AutoMapa 2.1 i nowe mapy.

  • 16 Odpowiedzi
  • 7474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« dnia: Lipiec 15, 2003, 07:15:37 »
Aktualizacja juz dostepna na naszych stronach.
Zapraszam: www.automapa.com.pl.

Piotr Boguslawski

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2003, 08:40:13 »
WOW! :D Już lecę sprawdzić!

[Dodano: 2003-07-15 08:53:35]
Buu... Nie ma jeszcze Poznania... :( Kiedy będzie? Bo "wkrótce" to mało precyzyjny termin...

*

Offline SAPER

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:20:24 »
nierozumiem podejscia producentow do jednej zeczy skoro zaplacilem za automape warszawy + mapa bazowa polski to dlaczego przy uaktualnieniu pozbawia mnie sie mozliwosci korzystanie z tejze mapy poniewaz po wgraniu "update" mapa bazowa polski znika prosze cos z tym zrobic poniewaz to jest isnte nabijanie ludzi w butekle

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:34:33 »
Z tego co ja pamiętam kupując np. plan Warszawy - otrzymywaliśmy mapę bazową Polski gratis. Teraz jej nie otrzymujemy z najnowszą wersją i w zasadzie z prawnego punktu widzenia jest OK, ale... faktycznie warto byłoby przystosować do nowej wersji i nadal dawać gratis tamtą uproszczoną Polskę. Czy nie tak, Producencie? Może nie jako priorytetowe działanie ale w dalszej kolejności czemu nie - jako opcję nieprzydatną oczywiście użytkownikom Polski 50K.

*

Offline SAPER

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:52:00 »
chodzi mi dokladnie o to aby dac mozliwos kozystania z bazowej mapy polski w takim stanie w jwkim jest do niektorych celow to w zupelnosci wystarcza pomijajac fakt ze zaplacilem za to bo nie wierze ze prodykowali sia nad ta mapa za darmo

[Dodano: 2003-07-15 10:55:34]
poza tym z tego co zauwarzylem obecna plytke poza nr seryjnym poprostu moge wyzucic bo do niczego nie jest juz potrzebna. Poza tym jak narazie podoba mi sie nowa wersja AM

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:56:14 »
Zapłaciłeś za plan miasta a Polskę dostałeś w prezencie. Teraz zależy od dobrej woli producenta czy da ci ponownie tę mapę za darmo przystosowaną do nowej wersji programu czy nie. Z prawnego punktu widzenia wygląda to dokładnie tak, ale z humanistycznego oczywiście inaczej. Miejmy nadzieję, że producent wybierze ten drugi wariant rozwiązania tej kwestii.

*

Offline SAPER

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:59:14 »
tez mam taka nadzieje i sadze ze nie tylko ja

AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2003, 12:40:52 »
Nareszcie, ale mieszkańcy Wielkopolski musza czekac na Poznań.
Do kiedy Panie Piotrze ???

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2003, 12:43:28 »
Nie tylko mieszkańcy Wielkopolski! ;)
Podróżujący mieszkańcy Mazowsza także!

AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2003, 13:57:04 »
Kto wie co oznacza "Autokorekta trasy"

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2003, 14:27:50 »
Posługując się moją "wrodzoną inteligencją" ;) doszedłem do wniosku, że chyba chodzi o to czy program jak zjedziemy z trasy ma szukać nowej biorąc pod uwagę to gdzie się teraz znajdujemy czy też za wszelką cenę ma trzymać się trasy ustalonej pierwotnie... Mam rację?

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2003, 14:29:02 »
INSTRUKCJA,iNSTRUKCJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2003, 15:39:39 »
Dziękuję koledze Cat^ za wyjaśnienie (sprawdzę w czasie jazdy) ale czekam na wyjaśnienie autorów. Dochodzą nowe funkcje i nic o nich nie wiadomo, no chyba że będziemy się posługiwac jak Cat^ "wrodzoną inteligencją". Ale chyba nie o to chodzi.
Przyłączam się do : INSTRUKCJA, INSTRUKCJA, INSTRUKCJA, INSTRUKCJA !!!!! ...
OGŁASZAM że uwzględniono kilka błędów zgłoszonych do Autorów. Bardzo się cieszę, bo to oznacza że jesteśmy poważnie traktowani. Nasza praca nie poszła na marne - i o to chodzi.
Dzięki Autorzy, teraz czas odpocząć i do dalszej pracy. Tylko ta INSTRUKCJA

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2003, 18:05:07 »
Hmm... mam jeszcze inne podejżenia co do działania funkcji "Autokorekta trasy"... Zaraz wsiadam do wozu z GPS to sprawdzę... :)

tomaszb:
Faktycznie, sporo i z moich uwag uwzględniono w nowej wersji choć nie wszystkie (o tym w innych postach). Np wreszcie sieć ulic w Raszynie k/Warszawy przypomina to co w naturze, pojawiły się brakujące ulice w Ursusie, program nie proponuje już skoków z/na skrzyżowaniach wielopoziomowych itp. A że instrukcji nie ma jeszcze to po prostu amatorka :P

AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2003, 20:32:50 »
Cat - jeżeli chodzi o mapę bazową chyba nie do końca masz rację. Staram się przypomnieć artykuły prasowe, a także mam przed sobą okładkę AutoMapy (Warszawa). Wszędzie była mowa o Planie Warszawy (lub Poznania) + mapa bazowa.
Wielu użytkownikom mapa Polski w takiej skali wystarczy i sądzę, że ok 80-90% ludzi którzy zakupili plan W-wy lub Poznania dokonali tego zakupu bo wiedzieli że INTEGRALNĄ częścią pakietu jest mapa bazowa.
Ja osobiście zaliczam się właśnie do tej grupy. Poznań znam w miarę dobrze, a do Stolycy jeżdżę raz n 5 lat. Po kiego w.... mi plany miast chciałem mieć mapę Polski. Ktoś powie no przecież masz, wiedziałeś co kupujesz. Otóż nieprawda, byłem jednym z pierwszych nabywców AM (mam fakturę z dnia 17,02, bezpośrednio z GEOSYSTEMU), i doskonale wiedziałem, że aplikacja ma na pewno wiele niedoskonołaści, ale AUTORZY zapewniali, że zarejstrowani użytkownicy będą mieli możliwość dokonać uopgradu. Okazuje się jednak, że jeżeli nie wydam dodkowych 400-stu złotych to mapę polski mogę wyrzucić:
- fatalne algorytmy wyznaczania tras
- brak możliwości ustalania punktów pośrednich
- brak możliwości zapisu zaplanowanej trasy itd itd itd.
Niektóre z tych poprawek autorzy obiecywali mi bezpośredni mailem i co ? i d...  Daj 400,- to będziesz miał.
SAPER ma nadzieję że coś się zmieni. Bzdura, Jest to ewidentna działalność na wzór Wielkiego Bila. Stare okienka się sypią, ale nikt ich nie będzi modernizował, bo już wchodzi nowy system, a Ty płać, płać i płacz.
Jedyna co teraz tacy jak SAPER i ja możemy robić, to reklamować wyroby konkurencji, chociaż nie doskonałe, ale przynajmniej wprowadzane na rynek bez wielkich zakłamanych obietnic.

[Dodano: 2003-07-15 20:39:53]
Cat !! Tak na marginesie.
Od dłuższego czasu śledzę Twoje wypowiedzi na temat AutoMapy.
Czy Ty jesteś u nich na etacie ? Czy po prostu nie znasz innych np. zachodnich aplkacji typu nawigacyjnego i dlatego tak ich bronisz ?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2003, 22:31:57 »
GPS maniak:
Popatrzylem wlasnie na pudelko. Masz racje!
Mysle, ze najwyzszy czas by w tej sprawie zabral glos producent. Bo ja - wbrew temu co sugerujesz na koncu - nie mam nic z nim wspólnego nawet skromnego etaciku... :P

AutoMapa 2.1 i nowe mapy.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2003, 23:28:21 »
Szkoda, może byś się wstawił za tymi, którym starcza mapa bazowa.
Pozdrawiam.