Nawigacja GPS > GPS: turystyka/off road

OziExplorer + BT GPS i problem z portami :(

(1/1)

Lyby:
Witam. Grzebałem po forum, ale nie znalazłem.

Mam Axima x50v na WM5.0 sparowanego z BT GPS. Połączenie poszło łatwo i GPS siedzi na COM8. Automapa sobie z nim gada bez problemu.

Jest natomiast kłopot z OziExplorerem. W ustawieniach na liście dostępnych portów mam tylko COM1, COM2, COM3 i COM5. Niestety BT manager pozwala mi tylko na podpięcie GPS na COM7 i COM8. Czyli z bezpośredniej komunikacji program-odbiornik nici. Próbowałem już mapować porty w zakładce GPS w ustawieniach systemu, ale nic to nie dało :(

Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmusić Oziego żeby zobaczył COM8? Ewentualnie może są inne metody na to, żeby skomunikować GPS z OziExplorerem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

   Łukasz

angler22:
Na pewno zadziała GPSgate - przekierowuje porty. GPSproxy też powinien pomóc. A numery com'ów od BT da się zmienić w rejestrze (ja zmieniałem numery portu szeregowego z 2 na 1 i z 3 na 1 i irdę), tyle że jak coś namieszasz z BT to mogą być problemy z synchronizacją po BT - zatem lepiej spróbuj ww. programów.

lyck:

--- Cytuj ---Jest natomiast kłopot z OziExplorerem. W ustawieniach na liście dostępnych portów mam tylko COM1, COM2, COM3 i COM5.
--- Koniec cytatu ---

Ten Ozi to chyba jakiś zabytek - pewnie sprzed 3 lat. Od kiedy używam Oziego (już ponad 2 lata) nie widziałem wersji z tak marnym wyborem COMów, a też mam GPSa na COM8. Proponuję zajrzeć na stronę Oziego i ściągnąć aktualny OziCE. Oszczędzisz sobie kuuupy bezsensownych problemów...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej