Instalowanie programów na iPada

  • 5 Odpowiedzi
  • 12094 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Instalowanie programów na iPada
« dnia: Wrzesień 05, 2013, 13:16:35 »
Witam,

zastanawiam się nad kupnem tableta. Mam iPhone5 więc w pierwszej chwili byłem zdecydowany na iPada. Niemniej pózniej dowiedzialem się, że mozna na nim instalować programy tylko z poziomu app store. Czy to prawda? tak jak w tel mi to nie przeszkadza, tak na tablecie wolałbym móc instalować co chcę i jak chcę...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Instalowanie programów na iPada
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2013, 13:37:19 »
A niby skąd chcesz wziąć aplikacje na iPada bez AppStore? O.O
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Instalowanie programów na iPada
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2013, 16:20:02 »
Generalnie nie wiem skąd zdziwienie, w końcu iPad też działa pod kontrolą iOS, więc dlaczego podstawowe zasady miałyby być na nim inne niż na iPhonie?

Poza tym, tak samo jak w wypadku iPhone'a można zrobić jailbreak i instalować z Cydii. Choć i tak straszliwie większego wyboru byś nie miał, bo duże firmy (np. Mozilla) nie robią programów, których nie da się zgłosić do App Store.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Instalowanie programów na iPada
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2013, 23:51:41 »
Niestety pozostaje TYLKO AppStore. Chyba że jailbreak zrobisz i zaczniesz lewiznę z internetu instalować. Licz się jednak z tym że możesz poinstalować różne dziwne aplikacje a działanie iPada będzie pozostawiać wiele do życzenia. Na szczęście lewizny jest coraz mniej więc robienie jailbreaku powoli przestaje mieć sens. Jeżeli natomiast chcesz popróbować różnych aplikacji i zdobyć ciekawe tytuły za free polecam Appsfire . Bezpłatna aplikacja z AppStore dzięki której dowiesz się o promocjach na aplikacje i skorzystasz z możliwości zainstalowania ciekawych tytułów (np. Infinity Blade ) które w krótkim okresie stają się darmowe. Uwierz mi że nie będziesz się nudził :)

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Instalowanie programów na iPada
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2013, 15:53:36 »
Niestety pozostaje TYLKO AppStore. Chyba że jailbreak zrobisz i zaczniesz lewiznę z internetu instalować. Licz się jednak z tym że możesz poinstalować różne dziwne aplikacje a działanie iPada będzie pozostawiać wiele do życzenia. Na szczęście lewizny jest coraz mniej więc robienie jailbreaku powoli przestaje mieć sens. Jeżeli natomiast chcesz popróbować różnych aplikacji i zdobyć ciekawe tytuły za free polecam Appsfire . Bezpłatna aplikacja z AppStore dzięki której dowiesz się o promocjach na aplikacje i skorzystasz z możliwości zainstalowania ciekawych tytułów (np. Infinity Blade ) które w krótkim okresie stają się darmowe. Uwierz mi że nie będziesz się nudził :)

Bardzo lubię takich nuworyszów, którzy całe życie piratowali, a nagle przestali i zażarcie zwalczają innych oceniając ich po sobie.
Robienie jailbreaka ma sens dokładnie taki, jak miało do tej pory, a nawet większy:
1. chyba najwazniejszy dla mnie - adblock, czyli plik hosts wycinający wiekszośc badziewia. Batteria działa dłużej, zużywam mniej danych 3G, system chodzi szybciej
2. mogę zainstalować programy w starszych wersjach - przykładem jest większość playerków video, które przez działalność trolla patentowego ostatnio nie mają kodeków AC3
3. mam programy z Cydii, w tym SBSettings, iFile, TetherMe, RetinaPad, MapsOpener, roqyBT4, FullForce i wiele innych.

IOS bez jailbreaka jest słabo używalny, aż się dziwię ludziom, że tego tak używają...
Przykład pierwszy z brzegu - jak Google wypuściło Google Maps na iOS6, to przez blisko rok była dostępna wyłącznie wersja na iPhone, na iPadzie trzeba było się męczyć z Apple Maps albo oglądać w okienku. FullForce robił z wersji ajfonowej pełną wersję ajpadową. Działało jak burza. I takich opowieści można opowiadać wiele.
Więc daruj sobie te głodne tekstu, że "lewizny jest coraz mniej wiec zanika sens jailbreaka"

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Instalowanie programów na iPada
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2013, 19:58:00 »
Bardzo lubię takich nuworyszów, którzy całe życie piratowali, a nagle przestali i zażarcie zwalczają innych oceniając ich po sobie.
Wiesz , wyciągasz na odległość bardzo daleko idące wnioski niczym nie poparte ... Nazywasz mnie złodziejem tak dla zasady ? Masz może jakieś dowody ? Jeżeli nie to miło gdybyś to odszczekał ... (przeprosił jak wolisz kulturalniej )

Robienie jailbreaka ma sens dokładnie taki, jak miało do tej pory, a nawet większy:
1. chyba najwazniejszy dla mnie - adblock, czyli plik hosts wycinający wiekszośc badziewia. Batteria działa dłużej, zużywam mniej danych 3G, system chodzi szybciej
2. mogę zainstalować programy w starszych wersjach - przykładem jest większość playerków video, które przez działalność trolla patentowego ostatnio nie mają kodeków AC3
3. mam programy z Cydii, w tym SBSettings, iFile, TetherMe, RetinaPad, MapsOpener, roqyBT4, FullForce i wiele innych.

Nie każdy potrzebuje takich funkcjonalności , poza tym poszukaj wśród darmowych programów lub kosztujących grosze dostępnych w AppStore. Większości ludzi wystarczy zwykła użyteczność systemu. Nieliczni potrzebują iOS-a do bardzo zaawansowanych rzeczy. Poza tym funkcjonalność systemu stale rośnie. SBSetting w iOS 7 już potrzebny mi na przykład nie będzie ... roqyBT4 (jest płatny tak btw) też już nie ponieważ interfejs diagnostyczny na wifi idzie  kupić za całkiem rozsądne pieniądze  itd, itp. Tak więc robienie jaibreak moim zdaniem mija się z celem !

  IOS bez jailbreaka jest słabo używalny, aż się dziwię ludziom, że tego tak używają...

Jak widzisz używają i ma się on świetnie ! Bez Cydii i innego niszowego softu ... Może po prostu umieją ?

Więc daruj sobie te głodne tekstu, że "lewizny jest coraz mniej wiec zanika sens jailbreaka"

Ty za to mógłbyś okazać trochę kultury i darować sobie wycieczki osobiste ... Post napisany językiem zwykłego hejtera sprzętu z jabłuszkiem. Nie podoba Ci się iOS ? Masz Androida albo okienka mobilne ! Poza tym nie czarujmy się , większość ludzi robiła jailbreak tylko i wyłącznie po to aby lewiznę ściągać . Pewnie , łatwiej jest pozamiatać taki problem pod dywan niż pokazać rzeczywistą skalę problemu jaką były repozytoria typu Installous ...

Tak na koniec , mam taką zasadę że jak stać mnie na Mercedesa to i na paliwo do niego będę miał. Stać mnie było na iPhona / iPada to na aplikacje które lubię , mam i używam do pracy i rozrywki też mnie stać ...