Nawigacja GPS > AutoMapa Android

Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)

(1/6) > >>

spinnek:
Historia jakich wiele pewnie, umarł mi sprzęt do wAM (HTC HD2, na kilka miesięcy po gwarancji), toteż (jak na razie, bez specjalnego żalu, nawet z zadowoleniem) przesiadłem się w całości na aAM. W sobotę pierwsza trasa :) Więc się będę mógł wypowiedzieć wreszcie, jak to jest z nawigowaniem przez tą aplikację.

Od razu komentarz: zachwycanie się, jak to fajnie działa wAM w stosunku, jest możliwe tylko wtedy, kiedy ma się sprzet do obsługi tej wersji. W momencie, kiedy on się skiepści, wątpię, by naturalnym odruchem była chęć odkupienia sobie czegoś z Windows Mobile. Moim zdaniem, nie ma sensu inwestować w tę przestarzałą platformę i takiż sprzęt do niej. Byle dziadowski Android (ja np. mam teraz ex-telefon córki, Samsung Galaxy 3, 667Mhz [poprawka - Spinnek], 256MB RAM) ma lepsze parametry, niż chyba z 90% sprzętu z wAM na pokładzie. Jak czytam w 2012 roku, że "AutoMapa działa poprawnie na urządzeniach wyposażonych w 64MB pamięci RAM", to mnie dreszcz przechodzi. Tyle to teraz chyba golarki mają, i elektryczne szczoteczki do zębów. ;)

Ponadto, zweryfikuję chłodnym okiem katastroficzne wpisy, jakoby ten produkt praktycznie nie działał i nie ma co na nim polegać. Szczególnie po wątku, że oto kończą się 90dniowe okresy licencyjne i co dalej.

Wydawało mi się, że bardzo brakować mi będzie profili prędkości, ale widzę, że np. ostatnie dane (w becie 1.4.2) na przykładzie jazdy Poznań=>Warszawa zapewniają ETA na poziomie ponad 3 godzin, a nie 2,5 godziny, jak to było ostatnio, więc ten czas się już zbliżył do mojego tempa jazdy (+10km/h od limitu, max 120km/h licznikowo).

Jak się nie zrobi aktualizacja POI, to najprawdopodobniej nie umrę.

Aktualizacji danych SR z poziomu telefonu nie mogę się doczekać, ale sądzę, że z perspektywy końca listopada 2012 jest szansa na jej szybkie (kwartał?) pojawienie się w aAM , szczególnie po uruchomieniu tej funkcjonalności z poziomu aplikacji jako pierwszej na platformie innej niż wAM (mowa iAM).

ycbo:

--- Cytat: spinnek w Listopad 28, 2012, 10:08:14 ---Ponadto, zweryfikuję chłodnym okiem katastroficzne wpisy, jakoby ten produkt praktycznie nie działał i nie ma co na nim polegać. Szczególnie po wątku, że oto kończą się 90dniowe okresy licencyjne i co dalej.
--- Koniec cytatu ---
Ja w tym temacie się katastrofy nie dopatruję a jedynie żal na obojętne traktowanie tej wersji przez producenta, nawet w nowej becie wymienił tylko mapy a program olał i nie wprowadził żadnej poprawki.
Ja poruszam się na aAM od ponad trzech miesięcy (wykupiłem nie dawno kolejny rok) zainstalowanej na HD2 z Androidem w Nand i z obecnej prostoty i braku wielu bajerów jestem zadowolony, brakuje mi trasy bezpiecznej którą lubiłem w wAM oraz wymiany danych przez program - przyciski są tylko po to aby było wszystkiego dużo.
Co robić z subskrypcją wWM ważną do czerwca 2013, bo ja do Windowsów już nie wrócę - sprzedać? - komu?

spinnek:
@ycbo

Ja mam do kwietnia 2013 subskrybcję na wAM :))) Wg mojej wiedzy mogę się nią pozachwycać, ale nie mogę jej sprzedać...

ycbo:
Teoretycznie jak ją przekaże z kartą i wszystkimi papierami (nie są imienne) np. sąsiadowi i poproszę o uwolnienie licencji to on ją zainstaluje na swoim urządzeniu i poda w czasie instalacji nr licencji i swój adres mailowy to ją zarejestruje i będzie używał.

wiejas:

--- Cytat: ycbo w Listopad 28, 2012, 14:03:16 ---Teoretycznie jak ją przekaże z kartą i wszystkimi papierami (nie są imienne) np. sąsiadowi i poproszę o uwolnienie licencji to on ją zainstaluje na swoim urządzeniu i poda w czasie instalacji nr licencji i swój adres mailowy to ją zarejestruje i będzie używał.

--- Koniec cytatu ---
nie teoretycznie.....tak się to robi praktycznie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej