obracanie map w AM

  • 10 Odpowiedzi
  • 3304 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 14zero

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P550 i  Mio 168
obracanie map w AM
« dnia: Maj 11, 2007, 12:57:40 »
Słuchajcie - w AM denerwuje mnie jedna sprawa. Dotyczyło to zarówno wersji 3.9 jak i zdarza się to tak samo (chociaż rzadziej) w AM 4.  >:(

W momencie dojechania do skrzyżowania i postoju na światłach moja mapa się obraca - często w taki sposób, że jest obrócona 180 stopni do kierunku jazdy i to chyba bez względu w którą stronę jadę (czy na północ czy na południe czy na wschód czy na zachód). Często pozostaje odwrócona w niewłaściwej pozycji i dopiero po ruszeniu wraca do właściwej pozycji.

Jak zrobić o ile się da aby AM trzymała kierunek jazdy.
Sytuacje taką zaobserwowałem przy wyznaczonej trasie jak i bez wyznaczonej trasy.
W TomTom-ie i w IGO nigdy mapa mi się nie odwracała.

Czy to jest błąd AM - jej specyfika czy mam jakieś złe ustawienia?

*

Offline lechupe

  • ****
  • 781
  • Sprzęt: MDA C3, MDA III, Mio p550, jakies gpsy...
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2007, 13:02:31 »
Static navigation a raczej jej brak, powodujący "pływanie" pozycji kursora podczas postoju.  Znana od dawna niedoróbka AM.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2007, 13:30:23 »
W czwórce jeszcze nie dane było mi tego zauważyć, może to kwestia czułości odbiornika GPS?
Z wyznaczoną trasą jest nawet tak, że jeśli - załóżmy - wyznaczona trasa na skrzyżowaniu skręca,
a pojadę prosto, to kursor najpierw 'próbuje' skręcać zgodnie z trasą, by za moment zauważyć,
że z niej zjechałem i koryguje pozycję.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2007, 14:02:23 »
podaję za Scientific

"Chipset SiRF III okazał się bardzo czułym, dokładnym i wrażliwym na najmniejszy ruch układem podającym współrzędne GPS. W odniesieniu do nawigacji samochodowej cechy te stały się jednak nie plusem lecz wręcz sporym minusem.

Ponieważ stojąc autem na światłach lub w korku urządzenia GPS oparte na chipsecie SiRF III potrafiły często pokazywać, że zmieniamy pozycję(poruszamy się). Natomiast samo oprogramowanie nawigacyjne potrafiło czasami informować, że np. zjechaliśmy z trasy lub że powinniśmy zawrócić.
Dlatego producenci pod naciskiem użytkowników zostali zmuszeni do dodania programowej blokady Static Navigation (SN). Polega ona na zamrożeniu naszej pozycji w momencie, kiedy prędkość z jaką się poruszamy spada poniżej 2-3km/h przynajmniej na kilka sekund. Dzięki czemu stając w korku lub na światłach zachowanie urządzenia GPS jest prawidłowe, tzn. nie następuje żadna zmiana w naszym położeniu. Natomiast aktywna funkcja SN nie jest już dobrym rozwiązaniem podczas wędrówek pieszych, ponieważ, jeżeli poruszamy się z prędkością  niższą niż 2-3km/h nasza pozycja zostaje zamrożona nawet, kiedy ilość satelit i siła sygnału jest wystarczająca do poprawnego rejestrowania ruchu. Ruch jest wówczas rejestrowany co 50 m, a nawet co 100 m przez co nie jest on płynny tylko „urywany”. Jest to bardzo uciążliwe jeżeli chcemy zapisać dokładne nasze punkt położenia lub podczas pomiaru powierzchni pola gdzie wymagane jest częste zapisywanie zmian położenia.

Problem ten można jednak skutecznie rozwiązać. W tym celu należy po prostu wyłączyć opcje SN. Dokonać tego można za pomocą jednej z dostępnych w sieci aplikacji. Godną polecenia jest aplikacja MMSirf. Program umożliwia pełny dostęp do funkcji SN. Po wyłączeniu tej funkcji podczas wędrówki pieszej zmiana naszego położenia rejestrowana jest z dokładnością  do 5 metrów. "

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2007, 19:39:42 »
Też to zauważyłem. Obraca przy dojechaniu i postoju. Zastrzeżenia mam również do dwóch rzeczy: słabe dociąganie do siatki dróg. Na mniejszych trasach jadę obok drogi i kolejna sprawa - czasami po auto-zbliżeniu przy manewrze, nie oddala z powrotem do widoku trasy. Jadę ma max zbliżeniu i muszę oddalać ręcznie.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2007, 22:42:43 »
Też to zauważyłem. Obraca przy dojechaniu i postoju. Zastrzeżenia mam również do dwóch rzeczy: słabe dociąganie do siatki dróg. Na mniejszych trasach jadę obok drogi i kolejna sprawa - czasami po auto-zbliżeniu przy manewrze, nie oddala z powrotem do widoku trasy. Jadę ma max zbliżeniu i muszę oddalać ręcznie.
A masz w ustawieniach ustawiona skalę dla 2D i 3D i czy masz ustawione automatyczne przbliżanie?
Bo ja nigdy nie miałem tego problemu......
ISTQB Certified Tester

*

Offline 14zero

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P550 i  Mio 168
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2007, 23:13:33 »
mam ustawione automatyczne przybliżanie ... czy coś to zmienia?
chyba większość z nas ma automatyczne.

Ty masz jak?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2007, 23:18:49 »
mam ustawione automatyczne przybliżanie ... czy coś to zmienia?
chyba większość z nas ma automatyczne.

Ty masz jak?
No dobrze... ale musisz jeszcze ustawić skalę w trybie 2d/3D... bo domyślnie jest ustawiona na max zblizenie...
ISTQB Certified Tester

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2007, 12:36:14 »
Mam ustawione oddalanie na auto i mniejszą skalę. Dzieje się to czasami, ale jednak.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2007, 20:23:14 »
Mam ustawione oddalanie na auto i mniejszą skalę. Dzieje się to czasami, ale jednak.
co to znaczy mniejszą skalę...?
ISTQB Certified Tester

*

Offline 14zero

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P550 i  Mio 168
Odp: obracanie map w AM
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2007, 19:26:56 »
Rzeczywiście pomaga - tj. trzeba odznaczyć automatyczną skalę - jest dużo dużo lepiej...