Tom Tom Start

  • 45 Odpowiedzi
  • 27463 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Offline piotr19772

  • **
  • 132
  • Sprzęt: Tomtom GO 740 Live
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2009, 14:59:48 »
witam

Cos prostego i taniego (wersja Europa) 139,99 w UK ale za to więcej państw na mapie niż w moim 740 Live :P
TT GO 740 Live ;)
Od dnia (05/03/2012) Navcore 9.401.862279.1 mapa (22/05/2011) v870.3406
Od dnia 26/07/2012 HTC Desire C

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2009, 16:41:39 »
po navicore widać że TT sprościł to co było i tak proste żeby było jeszcze prościej  :mrgreen: . Mi osobiście to się  bardzo podoba  :ok:

*

Offline KM

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2, TT One XL
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2009, 18:21:00 »
Pomysł niezły. Znam parę osób, dla których standardowy TT jest za skomplikowany. Tylko oni chyba nie kupią kolorowych obudów.  :wink:

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2009, 10:14:04 »
zastanawiam sie nad kupnem Start i zglupialem..

Start Europe 26 - Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Niemcy, Węgry, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Polska, San Marino, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Stolicy Apostolskiej (Państwa Watykańskiego) i Federacji Rosyjskiej (tylko w Kaliningradzie)

Mapa obejmuje równiez glówne drogi Albania, Białoruś, Bośnia-Hercegowina, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Rumunia, Serbia, Ukraina  -

499 PLN w sklepie tomka,


Start Regional - tylko Polska - Czarny PLN 649.00


skad ta roznica w cenie?
chce go kupic tacie, po 60tce, ktory nie podlaczy go pewnie do kompa i potrzebuje navi od czasu do czasu wakacyjnie i wyjazdowo..
ktos sie bawil tym uproszczonym softem? daje rade?

za podobne pieniadze moge mu kupic TomTom XL IQ Routes Europa z 42 krajami..
hmm... co by tu...

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 10:31:05 wysłana przez Grzes TT »
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2009, 16:37:25 »
Ja osobiście nie dałbym 649.00 za coś takiego.
Moim zdaniem lepiej opłacalne będzie kupno IQ Routes o którym wspomniałeś. TomTom nie jest trudnym do obsługi urządzeniam i zawsze można ustawić, by pokazywał mniej opcji jak już kogoś mnogość funkcji rozprasza.
Do zaplanowania trasy wystarczy 2 razy "punkąć" w ekran, każdy sobie poradzi.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2010, 11:26:40 »
Mio ze starym tomkiem poszedł w kąt i żona kupiła START z mapami Europy. Zresztą fajny prosty sprzęt  :]
Zameldowałem go przez Home, ściągnąłem mapy 8.45 i dodatkowe języki. I tu zonk.
Jak jeździ z holenderskim to działa ok a jak włącza polski (czy niemiecki czy każdy inny) to w czasie komunikatów po ekranie przebiegają czarne smużki. W sumie to może jeździć z holenderskim ale córki wolą jak gada po polsku. No i jak to zauważyły to trują. Usuwanie i ponowna instalacja języków nic nie zmienia.
Coś napierniczyłem? Miał ktoś podobny objaw?
Mogę tylko odesłać go do serwisu bo kupiła przez net. I wróci do Mio  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2010, 12:05:54 »
Zapisz mapę 8.45 gdzieś na dysku komputera - następnie sformatuj urządzenie do 0, potem na wszelki wypadek potraktuj jeszcze tomtom cleanflash. Potem podepnij pod kompa - uruchom tomtom - zainstaluj aplikacje od nowa wraz z wszystkimi aktualizacjami oraz językiem tylko polskim. Potem wgraj mapkę z dysku spowrotem na tomtom'a. jeżeli to Ci nie pomoże to tylko serwis.

*

Offline swierszcz.33

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom GO 740 Live
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2010, 14:40:20 »
Witam
Ja robię tak : forma do fat 32 podłączam do TT Homa i sam ci zassie najnowszy navicore i mapy

pozdro
Prawdziwi Mężczyźni nie piją miodu Prawdziwi Mężczyźni żują pszczoły.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2010, 09:42:17 »
...jeżeli to Ci nie pomoże to tylko serwis.
Zrobiłem jak Ty napisałeś i swierszcz.33 (dzięx Kolegom za pomoc), niestety problem był w samym urządzeniu  :(
Po apdejcie już każdy komunikat w dowolnym języku powodował smużki i fale na ekranie.
Wczoraj porozmawiałem z supportem i nakazali zwrot do firmy wysyłkowej.
Zachowali się bardzo elegancko bo nie czekając na mój ruch (myślałem że wyślę po niedzieli) wysłali kurierem nowy START, kurier zabrał felerny i od kwadransa ściągam poprawki  :]

Generalnie taki kurier kosztuje ze 30 eurasków więc TT raczej nie zarobił na mojej żonie  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2010, 10:42:48 »
Nawigacji używam dość rzadko, stąd moje pytanie czy warto kupić TomTom'a Start, czy może zdecydować się na coś innego.
Możecie powiedzieć jak długo trzyma bateria, bez ładowania?

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2010, 09:24:19 »
Jeżeli rzadko to możesz kupić. Weź pod uwagę że w tomtom masz tylko 1 bezpłatną aktualizację mapy 30 dni od momentu zakupu urządzenia. Następne aktualizacje map są płatne.

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2011, 10:08:31 »
Witam,

Chciałbym kupić tacie nawigacje. Nie zależy mi na dodatkowych funkcjach, ma być jak najprostsza i bezproblemowa w obsłudze.
Czy TomTom Start 20 CEE to dobry wybór ?
Nawigacja używana będzie głównie w Polsce i Niemczech.
Myślałem na początku o Automapie, ale sam jestem jej użytkownikiem i denerwują mnie bugi które wciąż i wciąż występują w tej nawigacji. Kolejna wersja softu naprawia poprzednie błędy i wprowadza kolejne, więc co trochę trzeba się uczyć jej obsługi...

Z drugiej strony troszkę obawiam się o dokładność map Polski 

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2011, 19:54:42 »
jeśli zależy na prostocie to wybór TT dobry wybór .... jeśli o super dokładnej mapie to zapomnij o TT -chociaż jest coraz lepiej a ma być jeszcze cudowniej  :D tak zapewniają twórcy ...

Wybór jest Twój ...

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 03, 2011, 08:53:51 »
... jeśli o super dokładnej mapie to zapomnij o TT - chociaż jest coraz lepiej

Wyczuwam lekki sarkazm :)
O ile jeszcze niedawno mapy AM były dużo dokładniejsze, to obecnie różnice są niewielkie, a w niektórych miejscach chyba TT ma lepsze mapy. Jeżdżę rocznie ok 40 tys. km i nie narzekam na ich jakość. Jedynie nowe drogi mogłyby pojawiać się szybciej, ale i tu jest duży postęp - np. AOW została "oddana do użytku" już w maju - trzy miesiące przed terminem  :mrgreen:

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2011, 11:52:15 »
Tomtom robi dobre nawigacje. Moim zdaniem jeżeli chodzi o dostawców globalnych (TomTom aka TeleAtlas i Navteq) to tomtom zdecydowanie w Polsce wygrywa. Przede wszystkim mają dokładnie odwzorowane drogi dzięki temu, że dużo jeżdżą i indeksują. W przeciwieństwie do navteq'a, który rysuje drogę na mapie często później jej nie przejeżdżając. Dodatkowo tomtom ma dość mądre algorytmy wyznaczania trasy i dobrze zróżnicowaną kategoryzację dróg.

Jeżeli szukasz prostoty obsługi i nie przeszkadzają ci małe braki w mapach to tomtom jest dobrym wyborem.

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2011, 17:43:32 »
Cytuj
Przede wszystkim mają dokładnie odwzorowane drogi dzięki temu, że dużo jeżdżą i indeksują. W przeciwieństwie do navteq'a, który rysuje drogę na mapie często później jej nie przejeżdżając.

Aaaaa to teraz wiem dlaczego na TT jak jechałem kiedyś to drogi było bardzo dokładnie "narysowane" w przeciwieństwie do AM która nie ma takiego odwzorowania

*

Offline tomek730

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: start 20
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2013, 06:39:46 »
Witam, stałem się posiadaczem navi TT Start 20 i mam pytanie: jak w tym modelu rozwiązano kwestię przełączania kolorów dzień/noc. Czy same się przełączają(czujnik zmierzchu), przełączają się w oparciu o kalendarz, czy można tylko ręcznie?
Moje pytanie bierze się stąd, że w ustawieniach jasności zaznaczyłem opcję "Zmień kolor na nocny po zmierzchu" a kolory się nie zmieniają. Dzięki za pomoc.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 13:41:09 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2013, 13:18:26 »
nie mam starta 20 - ale we wszystkich modelach wcześniejszych (starszych) - z automatu zmienia kolor mapy noc-dzień.
Wystarczy by złapał sygnał satelity , czasami może to potrwać nawet pare minut czasami szybciej. W ios to jest błyskawicznie.
Musisz wyczuć czorta  :E

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2013, 13:53:18 »
nie mam starta 20 - ale we wszystkich modelach wcześniejszych (starszych) - z automatu zmienia kolor mapy noc-dzień.
Wystarczy by złapał sygnał satelity , czasami może to potrwać nawet pare minut czasami szybciej. W ios to jest błyskawicznie.
Musisz wyczuć czorta  :E
Dodam, że zaobserwowałem (tez nie Start tylko Go750) że ma jakieś opóźnienie w dostosowywaniu się do położenia i dobieraniu godzin przełączenia.
Przewieziony samolotem do Hiszpanii pierwszego dnia nie przełączał o właściwej porze, mimo że swoje położenie już znał.
Podobnie było przy powrocie do Polski.
Ale (chyba) dzień mu wystarczył by się dostosować.
Masz nowy sprzęt?

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2014, 15:00:28 »
Witam. Wie ktoś może jak dostać się do pamięci owej nawigacji? Albo np. odpalić ją w TomTom Home?

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2014, 21:31:45 »
jak chcesz jeździć Ferrari na zaciągniętym ręcznym to nie tutaj ....

TomTom start 20 wybór trasy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2015, 20:32:59 »
Czy da się ustawić w tym urządzeniu prędkości dla poszczególnych dróg?
Problem polega na tym, że mimo wyboru trasy jako najszybsza, urządzenie bardzo często, zamiast jechać główną drogą, każe skręcić w jakąś drogę gminną itp.
Zapewne problem polega na tym, że jest niewielka różnica w prędkości dla danych dróg na podstawie których urządzenie wylicza najszybszą trasę.

Nie mówiąc już o tym, że jako dopuszczalną prędkość w mieście urządzenie przez całą dobę pokazuje 60km/h.

Mam zainstalowane najnowsze mapy.

Odp: TomTom start 20 wybór trasy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 21, 2015, 08:27:13 »
Czy da się ustawić w tym urządzeniu prędkości dla poszczególnych dróg?
Problem polega na tym, że mimo wyboru trasy jako najszybsza, urządzenie bardzo często, zamiast jechać główną drogą, każe skręcić w jakąś drogę gminną itp.

A może po prostu tam skręć?
Jesteś pewny ze musisz jeździć tylko drogami głównymi?
Nie ma możliwości samodzielnego ustawiania parametrów dróg.

Cytuj
Zapewne problem polega na tym, że jest niewielka różnica w prędkości dla danych dróg na podstawie których urządzenie wylicza najszybszą trasę.
Zapewne nie.
Spróbuj kierować się wskazaniami nawigacji, skorą ją kupiłeś.
Ona nie jest do potwierdzania twoich przyzwyczajeń.
Oczywiście nawigacja też nie jest nieomylna...
Cytuj

Nie mówiąc już o tym, że jako dopuszczalną prędkość w mieście urządzenie przez całą dobę pokazuje 60km/h.
Ta, to znany błąd
od niepamietnych czasów obiecują jego poprawę.  ;)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2015, 18:07:59 »
w nowych Go 400 itp. jest juz 50 km/h a w godzinach 23-4  predkosc w zabudowanym wzrasta do 60 km/h.

*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2015, 19:30:40 »
Widać przed serią GO nie wiadomo czemu na mapach wszędzie te 60tki. Na Androidzie mam 50km/h u mnie a w starszym LIVE pojawia się 60km/h. I to nawigacja kupiona rok temu. Już nie wiem na czym polityka TomToma polega. Jetstem zawiedziony takim obrotem sprawy.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 21, 2015, 23:57:05 »
Widać przed serią GO nie wiadomo czemu na mapach wszędzie te 60tki. Na Androidzie mam 50km/h u mnie a w starszym LIVE pojawia się 60km/h. I to nawigacja kupiona rok temu. Już nie wiem na czym polityka TomToma polega. Jetstem zawiedziony takim obrotem sprawy.

Widocznie oprogramowanie w starszych Go nie pozwalało na taką opcje.

*

temp888

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2015, 12:48:05 »
w nowych Go 400 itp. jest juz 50 km/h a w godzinach 23-4  predkosc w zabudowanym wzrasta do 60 km/h.
Między 23 a 5 rano  :] Wprowadzili to w navcore 13.030 https://pl.support.tomtom.com/app/release_notes/type/navkit

*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2015, 14:47:42 »
Wiecie jesli kupuje urzadzenie do nawigacji z aktualizacjami to mysle, ze beda one aktualne - dziwi mnie ta polityka TomToma olewanie starszych urzadzen. Zniecheca to do zakupu koleinych ich produktow.

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2015, 09:05:55 »
Wiecie jesli kupuje urzadzenie do nawigacji z aktualizacjami to mysle, ze beda one aktualne - dziwi mnie ta polityka TomToma olewanie starszych urzadzen. Zniecheca to do zakupu koleinych ich produktow.

Starsze urządzenia korzystają z innego navcore, którego nie da się albo nie chce aktualizować. Najprościej kupić urządzenie z nowej serii GO i nie biadolić w kółko że nie działa/albo nie zwracać na to uwagi...
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)