Problem z baterry backup

  • 12 Odpowiedzi
  • 1983 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beyond65

  • 43
    • www.gdp.art.pl
  • Sprzęt: HTC Uniersal/nE61/N958GB/nNGAGE/Fujitsu LOOX 420
Problem z baterry backup
« dnia: Marzec 22, 2009, 20:18:39 »
Witam wczoraj właśnie przyszedł mój compact. Po krótkiej chwili zobaczyłem że w ustawienich w zasilaniu taki napis
Backup Battery : NONE.Czy to oznacza że brakuje tej baterii czy się rozładowała?Gdzie można taką zakupić?
Drugi problem to ładowanie. Żeby naładować mda musi być on włączony.Jeżeli podłącze go wyłączonego pod ładowarke nie ładuje.
Link do aukcji : http://www.allegro.pl/item582263803_qtek_s100_1_3mpx_bluetooth_pl_menu_gwarancja.html
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Napisane: 22 Marzec 2009, 16:41:30
Czy ktoś może mi pomóc?
HTC Uniersal/ Dell axim x51v/Fujitsu siemens LOOX 420
Nokia N95 8GB/ NGage / E61 /

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2009, 21:49:51 »
Ja bym na twoim miejscu zostawił compacta na jedną nockę (w razie backupowa bateria by była rozładowana) a jeśli jej nie ma w magicanie ,to masz pełne prawo odesłać go do sprzedającego i żądać zwrotu pieniędzy, gdyż sprzęt jest nie kompletny. A jeśli chcesz dokupić samą baterię, to nie spodziewaj się sklepu z bateriami do compacta. Najlepiej będzie jak ją wymontujesz (jest na płycie głównej przykryta takim jakby kapturkiem- łatwo zdjąć) i dokupić jak najbardziej podobną może od zegarka lub coś takiego.
Powinno zadziałać.
Nowe nie znaczy lepsze

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2009, 01:24:49 »
Ja mam ten sam problem :( Tyle, że miałem baterie (tj. Backup battery [pasek procentowy]) i nagle zniknęła ;/

*

Offline kazume

  • **
  • 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Deviantart
  • Sprzęt: HD2
Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2009, 01:31:58 »
Sprawdź czy się nie poluzowała u mnie przestało wykrywać buckup battery jak moj magican spotkał sie z podłogą.  :ohreally:

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:45:35 »
Witam!

Ja mam inny problem... Od jakiegoś czasu sukcesywnie podczas wykonywania telefonów wyłączał mi się telefon... najpierw po 20min rozmów... i tak stopniowo malało aż do teraz gdzie telefonu mogę używać przez 2min i przestaje się w ogóle włączać :(

Oczywiście też pojawiał się alert słabej baterii backupowej :)

Ale że wydawało mi się, że jestem zaradny, zamówiłem z Batimex'u odpowiedni akumulatorek i podmieniłem ;)

Teraz mam dwa pytania...
-Czy to normalne, że po wymianie nadal w ustawieniach posze mi "backup battery: NONE"?? Nie po winien jej przypadkiem sam wykryć i pokazać stopnia naładowania?
-Jak bateria jest wsadzona u was... minusem do góry (do kapturka) (strona gładka) czy też plusem? Nie powiem, jak włożyłem aby niczego nie sugerować ;)

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:20:07 »
1. zasniedzialy styk od backup bat. albo zwarcie do glosniczka bo brak folii i już Ci jej nie wykryje.
2.  w Magiku nie da sie odwrotnie wlozyc  aku, styki nie sa idealnie po srodku, ogolnie po prawej plus u gory jeśli już twierdzisz ze da sie inaczej wlozyc baterie. Bez zdjec potwierdzajacych jednak nie uwierze.

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:37:42 »
Ok... patrze się na płytkę od strony gniazda baterii i plus do mnie czy do płytki?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:57:25 »
yyy, moment, mowimy o polaryzacji w aku backupowym? nie o glownym aku? Plus do gory jak dobrze pamietam, napisami do gory w kazdym razie, Sorry ze nie zalapalem od razu.
Druga sprawa to pewnie kupiles bateryjke a nie aku, aku sa prawie niedostepne. Porownaj opis z ogniwa z google.
[size=1 ]Napisane: Grudzień 08, 2009, 20:54:25[/size]
Eh, stracilem już pewnosc I teraz sklamiam sie do tego ze zielona otoczka jest od gory, co do polaryzacji to nie przypomne sobie, ale jak luskalem aku z gniazda to pamietam ze otoczka jest u gory. Strasznie zamieszalem teraz, ale nie mam jak sprawdzic w tej chwili.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 21:01:07 wysłana przez Antej »

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:19:51 »
Zakupiłem V20HR... jest to zamiennik dla V18HRF który jest orginalnie w tym telefonie... wyjmując baterie nie sprawdziłem w sumie aż tak bardzo jak była stara... ale cholernie pewny tego że plus jest u góry włożyłem tak nową... nie zadziałało ;) No to stwierdziłem, że włoże odwrotnie... ale też nic :(

Co do styków... lekko przeczyściłem więc powinno stykać, zaś folie najpierw starą... ale za chyba 3podejściem dałem nową...

Czy to zły znak jeżeli w obydwóch pozycjach nie znajduje jej? :mysli:

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:31:20 »
sprawdz w google (ja dzis nie sprawdze)bo na 80% jestem przekonany ze wlozyles baterie a nie aku. Wszystko od HTC co ma wm2003 ma aku i opcje podladowania. Jak wkladasz baterie to ryzykujesz.

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:55:03 »
http://www.batterystore.com/Varta/VartaPDF/V20HR.pdf

Jeszcze raz dla pewności sprawdziłem... no i jest to akumulator... pamiętam, że jak szukałem V18 to już nigdzie nie było, a w opisach V20 podawano iż "skutecznie zastępuje typ V18HRF".

Mi się mimo wszystko wydaje że albo padł, moduł od backupu :( bowiem w google wyszukałem, że jeżeli ktoś miał problem z tą baterią to co najwyżej pokazywało 0% jej naładowania... ale nigdy jej braku... czasem zdażyło się, że komuś jej nie widziało, ale albo ja nie potrafiłem nic z tego wyczytać (kiepski angielski) albo problem pojawiał się w innej sytuacji.

Lecz zastanawia mnie, dlaczego w takim razie czas w którym mogłem dzwonić skracał się sukcesywnie? Może padło tylko jej doładowywanie? Zresztą... łatwo powiedzieć "tylko" :) Przelutować tam się raczej nic nie uda ;)

Oto kilka linków z poszukiwań:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355055
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423967&page=2

W pierwszym linku widać, że bateria jest włożona mninusem do góry... ale też cholera wie czy to jest dobrze ;)

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2009, 16:09:10 »
ja tak mialem ze nie pokazywal ale przy okazji i glownej baterii nie pokazywal wyminilem glowna baterie na nowa i dziala !!

Odp: Problem z baterry backup
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2009, 00:03:51 »
Zainspirowany powyższym postem zacząłem kombinować ;)

Dawno dawno temu kupiłem jedno SPV M500 ale że się uszkodził to zostawiłem go sobie na części :)

Wyciągnąłem z niego bateryjke i podmieniłem z moją i zostawiłem aby przez noc się naładowała... ku mojemu zaskoczeniu rano wzsystko działało ok!:D

No tak prawie... bo działało bez włożonej baterii backupowej... Przed momętem wszedłem do domu i włożyłem beterie backupową i znalazł ją ;)

Mało było we mnie nadzieji na to, bo wczoraj z nową baterią jej nie widział, ale przypomniałem sobie, że w czasach gdy jeszcze miałem IPAQ 3760 wyczytałem gdzieś, że najpierw ładowana jest bateria główna a dopiero później backupowa :)

Dzięki siubuk za nakierowanie! :) Teraz nawet rozumiem dlaczego stopniowo skracał mi się czas rozmów :)


a tak apropo... ogniwo zapasowe wkładamy minusem do góry :)