GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów

  • 5 Odpowiedzi
  • 3263 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów
« dnia: Grudzień 14, 2006, 17:07:22 »
Witam,

O CO MI CHODZI?
<-> chcę zgłebić problem nastepujący :terrified:  <-->
- mam zamiar poruszać się w terenie, pieszo oraz na rowerku z wykozrsytaniem GPS i PDA oraz "map" i właściwego "softu"

CO MAM/WIEM?  :proud:
Dell-AXIM-X50V(zbroja itd) i GPS-Global Sat BT338 (z Sirfs`em).
Jeszcze "mam dwie nogi" i rowerek. TOMTOM5 i 6, AUTOMAOPE3.9.3 -niestety nie nadają się raczej na eskapady pieszo/rowerowe  :(

CZEGO POSZUKUJĘ?  :O~
Nauczyciela NA SKRÓTY-tryb EXPTERNISTYCZNY(może być tzw: KKZ, KrótkiKursZabijania)w trybie on/off line, który podpowie mi co następuje (przepraszam za wtręt "porady masz google i szukaj odpadająze względu na deficyt czasu):
1- jaki soft
2- skąd soft
3- jak działa (po co wyłamywać drzwi już dawno otwarte??)
4- jakie mapy
5- skąd mapy

DLACZEGO TO WSZYSTKO?
CIężko choruję na schorzenie "braku czasu" i jesli miałbym sam kopać zajmie mi to wieeeeeeeele czasu. Jesli ktoś mi pomoże go oszczędzić( na zasadzie wykładu do słupa), postaram się odwdzięczyć (mozliwości mamy na szczęście zawsze kilka).

dzięki i czekam na KKZ

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2006, 17:41:15 »
Jak wiesz nauka kosztuje - jeśli nie pieniądze to czas - w tym przypaku czas na znalezienie strony gdzie wszystko wyłożone jest tak prosto iż prościej się nie da - zwłaszcza że zrobione przez naszego niebieskiego
http://gpsmaniak.com/
potrzebna zgoda

GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2006, 18:17:10 »
Dziękuję uprzejmie :surprised: , coż rzec więcej mogę, kolega jas pik klubowicz pomaga mi kolejny raz, może kiedyś wcześniej lub później będę się mógł zrewanżować ;)

dzieki

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2006, 19:40:21 »
Nie kadź....
Njlepiej bedziej jak Ty zaczniesz się dzielić swoją wiedzą - rozwiązanymi problemami  z innymi forumowiczami, pomagać nowym klubowiczom ,podsyłać newsy do Jakuba a może... :))
potrzebna zgoda

GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2006, 20:19:07 »
Generalnie Poradnik GPSManiaka to strona adresowana dla osób korzystających z odbiorników w terenie, a jeszcze dokładniej - strona jest adresowana głównie dla osób uprawiających pieszą turystykę górską. A ponieważ w tej materii odbiornik turystyczny sprawuje się zdecydowanie lepiej niż PocketPC, to ok. 95% informacji z mojego Poradnika jest adresowane właśnie do tej grupy czytelników (userów turystycznego Garmina)

jacushi44, gdybyś miał problemy z odnalezieniem materiałów dotyczących PocketPC, to zajrzyj od razu tutaj:
http://gpsmaniak.com/MAPY-PDA-Teren.htm
 

GPS-TEREN-SCANmpy-NAWIGACJA-SOFT-instrukcje dla idiotów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2006, 13:41:07 »
ODPOWIADAM:

do JAS PIK:
-w zasadzie nie powinno się mylić kadzenia z wdzięcznością i dobrym wychowaniem, ale rozumiem "slang" subkultury kosmicznej jaką jest chyba moge tak to ująć "nasze forum" i "klubowiczowstwo". Daj mi torchę czasu bym się mógł odnaleźć w tym temacie i osiągnąć jakiś dorobek (niektórzy poświęcają na to lata, kilka godzin to nieco za mało-nawet dla mnie  ;) )

do GPS_Maniaka:
-Dziękuję za podpowiedź. Wczoraj pół dnia i całą noc czytałem tąstronę, aż padłem. ;) Powiem tyle, dobra, jest dobra, dobra jest i basta !!!

a propos -mam zamiar wyciągnąć co się da z PDA(DellX50V) także w terenie, niesamowita zabawka, w zasadzie stać się może drugim EGO :terrified:

Jeszcze raz dzieki za poświęcony czas Waszmocuiom i życzę udanego weekendu (idzie taaaka pogooooda a ja mam "weekend" ubity po pachy wizytami, odwiedzinami,itd, byle do niedzielnej nocy i moich ulubionych tematów).

pozdrawiam G-HOUK