Pozostałe platformy > Windows CE (bez PNA/PND)

NEC MobilePro 900c

(1/154) > >>

Multiaplikator:
Witam serdecznie
Jestem zainteresowany zakupem handhelda. W wielu postach które przeczytałem, wymieniony został NEC MobilePro 900c jako ciekawa alternatywa dla Jornady. Sprawdziłem też jego dostępność i faktycznie można go kupić na ebay'u za jakieś 100 $ + wysyłka ok. 45 $. Cena wychodzi więc atrakcyjna. Niestety nie znalazłem nigdzie jakiegoś w miarę pełnego omówienia zalet i wad tego urządzenia. Mam więc wielką prośbą o udzielenie mi informacji na poniższe pytania:
- czy do Nec'a pasuje jakaś bateria dostępna w Polsce?
- jak wygląda kwestia polskich liter w edytorze tekstu, czy jest jakaś (w miarę wygodna  :)) metoda ich zainstalowania i używania
- oprogramowanie, z tego co czytałem to użytkowników Windowsa CE raczej się nie rozpieszcza. Jak to jest z Windowsem CE.Net. v 4.2, czy ruszą na nim jakieś popularne programy do zastosowań biurowych?
- linux, czy jest możliwość zainstalowania go na NEC'u ? A jeśli tak to jakie oprogramowanie będzie na nim "chodziło"? Myślę tu głównie o czymś ala Word z polskimi literami.
- czy jest sens myśleć o odpaleniu na nim jakiegoś programu do nawigacji ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi.

Kajetan Krykwiński:
Też jestem zainteresowany kupnem tego neca.

Do niego raczej nie pasuje żadne akku do kupienia w polsce, co innego ogniwa (raczej będą bez kłopotu dostępne). W kwestji polskich liter to są programy do przemapowania klawiatury, pomijając pełne polonizacje
Do WinCE.net istnieje bardzo rozbudowany pakiet biurowy firmy bodaj Softmarker. Jest on chyba jednym z najbardziej rozbudowanych tego typu pakietów dla pda
Linux - coś mi się przewinęło ostatnio o jlime dla neca
Nawigacja - raczej nie, ekran dstn (taki jak we wszystkich handheldach) jest zupełnie nie widoczny w słońcu

Zalety neca:
- duży ekran (co może być dla niektórych wadą), 8,1"
- host USB
- wyjście VGA (640x240;640x480;800x600, w prezentacjach powerpionta 1024x768)
- (jak dla mnie, nie nawidzę pocketów :p ) Windows CE .net 4.2
- duża klawiatura
- dość niska cena
- pasują akcesoria od mp780 (kabel vga, nie wiem jak com)

Wady
- ekran dtsn
- nieco przydużawe wymiary
- trudno będzie serwisować w polsce

[edit]
spójż jeszcze tutaj: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=74675.0 - mój wątek o 900c

łosz ty w modrę :D nec był na allegro
http://www.allegro.pl/item201076256_nec_mobilepro_900c_minilaptop_z_wifi_.html
455 złotych ale patrząc w opis - problemy z ekranem (na 100% uszkodzona tasiemka) nie był więcej warty

loto:
do kosztow 100$+45$ dolicz jeszcze clo ktore prawodpodobnie zostanei naliczone

Kajetan Krykwiński:
przy takich sumach raczej cło nie zostanie naliczone

Multiaplikator:
Wielkie dzięki za rozszerzenie horyzontów !

Uświadomiłem sobie, że kabel VGA może być przydatny. Rozumiem, że najlepiej kupić go z handheldem bo w kraju nic nie dobiorę pasującego ?
Odnośnie baterii to wnioskuję, że jak będzie padnięta to można po prostu wymienić w niej ogniwa. Faktycznie z tego co wiem to baterie mają różne dziwne kształty ale środek jest w miarę standardowy.
Przemapowanie klawiatury - generalnie jest to dla mnie na dzień dzisiejszy coś czego nigdy nie robiłem  :). W skrócie jak już przemapuję to da radę z altem włączyć polską literę czy też będzie to jakaś bardziej skomplikowana operacja ???
Jeszcze jedno pytanie. Jak w praktyce wygląda dostępność kart WIFI na PC CARD? Ściągać z USA czy dostanę na miejscu coś działającego za niewielkie pieniądze ?
A z tą nawigacją to rozumiem, że właściwości ekranu praktycznie uniemożliwiaja praktyczne wykorzystanie do tego NEC'a ale tak z ciekawości to czy pójdzie na nim jakiś sensowny program ?
Aha, a filmy ? Da się pooglądać ?

Niecierpliwie czekam kiedy kitor :: Kajetan Krykwiński kupi sobie NEC'a. Będzie więcej informacji z "pierwszej ręki"  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej