mio spirit 680 niebieski ekran

  • 16 Odpowiedzi
  • 18188 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mio spirit 680 niebieski ekran
« dnia: Listopad 16, 2012, 20:52:45 »
A było to tak. Dostałem do sprawdzenia Mio Spirit 680. Ten model nie posiada wejścia na kartę pamięci. Ktoś próbował go przerabiać i nawi odpalała tylko pomarańczowy ekran z logo i nie miała kontaktu z komputerem. Po wielu nieskutecznych próbach z odłączaniem kabla, rozładowaniem baterii, zwieraniu tu i tam, podłączania 3V zasilania spróbowałem dziewiątej nóżki. Odpaliły sie białe litery na niebieskim tle - coś na kształt menu, którym mogę sterować dotykając ekranu. Nagłówek - Seeker2-600STF i.t.d. Niestety wszystkie pozycje upgrade wymagają karty (której nie ma) albo usb, ale komp nie widzi pamięci urządzenia. Nie ma pozycji - użyj jako flash. Wykrywa tylko procesor ale i tak z błędem. Wpadłem więc na pomysł żeby wyczyścić pamięć bo pomyślałem, że wtedy nic nie będzie się z niej ładowało przy starcie i wreszcie zobaczę nawi w kompie jako zwykły dysk flash. Akurat czyszczenie pamięci działa w podmenu Other tools. Po tym zabiegu urządzenie odpala się już tylko w trybie niebieskiego ekranu (bez zwierania) i niczego poza przeglądaniem menu nie można zrobić. Czy to już koniec? Może jest jakaś metoda na ujrzenie pamięci?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2012, 21:08:22 »
Po pierwsze: nie czytałeś chyba co tam było w menu serwisowym. Po drugie: Efekt nie łączenia sie z PC to objaw wrzucenia nieorginalnego oprogramowania na mijoka (czyli innego, niż miomap). Jeżeli zrobiłeś hard reset w serwisowym menu to módl się, żebyś dostał rom do tego mijoka albo chociaż wszystkie orginalne pliki. Oczywiście na nic Ci to wszystko, jeżeli nie podłączysz go do komputera, a tutaj są znikome szanse. W menu serwisownym masz opcje upgrade gps, romu, bt przez usb - i wykrywa polaczenie usb, więc jeżeli dorwiesz się do orginalnego programu od mijoka z romem na niego - nie powinno być problemów z wrzuceniem romu.

Jeszcze wrócę do tego faktu, że nie łaczy się z pecetem. http://pdaclub.pl/forum/mitac-mio-technology/mio-moov-300-nie-laczy-z-pc/ - kiedyś metoda na zwarcie styków usb u mnie działała, teraz w tym samym m300... Nie działa.

Dodam jeszcze dwie istotne informacje: Menu serwisowe jest tylko wtedy, gdy włączasz mijoka z podpiętym usb, a jeżeli miałeś to menu to USB powinieneś mieć sprawne.

Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2012, 21:40:38 »
Uściślę:
Gdy próbowałem upgradować coś metodą przez usb to po prostu na ekranie nawigacji pojawiał się napis "proszę przesłać przez usb".
I tyle - można czekać w nieskończoność. Koniecznie muszę ujrzeć nawigację jako dyski w komputerze
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 21:42:39 wysłana przez vangoche »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2012, 00:25:56 »
Wersje bez SD tak jak mowilem.. Blokada na USB po zmianie programu do navi. Metody na rozladowanie baterii do kompletnego 0, "bawienie" sie wlacznikiem oraz na koncu zrobienie zwarcia na stkach usb do mb. Jest jeszcze metoda na zrobienie zwarcia na wlaczniku w pozycyji ON (opisana w przytoczonym temacie) - ale pewnie w tym przypadku ujrzy Ci sie menu serwisowe.

Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2012, 12:12:10 »
a co to jest styk usb do płuty głównej?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2012, 12:56:48 »
"Po wielu nieskutecznych próbach z odłączaniem kabla, rozładowaniem baterii, zwieraniu tu i tam" - to co robiłeś z tym zwieraniem styków? W tym przypadku chodzi o zrobienie zwarcia na stykach usb (usb jest przylutowane do mb, u mnie ma chyba 6 pinów - robie zwarcie pomiędzy np. jedynką w dwójką, kiedyś zaskakiwalo i pecet widzial mijoka, dzisiaj zwarcie sie robi, ale... Zero reakcji).

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2012, 15:40:44 »
Jeśli ma niebieski ekran od razu po starcie, to nic nie da kombinowanie z kablem, 9 nóżka itp. Sprawę załatwi WYŁĄCZNIE oryginalny FW pod 680 wgrany kablem z PC (pewnie przez DNW). A do 680 raczej FW nie dostanie...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2012, 16:11:44 »
No to tłumaczy nawet dlaczego u mnie nie działa już nawet zwarcie - wczesniej nie miałem tego menu serwisowego i działała metoda ze zwarciem. Teraz jest bluescreen i zero komunikacji z kompem.

Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2012, 12:53:55 »
Jeśli ma niebieski ekran od razu po starcie, to nic nie da kombinowanie z kablem, 9 nóżka itp. Sprawę załatwi WYŁĄCZNIE oryginalny FW pod 680 wgrany kablem z PC (pewnie przez DNW). A do 680 raczej FW nie dostanie...

a jakim kablem skoro brak komunikacji z PC?
Są metody żeby "na chama" komputer ujrzał nawigację?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2012, 13:13:59 »
Komputer nie widzi nawigacji jako "napędu przenośnego", ale zobaczy jako USB flash'er pod warunkiem wywołania niebieskiego menu. Wtedy wgrywa się FW a nie Miomap i te inne bzdety (to dopiero przez dysk przenośny i aplikację Mio Desktop).

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2012, 19:06:42 »
Nawet o tym napisałeś vangoche: "Niestety wszystkie pozycje upgrade wymagają karty (której nie ma) albo usb, ale komp nie widzi pamięci urządzenia." Po wybraniu opcji upgrade przez USB powinien być komunikat o oczekiwaniu na polaczenie USB, a po podpięciu pod kabel o połaczeniu USB.

Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2012, 18:52:36 »
Komputer nie widzi nawigacji jako "napędu przenośnego", ale zobaczy jako USB flash'er pod warunkiem wywołania niebieskiego menu. Wtedy wgrywa się FW a nie Miomap i te inne bzdety (to dopiero przez dysk przenośny i aplikację Mio Desktop).

no to jeszcze bardziej uściślę (niektóre rzeczy przypomnę):
- w tej chwili urządzenie bez dodatkowych zabiegów odpala się w trybie niebieskiego ekranu
- odpalenie następuje tylko z podpiętym kablem usb
- pozostawienie podłączonego kabla usb na dowolny czas nie powoduje naładowania baterii (urządzenie włączone czy nie - bez różnicy), ale bateria musi być podłączona żeby nawigacja się odpaliła więc może się ładuje, ale jakiś "alternator" jej nie uruchamia
- po wymuszeniu reakcji komputera n.p. UBOOT upgrade->UBOOT by USB pojawia się na ekranie nawigacji "Please sedn the Image trough USB" a PC wykrywa tylko dodatkowe nieobsługiwane przez system urządzenie (procesor nawigacji) i następuje zawiecha nawi
- oczywiście program DNW też zgłasza błąd połączenia USB
- problem proszę traktować akademicko ponieważ jak się uda naprawa to się uda, a jak nie, to nie

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2012, 19:30:52 »
Usunałeś program nawigacyjny, ścieżkę do tego programu, system, zrobiłeś formata - więc nie ma prawa się włączyć bez menu serwisowego. W mijoku uruchamia sie go tylko z podpiętym kabelem. Musisz wrzucic system, innej opcji już nie ma. A jak to zrobic i czym... Angel mi wytlumaczyl na PW - jak chcesz to Ci to podeślę (mam nadzieje, ze Angel nie będzie mial nic przeciwko).

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2012, 20:12:08 »
Pewnie, że nie mam nic przeciwko. Nawigacja nie "zawiesza" się po wybraniu jakiejś opcji, tylko po prostu czeka na dane z PC. Co do DNW - działa poprawnie z Windows XP (SP2 i chyba SP3). Z nowszymi okienkami może mieć poważne problemy. Zanim uruchomisz DNW trzeba jeszcze zainstalować dołączony do niego odpowiedni sterownik (na liście w menadżer urządzeń musi się wyświetlać dane urządzenie bez wykrzyknika). Koniecznie trzeba używać solidnych kabli USB (krótkie i możliwie grube). Oczywiście nawigację postawi tylko oryginalne FW dla tego modelu (a dla 680 chyba nie ma takowego). Natomiast jak pisałem Koledze B7rabbitdj, na 100% da się tą metodą podnosić Moov M300 i inne, do których istnieje FW.

Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2012, 10:09:02 »
Usunałeś program nawigacyjny, ścieżkę do tego programu, system, zrobiłeś formata - więc nie ma prawa się włączyć bez menu serwisowego. W mijoku uruchamia sie go tylko z podpiętym kabelem. Musisz wrzucic system, innej opcji już nie ma. A jak to zrobic i czym... Angel mi wytlumaczyl na PW - jak chcesz to Ci to podeślę (mam nadzieje, ze Angel nie będzie mial nic przeciwko).
to ja poproszę o tę metodę. Mądrego posłuchać zawsze warto
vangoche@gmail.com
gg - 1115197

Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2012, 15:29:14 »
Witam po długiej nieobecności, ale musiałem wg Waszych zaleceń odnaleźć i doinstalować XP. Teraz DNW łączy się z nawigacją - pozostaje mi znaleźć odpowiednie FWare. Podobno nie jest ono dostępne więc ostatnie już pytanie: czy warto dopasowywać dostępne FW z innych Mio?
Aha!
Zdecydowanie DNW nie działa pod WinXP SP3.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: mio spirit 680 niebieski ekran
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2012, 15:44:30 »
Od początku zalecałem XP SP2 jako "jedynie słuszny" :)
Co do FW - skoro nie ma do 680, to w ostateczności możesz próbować innych, ale TYLKO bardzo zbliżonych wersji! Koniecznie taka sama rozdzielczość ekranu! Ładując sam NK.bin nie uwalisz "bootloadera" (czyli tego, co Ci się teraz łączy z PC), więc nawet wrzucenie złego BIN'a nie powinno załatwić sprzętu na amen.