Pozostałe platformy > Ovi Maps

Wrażenia z użytkowania OviMaps

(1/4) > >>

Olleo:
Chlopaki opiszcie swoje wrazenia z Ovi Maps, moze jakies porownanie do Automapy itd.

nocnyMarek:
Coś na pewno napiszę, ale raczej dopiero w lutym, teraz jestem zawalony robotą. Teraz mogę jednym zdaniem: gdy tylko będą mieć lepszą mapę PL, to będą moim zdaniem liczącym się graczem na krajowym rynku.
(o ile przyzwoicie kalkuluje trasy, bo tego jeszcze nie zdążyłem przetestować)

Maciej Loret:

--- Cytat: Olleo w Styczeń 25, 2010, 14:38:45 ---Chlopaki opiszcie swoje wrazenia z Ovi Maps, moze jakies porownanie do Automapy itd.

--- Koniec cytatu ---

Ja niestety nie umiem się tym bawić.
Zawsze po wyznaczeniu trasy po upływie kilku/nastu sekund pojawia się ekran z pytaniem czy chcę do sklepu internetowego, a po wybraniu "nie", wraca do mapy przy okazji gubiąc trasę. Natomiast jazda w trybie podglądu mapy bez wyznaczania trasy jest bezproblemowa.
Skąpa ilość kategorii POI. Niektórych może razić scalona kategoria "Bankomaty" bez podziału na instytucje nimi zarządzające.

paulus:
Wczoraj miałem okazję trochę pobawić się tą mapą na Nokii E55. Pierwsza uwaga: ściągajcie mapy z angielskiej strony Nokii, te z polskiej są jeszcze w starej wersji i faktycznie pokazują tylko możliwość wykorzystania licencji na 10dni. I bez obawy, te ściągnięte z angielskiej strony instalują się w polskiej wersji językowej, trzeba tylko pobrać sobie plik z nawigacją głosową po polsku (otwieramy Mapy, wybieramy Opcje/Ustawienia/Nawigacja/Wskazówki dla kierowcy i zmień). Nie mogę ocenić samych map, bo jak napisałem "bawiłem się" tylko przez chwilę (kilkanaście km po mieście). W każdym razie jedno mogę powiedzieć - obsługa samego interfejsu jest koszmarna (a może to przyzwyczajenie do AM  :mrgreen:). Trasy wyznacza... i to tyle, bo kilka razy mnie zdziwiło, że trasa tzw. Zoptymalizowana prowadzi gdzieś dookoła zamiast najprościej jak tylko się da. I z tego co zauważyłem numeracja budynków często nie pokrywa się z rzeczywistością (tutaj AM bije Nokię na głowę, przynajmniej w Lublinie). Działa ostrzeganie o przekroczeniu prędkości nawet na bocznych drogach i to jest super. Czego brakuje - na pewno większej informacji o radarach  :mrgreen: i nie wiem, czy Nokia w ogóle przewiduje możliwość "dogrywania" swoich POI (o dziwo, nie ma wbudowanej tak popularnej kategorii, jak banki, są tylko bankomaty - chyba że ja nie znalazłem). Ogólnie jak na produkt całkowicie darmowy uważam, że jest OK, ale wszystko wyjdzie w praniu.

emisiu:
No to w praniu. Trasa Warszawa-Łódź-Toruń-Świecie-Tuchola, potem dużo jeżdżenia w okolicach Tucholi, następny dzień trasa powrotna do Łodzi i po małej przerwie do Warszawy.
Odcinek Warszawa-Łódź nietypowo, ale celowo przez Błonie, Szymanów, Nieborów, Bolimów, Łyszkowice i Głowno.
Generalnie jedyne zastrzeżenie to brak nowej obwodnicy Krośniewic po trasie "jedynki" ( http://www.zumi.pl/namapie.html?Submit=Szukaj&qt=&loc=Kro%B6niewice%2C+ ), cała reszta absolutnie przyzwoicie (fotoradary i tak pozamarzały więc nie był to żaden problem że brak ich w Ovi Maps, ale jak się ociepli to by się przydały).
Bardzo dobre i jednoznaczne komunikaty głosowe, dzięki którym mały ekran nie stanowił problemu. Do wczasowego używania aplikacja absolutnie wystarczająca, w miarę prosta i ergonomiczna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej