Nawigacja GPS > Modyfikacje

AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat

(1/594) > >>

Dżeju:
Tak jak przeglądam nasze forum, to sporej części użytkowników brakuje paska postępu w starym sprawdzonym miejscu oraz nazwy ulicy, na której obecnie jesteśmy. Ponieważ AM była głucha na sugestie testerów pod tym kątem, trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce i ...



Pasek postępu jest tam gdzie trza   :proud:
Jest nazwa ulicy, po której jedziemy i zniknął pasek z dołu ekranu. Jest to prawie to, czego oczekuję od nawigacji, brak mi jeszcze podziałki, ale do tego się nie dogrzebałem jeszcze  :]

Modyfikacji należy dokonać w plikach:
AutoMapa.skin.prg w sekcjach:

[RL]                  // Pasek postepu trasy
bEnabled=1
sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);19.8;;;;#hghNVI*0.18   // 19,8 decyduje o wysokosci polozenia paska, 0.18 decyduje o grubosci paska
//sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);0;w-if(BatteryIsOnAc=0, #wdtBATTERY,0);;;#hghNVI
//sAlign=; NV:+h & ; POS:+h & ; SPEED:+if(NV=0, h, 0) & ; ; ; BTNMENU:-h-(#RES*2+1)
//sRect=;;;;#wdtRL
crBk=-1
crExtraBk=255 255 255       // Pozostala trasa 128 128 128
crLeft=015 015 207                      // Przebyta droga
crActPos=255 000 000      // Punkt trasy w ktorym jestesmy obecnie
crStop=015 015 207      // Punkty posrednie

[NV::Info]               // Nazwa ulicy, w ktora prowadzi manewr
bEnabled=0
sAction=RoadShowEx
sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);0;w-if(BatteryIsOnAc=0, #wdtBATTERY,0);;;#hghNVI*0.85  // 0.85 decyduje o wysokosci umieszczenia NVI w pilocie
crBk=#crNVBkDark      // Tlo paska z nazwa ulicy manewru
sFont=#fntNVI
crText=#crNVIText
sFormat=#frmNVI:c::e

// Informacja (ulica, miasto, itd.) o aktualnym polozeniu
[NPI]
//sDock=b
bEnabled=1
sRect=if(#LAYOUT=0, 0, #wdtNVTurnDist+#wdtNVTurnImage);0;w-if(BatteryIsOnAc=0, #wdtBATTERY,0);;;#hghNVI*0.85   // 0.85 decyduje o wysokosci umieszczenia NPI w pilocie
   //sRect=;;;0;;#hghNPImouse
//sRect=if(#LAYOUT=0, #wdtBTNMENU, #mrgwdtBTNFS+#wdtBTNMENU+#wdtBTNFS);;#SCREEN_w-if(#LAYOUT=0, #wdtBTNCTX, #mrgwdtBTNGPSSCALE+#wdtBTNCTX+#wdtBTNSCALE);0;;#hghNPI
//sBkImage0=NPI\NPIBkgnd
//sBkImageFormat0=::t
   //sBkImageMargins0=;#hghNPImouse-#hghNPI
crBk=#crNVBkDark
sFont=#Tahoma10:1
crText=255 255 255
sFormat=c:b::e
   // TODO: INFO: bedzie dzialac zle jezeli pojawi sie mozliwosc ukrywania przyciskow
sMargins=if(#LAYOUT=0, 2*#RES+2, 2*#RES);;if(#LAYOUT=0, 2*#RES, 2*#RES);2*#RES
   //sMargins=if(#LAYOUT=0, 2*#RES+#wdtBTNMENU, 2*#RES+#mrgwdtBTNFS+#wdtBTNMENU+#wdtBTNFS);;if(#LAYOUT=0, 2*#RES+#wdtBTNCTX, 2*#RES+#mrgwdtBTNGPSSCALE+#wdtBTNCTX+#wdtBTNSCALE);2*#RES
bDistrictName=1
bStreetName=#NPIStreetName

oraz AutoMapa.skin.consts w sekcjach:

// NV
hghNV_Landscape=#RES*51
hghNV_Portrait=#RES*53+#hghNVI
wdtNV_brd=0

hghNVI=#RES*23            // Zmiana w stosunku do oryginalu, gdzie bylo 18
fntNVI=#Tahoma9:1

Oczywiście podane dane dotyczą tylko HP 6515 i na nim to wychdzi jak widać na zrzucie  :smile:




uaktualniłem nr wersji, nM

tomaszkap:
Właśnie o takie coś mi chodzi, dobra robota  :ok: Jaki masz ekran ?? Ja mam 2,8 ''  może spasuje ?


Wrzuć te przerobione pliki  :)

nocnyMarek:
Dżeju, a mógłbyś dopisać komentarze (np. innym kolorem)
wskazując miejsca gdzie się zmienia orientację paska na poziomą, gdzie się przesuwa itd.?

Dżeju:
Co do paska, to najistotniejsze linie na niebiesko z czerwonym komentarzem. Ważne jest też wyłączenie poszczególnych komend znakiem "//". Niestety nie ma jednej komendy pion na poziom i dlatego należało pokombinować.

prozor:

--- Cytat: Dżeju w Kwiecień 05, 2008, 22:41:10 ---Co do paska, to najistotniejsze linie na niebiesko z czerwonym komentarzem. Ważne jest też wyłączenie poszczególnych komend znakiem "//". Niestety nie ma jednej komendy pion na poziom i dlatego należało pokombinować.

--- Koniec cytatu ---

Wiesz, wrzuć to wszystko w osobnym pliku *.zip, co?
THX :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej