Nawigacja GPS > GPS: turystyka/off road

Czy ktoś ma doświadczenie w tworzeniu atlasów do GIS RUSSA?

<< < (2/2)

GPS maniak:
Jeżeli spodziewałeś się, że będzie to działało poprawnie to ........ działa  :lol:

Nawet nie musiałem wychodzić na balkon. Poznański arkusz GPS Nawigatora przeciąłem na 2 części wzdłuż 17° południka, zapisałem w nowym katalogu na SD i Russą utworzyłem "atlas". Obie mapki wczytały się razem i wyglądają jak ..... jedna mapa.

limielski:
To znakomicie  :!:
mam 16 arkuszy map wojskowych Tatr 1:10000
i myśle o stworzeniu dobrego atlasu Tatr dla RUSSO
Cholernie duzo roboty, ale ja sie zaprę :)

LI

GPS maniak:
Czekaj ! Rozumiem, że są to mapy papierowe ?
Faktycznie zrobienie z map 1:10000 wektorówki pod Russę zajmie Tobie pół życia ! Sformułowanie: cholernie dużo roboty jest uzasadnione  :lol: Ale można, dlaczego nie ?

Ciekawe jak pójdzie z kalibracją. Jeżeli mówimy o tych samych mapach to one są chyba w układzie S-42. Niestety mi kalibracja jakoś za Chiny nie wychodziła. Faktem jest, że wówczas gdy próbowałem byłem początkującym "mapowcem" i może coś sknociłem :oops:  A może skany nie trzymały prostokąta ? Trudno powiedzieć. Sam nie skanowałem. To były skany odnalezione na Rybnecie. Jeszcze chyba gdzieś na CD mam. Mam także te mapy w wydaniu papierowym - już lekko żółtawe, bo z 1984 roku.

limielski:
Te moje są z 1985 ale są chyba tymi samymi mapami
mam jeszcze wydanie z 1992(3) niby te same mapy, ale nie opatrzone
nazwą "mapy wojskowe" i poukrywane pewne szczegóły np. brak niektórych jaskiń (koło Nosala), ale też widać sporo uaktualnień w stosunku do pierwowzoru z 1985

LI

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej