Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

HP Pavilion dm1-4120ew - opłacalny zakup?

(1/5) > >>

WiateR:
Co sądzicie o tym lapku: HP Pavilion dm1-4120ew ?

Tutaj specyfikacja: http://www8.hp.com/pl/pl/products/laptops/product-detail.html?oid=5226452

Potrzebuję jak najmniejszego laptopa głównie do prac biurowych, dualboot Windows 7/ Linux (Ubuntu/Gentoo/Jolicloud), możliwość dostarczenia rozrywki mile widziana. Czas pracy na baterii jest dla mnie również ważny (nie oczekuję cudów).

Może widzieliście coś lepszego w podobnej cenie? Najbardziej zależy mi na jak najmniejszej wadze i małej matrycy. Netbooki odpadają na starcie ze względu na rozdzielczość ekranu.

BigBadBlackDog:
ale to właśnie jest netbook :) z tych mocniejszych - sprzęt całkiem niezły, ale na baterii raczej powyżej 5h nie pośmigasz z WiFi

Konrad Radwan:
Przez pewien czas w sprzedaży był bardzo fajny laptop, obecnie niestety już niedostępny.
Mówię o Samsungu 350U2A.

O ile ten Twój HP to netbook próbujący być laptopem, o tyle ten Samsung to laptop próbujący być ultrabookiem.
Normalny, zadowalający procesor, a nie jakaś netbookowa proteza. Grafika też lepsza. Na baterii trzyma długo. Prawie tak cienki jak ultrabooki. Pomimo delikatnie większej matrycy dużo lżejszy od tego HP. Cena poniżej 2000zł.

Tylko znaleźć teraz takiego nowego...

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-350U2A.62359.0.html

WiateR:
No tak - pozmieniało się na rynku - z przyzwyczajenia netbookami nazywam urządzenia z procesorem Intel Atom, bezużyteczną grafiką, gigabajtem RAMu i mało praktyczną rozdzielczością ekranu.

Powiem tak - procesor AMD i jego wydajność nie jest przeszkodą. I tak jest dużo wydajniejszy niż Atom do którego się zraziłem (N450), RAMu też przyzwoita ilość.

Pytanie, to czy mieliście już coś z taki procesorem, czy nie ma z tym jakichś problemów itp..

daras28-82:
Ja mogę tylko niepochlebną opinię o wszelakich pavulonach i całej reszcie "laptopów" marki "dy" wyrazić...
Gofrownice - bo grzeją się jak te właśnie urządzenia kuchenne.
Ciągle coś nie działa.
Dzwonisz do supportu a oni Ci mówią że kategorycznie masz nie aktualizować systemu bo to przez to nic nie działa bo oni wydali dopasowany system a aktualizacje wszystko psują...

Żenada, nigdy więcej "dy".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej