Konto pocztowe Outlook w Lumia800

  • 7 Odpowiedzi
  • 9911 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kuba1961

  • ****
  • 681
  • Płeć: Mężczyzna
Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« dnia: Luty 18, 2013, 07:23:01 »
 Od kilku dni jestem posiadaczem Lumi800. Pisałem już o tym na innym forum ale jakoś wolę tu gdzie jestem już długo popytać o to.
    Dwa miesiące temu złożyłem sobie na outlook.com skrzynkę pocztową. I po kłopotach z synchronizacją poczty+kontakty+kalendarz na androidzie (działała ale..) przesiadłem się z ACE2 na Lumia800. Przy pierwszym uruchomieniu prośba o zalogowanie do Windows Live - podałem wtedy dane konta na outlook.com bo przy pomocy tych danych logowałem się do wszystkich usług Microsoftu. Podane tych danych spowodowało założenie skrzynki w aplikacji Hotmail a market i synchronizacja poczty, kalendarza i kontaktów między PC z Outlokiem poprzez  outlook.com ruszyła. Wszystko działa. Aplikacja w telefonie do poczty oględnie mówiąc jest bardzo oszczędna. Nie można np. określić wielkości pobieranych maili czy tylko nagłówków. Trudno, zacząłem szukać czegoś lepszego i kiszka , nic nie ma.
     Wczoraj u kolegi na jego Lumii800 zobaczyłem aplikację Outlook. Zacząłem jej szukać w swoim telefonie, nie ma jej. Z innego forum dostałem wskazówkę załóż konto w telefonia. Sceptycznie nastawiony do tego wlazłem w ustawienia/poczta+konta i dodałem nową skrzynkę Outlook z podaniem identycznych danych jak w Windows Live/Hotmail. Telefon to przyjął. W aplikacjach pojawiła się zakładka Outlook. No jest poczta. Mam teraz dwie poczty jedną Hotmail drugą Outlook. W ustawieniach Hotmail odznaczyłem synchronizację (bo pojawiły się takie same podwójne wpisy w kalendarzu i maile). Wszystko niby OK. Ale zastanawiam się jak to będzie przy używaniu pakietu internetowego (wykupiłem 400Mb). Dwa konta pdwójna synchronizacja większe zużycie pakietu danych.  Dochodzę wreszcie do pytania, co zrobić żeby używać konta założonego poprzez zakładkę Outlook i zużywać jak najmniejszą ilość danych. Rozumiem ze najprościej jest zlikwidować w telefonie konto Outlook i używać Hotmail. W sumie poczta i wszystkie potrzebne usługi działają. Ale dlaczego jest coś takiego ?

*

Offline raval77

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie mamy pańskiego płaszcza...
  • Sprzęt: było sporo została Lumia 620
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2013, 10:28:02 »
A czy nie najprościej jest wyłączyć synchronizację na hotmail i używać tylko outlook??

*

Offline kuba1961

  • ****
  • 681
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2013, 11:22:45 »
No może to nie dość jasno wynika z tekstu ale mam tak właśnie teraz. Ale w sumie synchronizuje 2 konta. Wolałbym jedno.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 12:27:50 wysłana przez kuba1961 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2013, 12:54:31 »
Ale przecież poza nazwą i ikonką to jedno od drugiego się niczym nie różni  :-?
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline kuba1961

  • ****
  • 681
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2013, 20:18:15 »
Wlałbym outlooka ma opcje w jednym miejscu. Windows Live ma rozrzucone. No i ładniejszy kafelek :)

*

Offline romek64

  • **
  • 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N311, A636N, N560, N6120c, NR360, NR460,E52,N8
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2013, 21:52:32 »
Zgłębiam właśnie podobny problem na L710.Doszedłem do tego że najlepszym wyjściem będzie format fona i założenie konta outlook po formacie jako pierwsze.

*

Offline kuba1961

  • ****
  • 681
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2013, 12:00:01 »
Z innego zupełnie powodu musiałem wgrać ponownie soft i to co proponuje romek64 nic nie daje. Musisz założyć konto windows live a nie musisz konta outlook. Odwrotnie niestety nie. Albo trzeba się liczyć z większym przesyłem danych lub powiedzieć by outlookowi.  A co ciekawe jak odznaczę synchronizację maili z Windows Live to znika aplikacja Hotmail :).  Kontakty i kalendarz działa dalej.
    Najlepiej chyba będzie założyć konto outlooka, odznaczyć synchronizację kalendarza, kontaktów, zadań. Outlook odbiera tylko pocztę a Windows Live resztę.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 12:17:06 wysłana przez kuba1961 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Konto pocztowe Outlook w Lumia800
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2013, 14:09:51 »
A co ciekawe jak odznaczę synchronizację maili z Windows Live to znika aplikacja Hotmail :)
To nie aplikacja, tylko skrót. Aplikacja jest dla obu jedna - poczta.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+