Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339

  • 6 Odpowiedzi
  • 1545 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« dnia: Październik 01, 2009, 09:58:34 »
Witam.
Po przegladnieciu forum i uzyciu "szukaj" nie moge sobie dalej poradzic z uruchomieniem BT i-tec 339 na moim Magicanie (rom cotulla wwe04).
Mam ogromna prosbe do cierpliwej osoby ktora mogla by napisac mi krok po kroku jak podlaczyc ten BT do telefonu.
Moze jeszcze ja napisze w czym i gdzie wystepuje problem :
Daje po kolei START>USTAWIENIA>POLACZENIA>BLUETOOTH
Wlaczam BT - daje dodaj > wykrywa jako BT-GPS-32B38A
Idalej juz probowalem roznych ustawien ...... wpisywalem jakies pin (0000) ,podawalem port COM 6 ,niestety po powrocie do urzadzenia jak daje connect - pisze tak >
Your device did not connect with BT-GPS-32B38A.The connection failed or the passcode is incorrect.

Jeszcze raz bardzo prosze wyoslenie mi jak mam podlaczyc poprawnie ten BT do telefonu.
Dziekuje serdecznie.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2009, 11:18:41 »
Tu masz manual tego odbiornika:
BT i-tec 339

Co do ustawień to:
Włacza odbiornik
Uruchom BT (przy okazji czy w tym ROM nie ma problemów z BT?)
Wpisz pin 0000, poczekaj az sie sparuje odhacz ze to Serial Port
Przejdz do zakladki Port i ustaw "New outgoing port" na COM6
Wybierz ten port w programie do obsługi GPS

Odp: Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2009, 12:27:25 »
Dziekuje za odpowiedz.
Wyglada to tak , ze system automapa dziala bez problemu (chyba - widzi gps na COM 6 ) ,ale jak chce dac connect z bluetooth device - to wyskakuje blad :( .
Mozliwe ze tak niestety jest w tym rom - choc czytalem ze problem z bluetooth zostal naprawiony w WWE 02 ,moze poprostu tak zostawie narazie jak jest - na automapie pokazuje punkt gps , wiec szkoda chyba sie bawic w upgrade romu ,jakos ten downgrade (upgrade) do innych wersji po wgraniu WWE 04 juz mi nie wychodzi ,nie pokazuje sie bootloader ,a co chyba w tym WWE 04 najgorsze to to ze nie mam aparatu i kamerki :(. Moze tutaj jakas wskazowka jak uruchomic aparat i kamerke na tym rom ?.
Chyba ze sie nie da .... to jakas wskazowka jak wgrac inny rom ktory nie ma tych problemow ?.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2009, 08:26:10 »
u mnie jest tak:
Tam wchodzisz t ten start ,settings connection bluetooth devices add new device zaznaczyć to co chcesz połączyć, wpisac kod -u mnie to 0000 dalej ,i uwaga zamiast finish kliknąć advanced i zaznaczyć serial port. Potem przechodzimy do zakładki com ports i klikamy add new outcoming port i wybieramy jeszcze raz to samo urządzenie i ok ok czy tam finish i dopiero wtedy mamy podłączony gps do ppc.

We wcześniejszych romach nie było trzeba klikać ani advanced, ani add new outcoming port ,więc może coś nie tak zrobiłeś?
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2009, 08:48:14 »
Przeciez już to napisalem ze ma odhaczyc 'serial port', czyli w domysle otworzyc zakladke 'Advance'

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2009, 11:15:47 »
Przeciez już to napisalem ze ma odhaczyc 'serial port', czyli w domysle otworzyc zakladke 'Advance'

No wiadomo, tylko że nie każdy musi wiedzieć o tym " w domyśle"
Pamiętam jak ja sobie kupiłem mój pierwszy ppc a było to mda1 to się męczyłem ze 2 godz z wysłaniem prostego smsa  :P
Teraz jak bym miał od nowa wszystkiego się uczyć to jednak też by mi to trochę czasu zajęło. To jest jednak nowy system operacyjny- fakt mobilny na pda, ale i tak jest dość wiele opcji ,żeby się zagubić -przy najmniej dla mnie.
A co do kamerki to niestety na razie Cotulla nie znalazł chyba jeszcze dobrego rozwiązania na jej działanie.
Polecam rom tego samego autora troche starszy wwe 03 -sam taki mam AM działa wyśmienicie kamerka również.
Pozdrawiam.
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mgican / cotulla rom wwe 04 / BT i-tec 339
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2009, 11:30:56 »

No wiadomo, tylko że nie każdy musi wiedzieć o tym " w domyśle"


Nie wiem jaka jest dzisiaj mentalność przeciętnego użytkownika, ale jeśli instrukcja/ user podaje że trzeba coś odhaczyć to ja bym tego szukał tak długo aż znajdę i dopiero wtedy przeszedłbym do następnego kroku.

Poza tym swojego pierwszego PDA rozgryzłem bez instrukcji (zakupiony od usera bez papierów), po prostu sprawdzając po kolei wszystkie zakładki.