na karcie karte Zenec z nawigacja od tego radyjka..

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 14, 2020, 10:59:03 »
Na karcie masz pewnie same mapy, natomiast aplikacja nawigacyjna (jakakolwiek jest fabrycznie) siedzi w pamięci flash. Na pewno jednak listing (drzewko) plików z karty było by przydatne.

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 14, 2020, 16:48:56 »
na karcie raczej chyba nawigacja jest , tutaj wrzuciłem screen co jest na karcie.. nie moge fotki dodac bo pokazuje ze mam pełny..

https://megawrzuta.pl/download/872108c9afd3fcbe7e02e9ad48c49af7.html  rozmiar plikow na karcie to ok 2 Gb.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 16:50:32 wysłana przez aliens »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 14, 2020, 16:57:38 »
Rzeczywiście, jest. Jeśli ten Zenec to typowy ARM a nie np. MIPS, to możesz po prostu podmienić oryginalny plik exe (navigation.exe), na taki, jaki chcesz używać. Czyli instalujesz AutoMapę na karcie pamięci - na początek do testów możesz zainstalować sam program, bez mapy- a potem zmieniasz nazwę pliku wceam.exe na navigation.exe. Jeśli program odpali i zgłosi brak mapy, będziesz miał pewność, że zadziała i możesz wykupić licencję, doinstalować i zarejestrować mapę i przypisać licencję do karty.
Z fabryczną kartą lepiej nie kombinuj, albo zrób sobie jej pełną kopię :)

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 14, 2020, 17:08:01 »
czyli,np. plik automapa zmieniam mu nazwe na navigation? A fabryczna mam własnie skopiowaną .. i zreszta na innej karcie SD mam automape zainstalowaną..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 17:10:39 wysłana przez aliens »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 14, 2020, 17:11:07 »
Podałem wyraźnie wceam.exe na navigation.exe (wceam to plik uruchomieniowy AutoMapy na Win CE).

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 14, 2020, 21:04:30 »
Ok , dzieki za pomoc jutro sie okaze bede działal..

Odp: ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 16, 2020, 14:00:49 »
jednak nic z tego ,nic nie startuje,sam juz nie mam pojecia co dalej..