Windows Phone 7/8.x/10 > Nokia/Microsoft Devices WP

Problem z wejściem jack 3,5

(1/1)

Pasztor:
Cześć!
Od sierpnie mam problem z moją lumią. Wszystko w niej działa, głośnik, mikrofony, słuchawka itd. ale telefon wykrywa ciągle wciśnięte słuchawki, mimo że są wyjęte.
Próbowałem już wciskać i wyciągać po tysiące razy te słuchawki i nic. Problem zaczął się nad morzem, któregoś ranka po prostu już tak było... W wejściu jack były jakieś syfki z kieszeni dżinsów (materiał), ale ich wyjęcie nic nie dało.
Na moje nieszczęście dwa tygodnie później, jeszcze przed oddaniem tel. na gwarancji, koleżanka wrzuciła mi go do jeziora ;/
(w domu szybko sobie z nim poradziłem i wszystko normalnie działa, ale problem słuchawek jest nadal i nie mam już gwarancji)

Jest to bardzo irytujące, bo nie tylko nie ma dzwięków typu muzyka, stukanie klawiatury czy inne systemowe dźwięki (budzik i dzwonek normalnie działa), które idą na wyjście słuchawkowe, ale nie da się również normalnie rozmawiać przez słuchawkę telefonu (muszę dawać albo na głośnik, albo biegać z zestawem słuchawkowym).

Nie wie ktoś czy da się cos z tym zrobić? Albo np. czy jest jakiś program, w którym mogę ręcznie przełączyć słuchawki na włączone/wyłączone?

Pozdrawiam
Tomek
 
Połączone: Październik 20, 2012, 11:54:19Właśnie odkryłem dziwną rzecz: Jak wszedłem do aplikacji Diagnostics, to po wciśnięciu audio loopback na loudspeaker i start, to od tego momentu i po wyjściu z aplikacji wszystkie dźwięki idą na głośnik tak jakby wszystko normalnie działało.
Oczywiście nie da się rozmawiać normalnie, tylko dalej trzeba na słuchawkach... no i aplikacja ciągle pokazują że słuchawki są podłączone :/
Dodatkowo przez słuchawki nie wychodzą już wtedy żadne dźwięki poza rozmową telefoniczną i trzeba ponownie uruchomić telefon żeby wszystko było "jak zwykle" -> cały dźwięk na słuchawki.

Pasztor:
Dobra, zaryzykowałem i kupiłem nową obudowę, wymieniłem i wszystko cacy gra.
Problemem był uszkodzony wtyk jack.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej