Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja

  • 8 Odpowiedzi
  • 3489 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« dnia: Lipiec 18, 2006, 19:47:23 »
Ponieważ na swoje potrzeby ponownie konwertuję sztabówki okolic Małopolski (słynny zestaw tysiąca wojskowych map z lat osiemdziesiątych), porządnie i na vga (Acer n311) zrobiłem sobie mały przewodnik. Jeśli za rok do tematu wrócę z innym rejonem,będę miał wszystko wyłożone.

Metodą długich prób i błędów powstało coś takiego:
http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/palm/ozi/ozi.htm

Tutaj plik po konwersji (png):
http://www.cyfrowka.neostrada.pl/testy/N-34-88-A.png
I ''map'' jak ktoś potrzebuje się pobawić:
http://www.cyfrowka.neostrada.pl/testy/N-34-88-A.map

Pliczek zajmuje troszkę ponad 2MB, dzięki czemu na współczesnych kartach możemy tego upchać naprawdę dużo.

Oczywiście chętnie poznam uwagi innych, mam też nieśmiałą propozycję - jeśli każdy chętny przerobił by kilkadziesiąt mapek ściśle wedle przepisu mielibyśmy zgrabny zestawik, lekki, wprost dla pda.
Sam mogę udostępnić swoje 83 mapki w ten sposób przerobione.
pozdrawia Adam

Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2006, 12:17:46 »
Ja bym się chetnie pobawił z mapkami Sudetów, ale niestety mam tylko mały zestaw 3 CD ;-(

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2006, 19:15:12 »
Jak bardzo można powiększać w Ozim na PPC tak pięknie wymuskaną mapkę do zjawiska pixelozy?200% będzie jeszcze ok?

Palmus
palmus

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Re: Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2006, 21:01:42 »
Cytat: "Janko Muzykant"
Oczywiście chętnie poznam uwagi innych, mam też nieśmiałą propozycję - jeśli każdy chętny przerobił by kilkadziesiąt mapek ściśle wedle przepisu mielibyśmy zgrabny zestawik, lekki, wprost dla pda.
Sam mogę udostępnić swoje 83 mapki w ten sposób przerobione.


Chetnie, choc mnie interesuje program PathAway i jego format.

No i mala uwaga - nie kazdego stac na Photoshopa...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2006, 18:57:43 »
Cytat: "Remek_org"
Ja bym się chetnie pobawił z mapkami Sudetów, ale niestety mam tylko mały zestaw 3 CD ;-(

Na świstaku widziałem duże zestawy w cenie symbolicznej. To chyba jedyny sensowny sposób posiadania takowego.
pozdrawia Adam

Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2006, 18:58:57 »
Cytat: "palmus"
Jak bardzo można powiększać w Ozim na PPC tak pięknie wymuskaną mapkę do zjawiska pixelozy?200% będzie jeszcze ok?


Mam VGA więc przy 200% robi się QVGA, nic nowego ;)
Często się korzysta z powiększeń przy sporej liości szczegółów, po prostu widać lepiej jak się nie ma lupy ;)
pozdrawia Adam

Re: Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2006, 19:03:29 »
Cytat: "kwieto"
Chetnie, choc mnie interesuje program PathAway i jego format. No i mala uwaga - nie kazdego stac na Photoshopa...

Wysłałem paczkę na rybnet z png i map. Nie pamiętam, czy da się zrobić z map format dla patha, ale kalibracja jest prosta, wystarczy kliknąć w rogi i (niekoniecznie) w środek (jest paser).
Photoshopa do takiego celu można sobie użyć trialowego, to raczej robota jednorazowa więc da się w miesiąc uwinąć. Zresztą bardzo łatwo przetłumaczyć przepis dla Gimpa.
pozdrawia Adam

Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2006, 15:02:10 »
Cytat: "Janko Muzykant"
Cytat: "Remek_org"
Ja bym się chetnie pobawił z mapkami Sudetów, ale niestety mam tylko mały zestaw 3 CD ;-(

Na świstaku widziałem duże zestawy w cenie symbolicznej. To chyba jedyny sensowny sposób posiadania takowego.


Kilka dni temu znalazłem wreszcie na allegro (wczesniej widziałem tylko wersję 3CD). Płytki (BTW 15CD na 3DVD - trochę mnie to rozbawiło :)) ) są już w drodze do mnie. W miarę możliwości i wolnego czasu będę przerabiał mapki dla Dolnego Śląska, najpewniej te rejony, w które aktualnie będę jeździł. Jak się tego trochę nazbiera, możemy wtedy wymienić uwagi  :)

Pozdrawiam

Ozi - Konwersja sztabowek - propozycja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2006, 15:33:05 »
Cytat: "Remek_org"
Płytki (BTW 15CD na 3DVD - trochę mnie to rozbawiło :)) )

Nic śmiesznego. Ta nazwa ( 15CD ) jest dla wszystkich zrozumiała. Zatem lepiej operować nazwą 15CD niż 3 DVD.
Inna rzecz, że o ile pamiętam tak naprawdę ten zestaw "u źródeł" był podzielony nie na 15 ale na 20CD  :D