Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

HP Mini 100-3000 i Windows XP (brak WiFi)

<< < (2/3) > >>

Kapitan Pazur:
sorry za OT ale co wy wszyscy z tym pendrivem? Jak ma zewnętrzny napęd DVD na usb to chyba raczej z płyty jest wygodniej, wkłada i gotowe, nic nie trzeba nigdzie wrzucać. Ja na przykład dodatkowo mam jeszcze stację dysków na usb, na dyskietki 3,5" o których pewnie już większość zapomniała że istniały :D I nawet raz zdarzyło mi się upgradować BIOS w netbooku z dyskietki, to był hardkor a nie jakieś tam pendrive ;)

Atlantis:
Nie tyle zewnętrzny napęd, ale kabelek ATA <--> USB podłączony do starej nagrywarki DVD. :)
Niemniej dokładnie - w 100% zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Próbowałem kiedyś zainstalować Windowsa na moim EeePC 901 z PenDrive'a. Myślałem, że zaoszczędzę na czasie poświęconym na wyjmowanie sprzętu z szafy i łączenie kabelków. Przeliczyłem się... Przy pierwszym problemie wyjąłem napęd i zainstalowałem system z płyty. Bez najmniejszych problemów.
Wczoraj sądziłem, że instalka pójdzie łatwo. Dopiero potem pojawił się problem z brakującym sterownikiem SATA. Skoro sprzęt był już rozłożony i podłączony stwierdziłem, że najmniejszą linią oporu będzie wypalenie płytki przez nLite.

BTW ten program generuje czasem takie problemy (komunikat z brakującym DLL-em) czy powód leżał gdzie indziej? Bo perspektywa przygotowania płyty instalacyjnej do starego peceta, na której miałbym już wszystkie sterowniki (odpada problem żonglerki nośnikami/ściągania z sieci po postawieniu systemu) jest bardzo atrakcyjna.

Co do napędu dyskietek na USB to niektórzy mogą się śmiać, ale sam zastanawiałem się czy sobie takiego nie sprawić - tak na wszelki wypadek, dla zachowania wstecznej kompatybilności. :) O awaryjnym modemie 56k na USB też myślałem przed paru laty, ale obecnie sieci komórkowe dają tak duże możliwości dostępu do Internetu, że w razie awarii Neostrady wystarczy mi Desire Z przełączony w tryb AP. :)

WiateR:
Bo z pendrive instalacja trwa trochę krócej. Dla mnie jest wygidniej równieź..

daras28-82:
W pełni się zgadzam Kapitanie, bez DVD na USB ani rusz a i czasem FLOP potrzebny.

Tyle że na pena trzeba to przygotować z płyty a potem uporać się ze wszystkimi problemami jakie wywali podczas instalacji.

WiateR:
To tylko ja nie miałem nigdy większych problemów z instalacją z pendrive'a? :O

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej