Połączenie dwóch aplikacji .exe

  • 4 Odpowiedzi
  • 15325 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Połączenie dwóch aplikacji .exe
« dnia: Maj 09, 2013, 20:29:50 »
Witam.
Mam w aucie radio z navi z systemem WinCE 5.0.

W ustawieniach radia zmienia się lokalizację pliku rozruchowego nawigacji. Po wybraniu z menu "Navi" uruchamia się właśnie ta aplikacja.
Mam Automapę i problem ze złapaniem fixa. Czasami złapie po 5min, czasami po 20min, używam nawigacji rzadko ale kiedy chcę jej użyć chciałbym żeby była gotowa od razu.


Radzę sobie z tym poprzez program VisualGPSce, wstawiam lokalizację do tej aplikacji w ustawieniach zamiast pliku rozruchowego automapy, po czym zamiast automapy uruchamia się ten program, w którym po paru kliknięciach dosłownie po sekundzie łapie fixa. Zamykam aplikację, znowu muszę wejść w ustawienia, zmieniam lokalizację na plik rozruchowy automapy i wtedy po uruchomieniu mam od razu sygnał.

I TERAZ DO RZECZY!
Jak widać, jest z tym trochę bawienia i chciałbym to sobie trochę ułatwić. Pomyślałem, że może połączyłbym plik VisualGPSce.exe oraz AutoMapaEU.exe w jeden plik .exe, zmieniłbym lokalizację w ustawieniach do tego pliku tak żeby uruchomiła się automapa i podczas ładowania żeby uruchomił się program VisualGPSce, tam kliknę parę razy, urządzenie złapie sygnał, daje exit, a w tym czasie automapa w tle już się załaduje i jest gotowa do działania.

Chciałbym się zapytać czy istnieje jakiś binder pod aplikacje na WinCE lub jakiś inny sposób połączenia tych aplikacji.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Połączenie dwóch aplikacji .exe
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2013, 16:59:56 »
Tak się nie da (dwa pliki exe w jednym), ale jest mnóstwo innych metod na podobny efekt. Najlepiej sprawdzają się skrypty (mortscript), którymi można zrobić niemal wszystko.
Jednak to nie jest normalne, by w VGPS fix pojawiał się błyskawicznie, a w AM nie - lepiej się zastanów, nad ustawieniami w AutoMapie. Chyba, że w VisualGPSCE wykonujesz jakieś dodatkowe operacje (typu reset GPS, czy init GPS itp).
Dla aplikacji cały "GPS" to po prostu port szeregowy, z którego płyną gotowe dane w formie sekwencji NMEA. Tak naprawdę więc różnica będzie wyłącznie w dużym obciążeniu procesora (przy włączonej AM), który może spowolnić wizualizację aktualnego położenia.

Odp: Połączenie dwóch aplikacji .exe
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2013, 21:49:08 »
Połączenie 2 aplikacji jest jak najbardziej możliwe poprzez tzw. binder ale jedyne jakie widziałem to dla zwykłych systemów Windows XP lub nowszych, a dla WinCE nie.

W programie VisualGPSce wybieram port COM3, szybkość 9600, zatwierdzam i w sekunde mam sygnał z satelit. Wyłączam aplikacje, załączam AM i też w sekunde mam sygnał.

Jeśli jednak radio było wyłączone, załącze je i odpaliłbym AM bez wcześniejszego włączenia VisualGPSce to znalezienie fixa trwa czasami 5 minut, czasami nawet 20min lub więcej i nie jest tak jak mam w zwykłej nawigacji, że sygnał mruga na poziomie kilku kresek i po chwili łapie pełen zasięg tylko nie ma w ogóle i w pewnym momencie wskakuje i nie jest tu winna lokalizacja auta bo jeśli uruchomiłbym nawet w garażu najpierw VisualGPSce to sygnał mam w sekunde.
W AM mam ustawiony również port COM3 i szybkość 9600, przewidziane dla mojego urządzenia. Nie wiem co jeszcze zmienić w ustawieniach AM żeby łapał fixa od razu bez konieczności odpalania VisualGPSce.

W mortscript tylko zajrzałem i wydaje się to dla mnie zbyt skomplikowane choć laikiem komputerowym nie jestem, może za mało się temu przyjrzałem albo po prostu brakuje mi dobrej polskiej instrukcji.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Połączenie dwóch aplikacji .exe
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2013, 21:58:40 »
Właśnie na zachowaniu AM bym się skoncentrował - mówisz, że nie ma żadnych pasków... Coś mi się wydaje, że problemem nie jest sam GPS, a otwieranie portu. Sprawdź w automapie na 3 zakładce (musisz włączyć widok zaawansowany) czy zaraz po włączeniu AM dostaje dane NMEA (powinny się co 1 do 2 sekund odświeżać sekwencje). Spróbuj zmienić ustawienia portu "otwieraj tylko gdy używany" i "czytaj w osobnym wątku" w AM. Przestaw też ilość odczytów / sekundę na 1.
Rozwiązań problemu jest jak wspomniałem kilka :
Pierwsze - mało wygodne, to skrypt, który uruchomi vGPSce, poczeka aż mu tam klikniesz co chcesz, po czym odpali AM. Ewentualnie można też zautomatyzować samo klikanie w VgpsCE.
Drugie - zastosowanie splittera portu GPS, który sam otworzy port odbiornika i utworzy porty programowe (jeden, lub więcej) dostępne dla aplikacji. Potrafi to np. Jal port splitter, ale można coś podobnego zrobić również na Forumowym MNJVirtualport (w dziale PNA) - tu tylko jeden wirtualny port wyjściowy jest możliwy.

Odp: Połączenie dwóch aplikacji .exe
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2013, 23:11:30 »
Jutro zagłębie się w MortScript, ustawię RunWait VisualGPSce.exe, potem kliknięcia myszką na określonych współrzędnych, żeby złapało sygnał, i kliknęło exit i po tym Run plik .exe AM.