Przycisk zmiany skali w AM5

  • 1 Odpowiedzi
  • 810 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jerrryd

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mi MIX 2, było: MX3, GC-5066FMBT, A636N
Przycisk zmiany skali w AM5
« dnia: Kwiecień 07, 2008, 18:58:00 »
Witam,

od paru dni używam nowej AM5. Jak dla mnie największą rewelacją jest wreszcie porządny tryb landscape z paskiem danych po lewej stronie.

Natomiast co do przycisku zmiany skali (kropka/drzewko/kwadracik): sam pomysł - rewelacyjny. Przy "kropce" mam wrażenie, że na ekraniku widzę mniej więcej to samo co przez okno. Przydaje się to tak do 100km/h,a potem lepiej jest na "drzewku". No i właśnie.
Używanie tego w praktyce - po prostu koszmar. Dziś jadąc do pracy, po wyjeździe ze wsi na dwupasmówkę, chciałem przestawić z "kropki" na "drzewko", i mam wrażenie, że przy tych próbach wypadło mi z życia jakieś 1000m trasy. Trafiałem palcem we wszystko tylko nie w tę nieszczęsna ikone.

Ja bardzo proszę AM o jakieś minimum automatyzmu w tym względzie, bo taką klikaninę można łatwo zakończyć w rowie. Przpomnijcie sobie proszę AM3. Była mapa ogólna i mapy miast, i one były wyswietlane w różnych skalach. Jakoś działało, choć może nie ma co robić cnoty z niedorozwoju.

A może jest jakaś funkcja, tylko nie wiem gdzie?

Co sądzicie o pomyśle automatycznej zmiany skali w momencie wjazdu w teren zabudowany albo choć do większego miasta?


Pozdrawiam,
JerrryD
pozdr
JerrryD

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Przycisk zmiany skali w AM5
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2008, 19:52:20 »
Co sądzicie o pomyśle automatycznej zmiany skali w momencie wjazdu w teren zabudowany albo choć do większego miasta?
Pozdrawiam,
JerrryD

Proponowałem to już wcześniej ale jakoś Aquart nie podjął tematu. Może to być uzależnione tak jak kiedyś w AM3 lub może lepiej od prędkości jazdy. I najlepiej jako opcja, bo pewnie są i zwolennicy dziubania po ekranie w czasie jazdy :)

Pozdrawiam
W.