Nawigacja GPS > GPS: turystyka/off road

OZI explorer

(1/1)

LiroWireless:
nie widzę działu czy chociaż przyklejonego posta poświęconego Oziemu, chyba należy się?

GPS maniak:
Może i racja  :cry:
Pamiętaj jednak, że Oziego - dla polskich gpsmanów - odkryli userzy w czasach kiedy o PDA mało kto jeszcze słyszał. Mało tego, nadal większość userów Oziego (tego w wersji na PC) nie miała nigdy styczności z pocketem, zatem najwięcej informacji na temat "dużego" Oziego możesz uzyskać na grupie pl.rec.gps - gdzie pisują "magelaniowcy" i "garminiowcy"  :lol:

Natomiast tu - na PDAclubie można byłoby faktycznie pomyśleć o jakimś przyklejonym wątku o Ozim w wersji CE. Zobaczymy jaki będzie odzew i jakie zainteresowanie Twoim pomysłem i wówczas można zadziałać  :lol:

Moi (Adam Kubicki):
Jak wiadomo, palmtopowcy należą do rodziny leniwców. A co jest charakterystyczne dla gatunków z tej rodziny? M.in. zredukowany układ mięśniowy, zaś maksymalnie wydłużony układ pokarmowy. Co z tego wynika dla leniwca? Prosty tryb żerowania - pozyskiwanie dużej ilości marnej jakościowo strawy, przy możliwie najmniejszym nakładzie ruchu. Nawet oddychanie jest ograniczone do 6-8 oddechów na minutę!

A Wy proponujecie, żeby ten - sympatyczny skądinąd - zwierz nagle przestawił swój sposób na życie o 180*? Miałby zacząć kupować mapki papierowe, skanować, obrabiać graficznie, sklejać, kalibrować?
To jakiś zamach chyba na całą rodzinę! Wy chcecie, żeby leniwiec wyginął całkowicie lub został liczebnie zredukowany! O, niedoczekanie Wasze...

Tym bardziej, że układ pokarmowy leniwca jest przystosowany do pobierania strawy tylko ze ściśle określonego źródła. Całe lata ewolucji byłyby niezbędne, żeby zaczął on korzystać także z pokarmu w obcej mu postaci eftepowej. A równie dobrze wiadomo, że ewolucja leniwca ma dynamikę podobną do jego osobniczego żywota.

 :wink:  :cry:  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej