Palm Pre - co wy na to?

  • 108 Odpowiedzi
  • 20214 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pocek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hx4700, Pre 2
Palm Pre - co wy na to?
« dnia: Styczeń 10, 2009, 00:19:59 »
Panowie, Palm Pre ujrzał światło dzienne a tutaj cisza?
Podam tylko jeden odnośnik do świetnego artykułu wyjaśniającego historię tego produktu: The Palm Pre Takes on Apple's iPhone: Palm’s New Reach
O reszcie piszą wszystkie inne portale ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 16:41:55 wysłana przez pocek »
Kupię klapkę albo dawcę klapki baterii do h2200.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2009, 06:56:52 »
do działu Palm Inc. również nie bardzo pasuje, jest to dział dla urządzeń z Palm OS :)

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:12:21 »
ciekawy sprzet. :ok:

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:30:43 »
Zakochałem się. Czekam na wersję umts i 6 w totolotku ;)
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2009, 21:27:13 »
No to mamy koniec Palma :(

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:16:11 »
oj tam od razu koniec. To może byc dopiero początek. Palm tak naprawdę skończył się już parę lat temu...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:28:36 »
tez tak sadze ze palm zginal kilka lat temu ale wziecie co najlepsze z iP i dodanie kilku brakujacych rzeczy moze byc naprawde fajna sprawa

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2009, 23:02:30 »
Też myślę, że to początek - z tym, że lepiej byłoby dla nich, aby zrobili coś naprawdę rewolucyjnego. Duża ilość osób ma już pewnie dosyć tych pojawiających się co jakiś czas informacji o nowych pomysłach i planach Palma, które nie niosą ze sobą żadnych konkretnych produktów. Ta firma jest dla mnie przykładem, który powinni opisywać w książkach, jak z bycia liderem upaść na samo dno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 23:04:20 wysłana przez famous »

*

Offline sonepar

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • juz Android na SIII - na razie niesmak
  • Sprzęt: teraz S3,wczesniej hd2, hd, n80, iphone i inne
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2009, 22:23:37 »
na giełdzie Palm zwyżkował - ciekawe jak długo inwestorzy będą zachwyceni

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2009, 22:36:49 »
Żaden początek. O co zakład, że z tym urządzeniem się nie wybiją, a w Polsce to już w ogóle nikt nie będzie kojarzył Palma? (w sumie to do dziś nikt tej firmy nie kojarzy)

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2009, 10:15:48 »
Żaden początek. O co zakład, że z tym urządzeniem się nie wybiją, a w Polsce to już w ogóle nikt nie będzie kojarzył Palma? (w sumie to do dziś nikt tej firmy nie kojarzy)

Ja mam pda tylko od palma :P

Ten pre bardzo ciekawy, jeżeli w wersji europejskiej będzie dostępny szybko i za rozsądne pieniądze, to kto wie. Nie ma marki iPhone'a (mowię ogolnie, ja zdecydowanie bardziej palma szanuję), ale go miażdży po prostu. A to że to już nie PalmOS klasyczny... Bądźmy szczerzy, czy przyciągnąłby ludzi (poza maniakami i fanatykami) gdyby miał POS 5.4? Żeby ludzie kupowali na większą skalę niż biznesmeni, musi być kolorowo, dotykowo, landrynkowo z fajerwerkami. Takie czasy...  :S

Może "przegli" z wyglądem o smaku iP 3G.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2009, 10:17:20 wysłana przez miloszz »
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

*

Offline pocek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hx4700, Pre 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2009, 22:23:06 »
No to mamy koniec Palma :(
Uzasadnisz? Najlepiej szerzej niż w jednym zdaniu.
Kupię klapkę albo dawcę klapki baterii do h2200.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2009, 00:12:49 »
Właśnie chodzi o ten interface. Przecież dla developerów takiej firmy jak Palm nie powinno być kłopotem żeby zrobić dwa kompatybilne z sobą interfejsy dla użytkownika - taki stary dobry PalmOSowy i ten obecny. User by wybierał z którego chce korzystać.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2009, 01:06:11 »
No to mamy koniec Palma :(
Uzasadnisz? Najlepiej szerzej niż w jednym zdaniu.
Napisałem dwa posty wyżej. Za późno i żadna innowacja, nikt już nie chce PalmOS prócz pasjonatów ;)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2009, 02:25:30 »
Amerykańskie portale są zachwycone, Palm zdobył główne nagrody na CES... wszystko pięknie, ale w Europie to się raczej nie sprawdzi, a w Polsce to już w ogóle możemy zapomnieć o jakimkolwiek sukcesie :)

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:06:28 »
Mi też się podoba. Ktoś na poważnie liczył, że Palm może się obić od dna za pomocą jakiejś kontynuacji LifeDrive czy Tungstena? Dzisiaj już nie ma zapotrzebowania na takie sprzęty, a jeśli nawet jest, to znikome. Teraz można odnieść sukces głównie za sprawą urządzenia, które może robić zarówno za "kieszonkowy komputerek" jak i "wybajerowany telefon" - decydenci od Palma to zrozumieli i miejmy nadzieję, że na tym nie stracą. Ja tam nie mam nic przeciwko kolorowym interfejsom użytkownika, multidotykowemu ekranowi, multimediom i integracji z Internetem. Takie mamy czasy i nie ma co płakać za standardowym, ascetycznym wyglądem launchera. ;)
Jedynie ekran mógłby być trochę większy - dociągniecie do tych 3,5" bardzo by urządzenia nie powiększyło. Poza tym wielką zaletą jest klawiatura (dla niejednego podstawowy brak iPhone'a). Jeśli system będzie miał zaszyty jakiś emulator pozwalający wygodnie instalować i uruchamiać standardowe *.prc, to już będzie ideał jak dla mnie. Boje się tylko, że nadmierne uzależnienie od połączenia z Internetem poważnie wpłynie na ograniczenie zainteresowania urządzeniem w krajach takich jak Polska - gdzie mobilny Internet jest drogi i nie wszędzie dostępny z odpowiednią prędkością. No i czy przypadkiem takie rozwiązanie nie będzie miało bardzo negatywnego wpływu na żywotność baterii (koszt energetycny odczytania czegoś z flasha jest przecież o wiele mniejszy niż połączenia się z serwerem za pomocą radia).

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2009, 14:07:40 »
Dużo zależy od jego ceny. Obejrzałem film z prezentacji - myślę, że jest nieźle, ale niestety nic odkrywczego jak dla mnie nie zrobili. Z wyglądu to takie udoskonalone, rozsuwane Treo ;) System działa w miarę sprawnie, ale tutaj też szału nie ma. A co do znajomości Palma w Polsce - z tego co wiem, to w całej Europie nie jest on zbyt popularny, co innego USA. Zresztą w PL ludzie kojarzą głównie urządzenia, które są dostępne u operatorów (patrz Samsung Omnia).

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2009, 15:09:59 »
Mi się ten system bardzo podoba - gdybym miał wybierać między tym Palmem a iPhone to jednak wybrałbym Palma. Nie tylko z sympatii, ale również ze względu na obecność klawiaturki. Nie wiem tylko jak bardzo jego użytkowanie będzie uzależnione od połączenia z Internetem... Niech tylko zapewnią emulowane wsparcie dla starych programów.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:11:00 »
No trzeba przyznać że firma próbuje odbić się od przysłowiowego dna, chociaż myślałem że pójdą w sprzęty z WM tak jak w 750 np. No ale dobrze że robią coś swojego.

Z tym że niewiele osób kojaży PALMA, hmm... jak ktoś zna się trochę na urządzeniach mobilnych to Palma pewnie też zna, sam się kiedyś sporo wahałem czy nie kupić jakiegoś Treo :)

Wszystko dobrze, tylko że np HTC w obecnym roku zaleje nas przeróżnymi sprzętami i Palm Pre pewnie zginie gdzieś w tym potopie...
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2009, 00:02:00 »
Nie przesadzajmy, Palm to legenda, taka Amiga tej branży. Treo na zachodzie są całkiem popularne, więc myślę, że jednak znajdzie się grupa osób kojarzących znaczek na obudowie. ;)

O utonięcie w potopie bym się nie martwił. Apple też nie wypuszcza dziesięciu wersji iPhone'a rocznie. Dużo za to inwestuje w promocję tej jednej. Jeśli faktycznie Palm planuje konkurencję z produktem Apple to takie podejście jest jak najbardziej prawidłowe.Stworzyć jeden produkt, który będzie szerzej reklamowany, a przez to rozpoznawany i kojarzony. Spoglądając na prezentacje na YT już widzę, że urządzeniu nie brakuje niczego w stosunku do iP (może poza 0,4" ekranu :P) a sporo też proponuje.

Myślę, że zapowiada się nam ciekawy rok. ;)

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2009, 15:01:28 »
A znalazł ktoś informacje na temat tego nowego systemu i jego kompatybilności z aplikacjami pisanymi pod starsze wersje? bo to może być decydujące, bo np. jak dla mnie bardzo istotne obok parametrów technicznych jest to co sprzęt potrafi obsłużyć, czyli jakie aplikacje mogę tam odpalić
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2009, 15:05:05 »
Raczej na kompatybilność w pełnym tego słowa znaczeniu nie ma co liczyć z tego co słyszałem.
Wszystko zależy od tego, czy będzie jakaś VW do odpalania prc. ;)

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2009, 22:50:41 »
Witam jak na razie z wszelkich dostępnych informacji w internecie zapowiada się imponująco  :grin: już sobie na niego ząbki ostrze  :O~ Pozostaje jeszcze kilka wątpliwości do rozwiania:

1. Czy będzie obsługiwał pliki worda, excela, powerpointa ?
2. Jakie programy do nawigacji będą dostępne na palm pre ?
3. Czy da się go używać bez dostępu do internetu ?

Dzisiaj natrafiłem w necie na stronkę http://www.palmpre.pl/ która wydaje się być oficjalną stroną. Chociaż odnoszę wrażenie że to nie jest oficjalna stronka, gdyż niema na niej żadnych dodatkowych inforamcji, powinny chyba również na tej stronie być inne modele firmy palm.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2009, 23:10:11 »
no i dzis wyczytalem, ze juz oficjalnie usmiercili palm os'a. a apple ponoc zapatruje sie na pozew przeciwko palmowi za multitouch w pre

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 15, 2009, 12:28:05 »
no i dzis wyczytalem, ze juz oficjalnie usmiercili palm os'a. a apple ponoc zapatruje sie na pozew przeciwko palmowi za multitouch w pre

Jedyne co Tim Cook powiedział, to że "przyjrzą się rozwiązanią zastosowanym w Palm Pre, i w przypadku naruszenia praw autorskich Apple podejmą stosowne kroki. Przy okazji stwierdził, że nie ma nic przeciwko konkurencji." Apple technologi MultiTouch nie opantetowało, więc tu problemu raczej nie będzie. Opatentowane są powiązania konkretny gest+działanie. Jeśli Palm nie zastosuje identycznych gestów, to nie powinno być problemu.
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 15, 2009, 17:02:06 »
A palm nie ma jakiś swoich patentów które apple złamał z czasów kiedy to Palm był królem?

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 15, 2009, 20:31:42 »
A palm nie ma jakiś swoich patentów które apple złamał z czasów kiedy to Palm był królem?

Widocznie nie, skoro nikogo nie pozwali :)
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline NuLL

  • ***
  • 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E50 :D
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2009, 11:11:39 »
Mozliwe ze maja tylko nikt nie pokazuje swoich argumentow. A Apple sie zwyczajnie boi Pre. Ja zakupilem iPhone'a narazie ale gdyby Pre kosztowal tyle co iFon to pewnie Pre bym mial w kieszeni ;)

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2009, 11:25:43 »
"Zimna Wojna" na patenty między korporacjami jest w tej chwili czymś normalnym. Ogólnie to chora sytuacja - patent jako taki został wprowadzony aby chronić wynalazców i zapewnić im zyski z tytułu ich pracy. Teraz jednak minęły czasy genialnych innowatorów pracujących na poddaszu i wymyślających coś, co zmieni świat (jak Edison czy Marconi) - obecnie robi się to w korporacyjnych laboratoriach, bo i poziom skomplikowania dużo wyższy. Szkoda tylko, że patentuje się nie wynalazki jako takie, ale drobiazgi w stylu gestów wykonywanych palcem na dotykowym ekranie... Przecież to absolutna bzdura, która służy jedynie temu, by w razie czego można było kiedyś pozwać inną firmę do sądu i zarobić na tym przy okazji.
Po raz kolejny zdrowy rozsądek przegrywa z biurokracją. Nawet gdyby Palm zastosował te same gesty... Przecież apple wykorzystało najbardziej oczywiste pomysły!

*

Offline świeżak88

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000 HTC Touch Pro HTC Sensation BB 9900
Odp: Palm Pre - co wy na to?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2009, 11:33:37 »
Witam. Od jakiegoś czasu przyglądam się nowemu urządzeniu od Palma i powiem wam szczerze ,że bardzo mi się podoba jego interfejs. Z wielką chęcią bym go Sobie nabył jak tylko pojawi się w Polsce. Ale mam kilka obaw:
-Jak to będzie z oprogramowaniem na nowy system?
-Jaka będzie cena?

Mam takie obawy ponieważ nie miałem nigdy do czynienia z żadnym urządzeniem od Palma. Mam więc nadzieję że do czasu premiery pokaże się jeszcze dużo filmików pokazujących działanie systemu.

Pozdrawiam