Android OS > Sapphire (Magic)

ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL

(1/14) > >>

damianpiwowarski:
Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne straty zaistniałe w wyniku stosowania się do poniższego tekstu. Jednak nie słyszałem o osobie, której poniższa metoda nie umożliwiła ROOTa/zbrickowała gfona!

Wszystko opisałem dla początkującego usera, krok po kroku. Jeżeli masz jakieś dąsy że się rozpisałem czy coś - nie komentuj  :sleepy:




Ostatnimi czasy zauważyłem znaczne przyrost użytkowników Magica. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale przy okazji większego zainteresowania rośnie zapotrzebowanie na zmiany ROMU, Root i inne tego typu modyfikacje.

Napisałem to też, ponieważ Evendim nie raczył dokończyć swojego poradnika od kilku miesięcy ...

Wielu pyta się jak zmienić ROM, ale tak żeby nie zrobić z androida bricka, ja jako że już zmieniałem ROMy nie raz - pokażę najprostszą metodę. Nie jestem jakimś specem od tego, ale to co najważniejsze zrobimy. Bez bólu.

SPIS METOD ROOT'A:
- Perfect SPL / Perfected SPL + non-perfect
- 2 metoda dla perfect SPL (jeżeli wyskakują Ci w 1 sposobie błędy. DZIAŁA SPRAWDZANE 2x)
- Dla magików bez perfecta, starsza metoda


==============================================================
Root wg. Najnowszej paczki, instrukcja dla PerfectSPL !
==============================================================

Jeżeli chcecie użyć najnowszej paczki Rentlessa, to proces Rootowania może się różnić! Jeżeli masz PerfectSPL - jesteś skazany na najnowszą paczkę. Ale bez obaw! Z tego co zauważyłem - wszystko odbywa się, bardziej "automatycznie".

Więc aby Zrootować urządzenie najnowszą paczką:

1. Kliknij w Get Started.

2. Pojawi ci się okienko wysuwające się z boku. Podepnij magika

3. W polach USB Device Drive, Flashrec target location oraz recovery location zmień literkę na taką jaką jest podpięty magic.
Sprawdzisz to w "mój komputer". Mi np. magika wykryło jako "Removable Disk (M:)". To "M" to ta literka.
Jeżeli nie wykrywa Ci magica - kliknij na "USB Device".

4. Kliknij na pole "ROOTING" po lewej stronie.

5. Wyskoczy informacja. Jeżeli twoje urządzenie posiada ROM z oficjalnym HTC Sense 3.03 - kliknij tak. Jeżeli nie (jest to zwykły magic z orange) - kliknij nie.

6. Po wybraniu "Nie" wyskoczy kolejne okienko. Tym razem zadane nam pytanie: "Czy twoje urządzenie posiada androida w wersji 1.6?"
Jeżeli ma - klikasz Tak. Jeżeli masz 1.5 (Cupcake) - kliknij nie. (Wersję androida sprawdzisz w ustawieniach->Informacje o urządzeniu albo cosw tym stylu.)

7. Następne pole i następne pytanie: "Którą płytę główną posiadasz? 32A czy 32B?"
Jak to sprawdzić? Zobacz tutaj -> KLIK!
Więc, jeżeli masz wersję 32A - kliknij Tak. A jeżeli nie, masz wersję 32B - kliknij Nie.

8. Teraz aplikacja pobierze resztę plików, potrzebnych do rootowania. Poczekaj chwilkę.
Będą pojawiać się komunikaty o postępie.

9. Po pobraniu - wyskoczy okienko z komunikatem o rozpakowaniu plików na kartę pamięci. Urządzenie musi być podpięte! Klikamy OK/Tak.

10. Następne okienko informuje nas o przesłaniu plików flashrec.apk i recovery.img na kartę pamięci. Klikamy TAK.

11. Teraz musisz uruchomić astro (do pobrania z marketu). Przejdź na kartę pamięci i znajdź "flashrec.apk" oraz "recovery.img". Zainstaluj.

12. Uruchom zainstalowany program i sporządź backup recovery. W puste pole wpisz "/sdcard/recovery.img". Potem "flash".

13. Następny krok to instalacja nowego SPLa oraz przejście w tryb recovery. Kliknij TAK.

14. Następne okienko - kliknij OK.

15. W nowym recovery od AmonRa, kliknij "apply update.zip". Kliknij tak jak skończysz ten punkt.

16. Kiedy flashowanie SPL stoi w miejscu przy formatowaniu cache - wyjmij baterię. Uruchom urządzenie do "Home Screen" czyli tych pulpitów.

17. Teraz czas na SU. Kliknij tak w rentlessie.

18. Później kliknij OK w rentless.

19. Gdy wyskoczy nowe okienko - uruchom ponownie urządzenie (gdy wyskoczy okienko z tą informacją)

20. Po uruchomieniu ponownym możesz przejść do pola EXTRAS w rentless i zainstalować nowy ROM.
Aby zainstalować nowy ROM, przenieś .zip z ROMem do C:/rooting. Wybierz go w rentless i kliknij SEND.
Później przejdź w tryb recovery (Tą metodą albo kliknij "reboot recovery" w Rentlessie. ) i akceptuj update / zrób wipe (zależne od romu).

==============================================================
Root dla tych którzy mają problem z tym wyżej!
==============================================================

1. Pobieramy http://zenthought.org/content/project/flashrec + http://www.megaupload.com/?d=WVN78LHO (recovery dla 32A) lub http://www.megaupload.com/?d=ZAU5IXPI dla 32B.

2. Prześlij 2 pobrane pliki na kartę pamięci - do głównego katalogu! Nie w foldery!

3. Odepnij telefon od USB.

4. Idź d marketu i pobierz jakiś menager plików jak np. Astro czy Linda File Manager.

5. Odnajdź pobranym managerem plików plik FlashRec (ten co pobrałeś na kompa i dałeś na kartę) i zainstaluj go.

6. Uruchom aplikację FlashRec (przed chwilą instalowałeś. Znajdź ją w programach).

7. Pojawi się pole. Wpisz w nie :

/sdcard/recovery-RAv1.2.3H.img

Czyli ścieżkę dostepu do pobranego recovery. Nie pomyl się :)

8. Klikasz "Flash Custom RecoveryImage" i czekasz aż skończy.

9. Wyłączasz magika. Włączasz go ponownie wciskając domek+power. Widzisz nowe recovery. Następnie instalujesz nowy ROM, jak każdy inny. MUSISZ WGRAĆ NOWY ABY MIEĆ ROOT.

==============================================================
Root wg. starszej paczki. Tą metodą rootowałem ale nie pozwoli ona zrootować PerfectSPL!
Na dole pobierz starszą paczkę lub rentless rooter PLUS!
==============================================================


 1. Root, rootowanie jak, co i gdzie. Wersja płyty głównej

Podstawowa sprawa. Bez tego nie wgramy nowego ROMu. Najpierw jednak musimy sprawdzić wersję naszej płyty, a użycie złej metody = brick = pozbycie się telefonu.
Aby to zrobić wyłączamy magika, po czym trzymamy przycisk głośności w dół i włączamy czerwoną słuchawką. Trzymamy tak długo, aż nie pokaże nam się coś takiego:



W górnej części zauważymy dane na temat naszej płyty. Nas interesuje jedynie oznaczenie po "SAPPHIRE PVT". U mnie jest to 32A, czyli jak w większości Polskich magików z orange.
Oprócz tego jak już tu jesteśmy, zobaczymy nasze Radio, HBOOT i inne tego typu. Teraz nam to nie potrzebne.

Rootojemy!

Ja do jego uzyskania użyłem metody rentless. Oto ona:

1. Pobieramy paczkę z tego tematu ->  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556200. Aktualna paczka znajduje się na końcu tego postu, na dole! .
Znajduje się tam wszystko co potrzebne nam do Roota. Od odpowiednich plików, pod ADB i sterowniki USB itd.

2. Rozpakuj do jednego folderu, nazwa obojętna jednak najlepiej nazwij ją root, na pulpicie.

3. Wejdź do środka folderu, uruchom Relentless RooterV1.2.exe

4. Kliknij na Get starded.

5. Postępuj wg instrukcji. Jeżeli jednak nie wiesz co dalej robić, czytaj dalej.

===================================================================================

6. Kliknij na EXTRACT

7. Wybierz rodzaj płyty głównej, 32A lub 32B. UPEWNIJ SIĘ KTÓRĄ MASZ.
Po upewnieniu klikaj po kolei w te kółeczka, aż do ostatniego.

8. Przejdź do drugiego menu - ROOTING (to po lewej)

9. Teraz podłącz swojego magika do PC przez kabel USB. Po podpięciu naciśnij USB Drivers.
Po zaisntalowaniu sterowników do kabla USB, musisz włączyć debugowanie USB na Magiku. W tym celu przejdź do menu->ustawienia->aplikacje->tworzenie i zaznacz pole Debugowanie USB.

10. Odłącz magika od USB i podłącz ponownie. Powinna pokazać się informacja o nowych sterownikach (taka chmurka). Jeżeli nie pojawia się - powtórz wszystko od kroku 9!

11. Teraz możemy skopiować recovery.img oraz update.zip na kartę SD. Podłącz magika przez USB i kliknij ROOT FILES w menu aplikacji rentless. Poczekaj aż aplikacja skopiuje pliki.

12. Przejdź do trybu boot-loader'a. Aby to zrobić wyłącz magika, po czym przytrzymaj strzałkę oraz czerwoną słuchawkę, tak długo aż nie pojawi się biały ekran.

13. Przejdź spowrotem do aplikacji rentless. Upewnij się że magik jest podłączony przez USB!
Kliknij na przycisk z napisem FASTBOOT. Uruchomi się wtedy recovery z naszej karty. Gdy pojawi się opcja z możoiwością zatwierdzenia update.zip, kliknij na nią.
Będzie to po angielsku więc się nie przejmuj, że coś jest "nie tak".
< Klikaj do oporu, czasem potrzeba kilka razy. Mi złapało po ok 8 razach! >

14. W tej chwili instaluje sie nowy ROM z ROOTEM. Poczekaj do restartu urządzenia. Potrwa to chwilę, gdyż urządzenie musi się "zdowngradować". Nie spiesz się! Poczekaj aż cały system się uruchomi.

15. Po zbootowaniu, wróć do aplikacji. Kliknij ADB Flash. W tym momencie, recovery się flashuje. Dzięki temu szybciej zainstalujesz nowy ROM, bez powtarzania wszystkich kroków od początku.

16. Teraz musimy zainstalować zmodyfikowane SPL. Potrzebne jest ono do niektórych ROMów, często tych Heromiastych ;)
Upewnij się żę magik jest podłączony do PC i kliknij na przycisk z napisam SPL PUSH.

17. Wyłącz magika.

18. Wciśnij przycisk DOMEK + czerwona słuchawka. Przeniesie Cię to do recovery. Przejdź do opcji "Apply update.zip" i ją wybierz.

19. Po instalacji i reboocie MASZ JUŻ PEŁNY ROOT!

20. Lecz to nie koniec. Musimy uzyskać prawa Administratora na naszym urządzeniu. Przejdź do zakładki LOCAL ROOT, tej po lewej.
Aby uzyskać taki dostęp, potrzebujemy zmienić kilka plików. Podłącz magika, i wybierz w programie SU PUSH.

21. Koniec. Teraz możesz się cieszyć :)

===================================================================================

Myślę że wszystko jasno opisałem :)
Jest to według mnie najprostsza metoda.

Jeżeli widzisz błąd lub nie wiesz co zrobić, nie rozumiesz czegoś - napisz tutaj lub mi na PW. :)

Pozdrawiam Damian.

////////////////////

AKTUALNE PACZKI

////////////////////

Rentless z perfectSPL! Najnowszy - Paczka m.in. dla PerfectSPL
Rentless Rooter Plus - Starszy Rentless. Bez perfectSPL!


mr.arek:
Jak mam sprawdzić czy mam PerfectSPL czy zwykły SPL?

marcinl:
przy wyłączonym telefonie wciskasz włączenie razem ze strzałką (cofnięcia)
jak pojawi się w 2 linii HBOOT-1.33.0009 (SAPP10000) to nie masz P SPL
jak pojawi się tam HBOOT-1.33.0010 (SAPP10000) to masz

mr.arek:
Dobra, chyba mi się udało, pojawiło mi się:
HBOOT-1.33.2005 (SAPP10000)
CPLD-12
RADIO-3.22.20.17
Apr 20 2009, 15:30:43

Mam nadzieje, że wszystko zrobiło się OK.
Dzięki.

marcinl:
jak działa to pewnie tak,
a rootowałeś czy od razu zmieniałeś rom i na jaki?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej