Palm Pre - co wy na to?

  • 108 Odpowiedzi
  • 20206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:03:22 »
Język pewnie da się zmienić, gorzej z klawiaturą.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 26, 2009, 10:16:03 »
no niestety będzie QWERTZ z niemiec :S
czyli trzeba poczekać kolejne trzy dni na wersję z UK :) z normalną klawiaturą.

PS: dlaczego niemcy mają QWERTZ?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline montana

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • O Palm Pre
  • Sprzęt: iPhone, Palm Pre
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:22:37 »
Język niemiecki będzie jako domyślny, ale można przecież ustawić na angielski, tak jak w każdym telefonie na świecie - co do polskiego, zwołam znajomych i raz dwa zrobimy spolszczenie.

Co za różnica czy qwerty czy qwertz? Idzie się przyzwyczaić - jeden przycisk to nie powód by nie kupować - a aparat w UK będzie miał simlocka, więc...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 26, 2009, 13:30:42 »
PS: dlaczego niemcy mają QWERTZ?

Ponoć chodzi o specyfikę języka w którym "z" jest o wiele częściej stosowane niż "y".
Zresztą... QWERTZ było powszechnie stosowane w Polsce jako tzw. "klawiatura maszynistki", zmiana przyszła dopiero wraz z komputerami. Zresztą niektórzy twierdzą, że stary układ (w którym polskie znaki miały swoje osobne klawisze) był wydajniejszy od standardowego QWERTY i pl literek po prawym altem. ;)

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 26, 2009, 13:44:37 »
Zresztą... QWERTZ było powszechnie stosowane w Polsce jako tzw. "klawiatura maszynistki", zmiana przyszła dopiero wraz z komputerami. Zresztą niektórzy twierdzą, że stary układ (w którym polskie znaki miały swoje osobne klawisze) był wydajniejszy od standardowego QWERTY i pl literek po prawym altem. ;)

Jeśli chodzi o wydajność pisania to po pierwsze ciężko mówić o niej w kontekście pda - nawet tych z najlepszą klawiaturą (vide Touch Pro 2). Jeśli zaś chodzi o wydajność pisania jako taką, to kiedyś współpracowałem z jedną kancelarią prawniczą w której zatrudniona była zawodowa maszynistka. Korzystała z dedykowanego drivera klawiatury przemapowującego klawisze na układ ABCDE. Meeenn, gdybyś ją zobaczył w akcji... Minigun nie wywala ze swoich luf pocisków z taką prędkością jak ona wpisywała słowa... Szok!

*

Offline SeeM

  • *
  • 65
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 26, 2009, 14:06:56 »
Korzystała z dedykowanego drivera klawiatury przemapowującego klawisze na układ ABCDE. Meeenn, gdybyś ją zobaczył w akcji... Minigun nie wywala ze swoich luf pocisków z taką prędkością jak ona wpisywała słowa... Szok!

Na pewno miała autouzupełanianie wyrazów. :) A co do Palma, jak duży pakiet danych jest do niego "wymagany"? Czy sytuacja jest taka sama jak z Androidem?
+

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 26, 2009, 14:41:28 »
Całkiem możliwe. Kiedyś słyszałem, że standardowa klawiatura maszyny do pisania został stworzona celem ograniczenia do pewnego stopnia wydajności - zwyczajnie dziewiętnastowieczny mechanizm nie wyrabiałby za zbyt wprawną sekretarką. ;)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 26, 2009, 16:23:33 »
A co do Palma, jak duży pakiet danych jest do niego "wymagany"? Czy sytuacja jest taka sama jak z Androidem?
Podejrzewam, że bardzo podobnie. Te systemy bez netu praktycznie nie mają sensu.

Polecam przeczytać: http://www.palminfocenter.com/news/9907/using-a-webos-device-without-active-service/

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 26, 2009, 17:27:33 »
Bo tak bedzie wygladala przyszlosc. Wszystko online, a pda bedzie robil tylko i wylacznie za "bramke" do wszystkich uslug. Poczawszy od sms. Poprzez rozmowy. Skonczywszy na badaniu u wirtualnego doktora. Takie zycie ;)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 14, 2009, 23:34:47 »
Witam,

Dwa szybkie pytanie,  nigdzie w sieci nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi a są one dla mnie dość kluczowe:

1) Czy Pre ma w sobie emulator dla "starych programow" Palm Os? Używam kilku i to nawet Palm 3 a nie tylko Palm 5.
2) Czy Pre ma wbudowaną obsługę telefonii VoIP (SIP). Używam na codziennie więc to również ważne zagadnienie.

Piotr

*

Offline tab0reqq

  • ***
  • 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 15, 2009, 08:57:54 »
O emulatorze starego PalmOS wiem, że jest na pewno. Nie wiem tylko czy Palm OS 3. Co do drugiego pytania, to nie mam zielonego pojęcia ;-)
Toshiba e300 | HP 1930 | Palm  TT | Palm Vx | HP 3970 | HP rx3715 | HP 1940 | HP 4150 | x51v | m515 | iP 2G | Tytn | e650 | SE M600i | e51 | i900 omnia | iP 3G 8/16GB | e51 | bb8300 | bb 8520 | bb8900 | e71 | i5700 Spica | bb 9700 | Desire

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 15, 2009, 09:32:35 »
1) Czy Pre ma w sobie emulator dla "starych programow" Palm Os? Używam kilku i to nawet Palm 3 a nie tylko Palm 5.
Classic - http://www.motionapps.com/classic/overview/ Niestety trzeba zakupić dodatkowo.

*

Offline Pegass

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 22, 2009, 23:18:54 »
A ja sobie chwalę jak na razie. Jest taki... hmmm.... mniamuśny. Choć po symbianie trochę czasu trzeba na przyzwyczajenie. No i baaardzo dużo rusza się kciukiem ;-)

Jednego mam też na sprzedaż (na allegro jest, linkować nie ma sensu bo jedyny ;-)

Pegass

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 23, 2009, 13:57:26 »
z ceną pojechałeś...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Pegass

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 23, 2009, 15:55:22 »
tam pojechałeś... ;-)

Palm kosztuje, klapka kosztuje, touchstone kosztuje... no i tak się sumuje ;-)

A poza tym  zawsze można kupić na polskim expansysie za 2,3kpln plus ścianka do touchstone oraz sam touchstone za 300 (niedostępne zresztą). A, jeszcze przesyłka 75pln i robi się prawie 2,7kpln. I to ja pojechałem? ;-)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2009, 19:10:35 wysłana przez Pegass »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 01, 2009, 15:25:02 »
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 01, 2009, 21:19:45 »
Kusiu - kupuj Pre :)
Spoko, spoko :) Jak wrócę z USA to pomyślę nad zakupem na angielskim ebayu (interesuje mnie wyłącznie QWERTY). Naprawdę szkoda, że wersja GSM nie jest dostępna w USA :(

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 03, 2009, 20:45:43 »
Nie jest ale pewnie unlock qwerty i niebrandowne urzadzenie wczesniej bedzie dostepne niz w EU

http://www.mobilecityonline.com/wireless/store/productdetail.asp?productid=24551

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:07:06 »
Jest juz od wczoraj ale niestety QWERTZ...