automapa-moj patent :)

  • 19 Odpowiedzi
  • 8294 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
automapa-moj patent :)
« dnia: Czerwiec 25, 2003, 22:07:58 »
ale dzis mam wene dawno tak ty nie glosowalem....

jak wam sie podoba take cos.....

kolejna wersja automapy a najlepiej darmowy path,
jedziecie sobie  automapa nawiguje ipaq miga na niebesko , telefon na polce tez (albo na kablu wisi) i nagle widzicicie wypadek albo RADAR, klikacie w guziczek (nowy w automapie) a ten sprytny program zapisuje wasze polozenie na mapie (koordynaty) i raz na jakis czas (jesli oczywiscie chcecie) laczy sie z inetem i wysyla je na serwer, pobierajac jednoczesnie inne takie wyslane przez uzytkownikow tego cudownego programu.

no i oczywscie online pojawia sie info -- uwaga za 25 km, a ta uwaga to panowie w niebieskich czapeczkach albo korek na drodze.....

ile to kasy i czasu mozna zaoszczedzic...... i wtedy te 400 za automape inaczej  sie prezentuje,,,,,,,

pozdrawiam
PS  kto chcialby aby ' the dreams come thrue "

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2003, 22:14:09 »
Pomysl jak najbardziej przedni ... ale jest jeden warunek. Musi byc duzo uzytkownikow... bo inaczej to kiepsko bedzie z iloscia informacji.

To ja proponuje dodać wlasne punkty na mapie i oznaczyc np. jako "tutaj czesto machaja lizakami"... potem zapisac te punkty i udostepnic innym userom. Zawsze to cos :) Wiadomo gdzie trzeba uwazac.

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2003, 22:51:42 »
... i z calego tego patentu kozystacie wy dwaj, bo nie sadze aby ktos inwestowal w system za 3-4 tys zlotych, jak moze sobie antyradar kupic za 400-700zl, plus do tego mrygajacy kierowcy jadacy z przeciwka ;)

*

Offline umbro

  • *
  • 67
    • http://217.96.194.164/pbx
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2003, 22:55:23 »
Pomysł przedni .... miałem też podobny pomyśł i prawie gotowe oprogramowanie z lokacją pozycji via SMS , ale producent AutoMapy chyba nie był zainteresowany .... mimo moich prób kontaktów firma nie była zainteresowana albo nie traktowała mnie poważnie ?
Teraz jak przyjadę do Polski będę próbował to z Navigo ..... a mam na takie usługi poważnych klientów
Pozdrawiam Tomek

[Dodano: 2003-06-25 23:03:16]
 napisał  Daszek "i z calego tego patentu kozystacie wy dwaj, bo nie sadze aby ktos inwestowal w system za 3-4 tys zlotych, jak moze sobie antyradar kupic za 400-700zl, plus do tego mrygajacy kierowcy jadacy z przeciwka"

1 . antyradar  zniknie  bo np. w Belgii i większości krajów EU  jest traktowany jako narzędzie niebezpieczne ( bardzo wysokie kary )
2.  na nowe systemy kontroli prędkości nie jest skuteczny ..... a niebawem będzie coś takiego w kilkudziesięciu warszawskich Focusach .
3.  za mruganie już teraz można zapłacić .....

A rozwiązanie proponowane przez kol. Marcela jest bardzo ciekawe .
Pozdrawiam

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2003, 23:11:44 »
do Daszek

skad te 3000-4000 ?  z ipagiem bluetoothem telefonem i maluchem 12 letnim ?

co zsumowales miasta polski ??

ja mam warszawe za 130 i polske za 400 ......  i wystarczy

a jesli chcesz jechac z Kwiatowej 16c w Wąchocku na Podleślą 1/2b we wsi Grajdloek no no moze faktycznie 4000 za taki plan

w 90% miasto uzytkownika + polska wystarczy.......

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2003, 02:25:42 »
Wprawdzie planu Szczecina jeszcze nie ma ale akurat mysle odwrotnie, na cholere mi plan mojego miasta.Predzej przyda mi sie plan np.Wroclawia, Poznania czy Trojmiasta.I jesli za kazdy zaplace 130 pln to cena jest kosmiczna
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2003, 08:24:58 »
Marcel, wyliczanka na oko oczywiscie ;)
-ipaq=1900zl
-plecki gsm=700zl (allegro cena wywolawcza)
-mysz GPS=500zl +nullmodem
(karta cf GPS=700zl, lub "zoltek"=400zl+kabel)
-automapa, emapa,ozice, tomtom, lub inny program
do tego na zakonczenie uchwyty, akumulatorki, baterie, ladowarki,
no i koszt polaczenia z internetem

oplacalnosc jest bliska zeru, biorac pod uwage cel takiej kombinacji, czyli ustalenie miejsc kontroli drogowej, gdyz rzadko kiedy kontrole drogowe ustawiane sa w tych samych miejscach :)

oczywiscie nie twierdze, ze jest to zly pomysl, bo nie jest. Uwazam jednak, ze jego zastosowanie jest malo praktyczne.

[Dodano: 2003-06-26 08:28:52]
Aha, kupno tego wszyskiego i malucha 12 letniego sensu nie ma, bez kupna instalacji z podtlenkiem azotu (czy innej odrzutowej) :D

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2003, 08:56:56 »
:)

no ja zakładam ze pockety to juz macie... i uchwyty... a nawet..... w morde..... telefony   ze o niebieskim swiatelku nie wspomne....:)

chociaz moze faktycznie ktos przeczyta w regionalnej gazecie o AUTOMAPIE..... no i bedzie musial sprzedac kwintal pszenicy i kupi to cudo..... razem z osprzetem w postaci najnowszego ipaqa... :)

uzywam sowjego do wielu wielu waznych rzeczy a taka funkcja w automapie to dodatek...... przydatny bardzo, nie ukrywam

automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2003, 09:42:37 »
-ipaq=1900zl
-plecki gsm=700zl (allegro cena wywolawcza)
Hm..... duzo... 3870 mozna kupic za 1500zł.

Co do Gps to za malo - dobry na kablu kosztuje 650zł
ale jest w nim ladowarka do ipaq

automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2003, 08:49:15 »
Nie wiem jak jest w calym kraju ale na Slasku jest lista miejsc, w ktorych policja moze stac i przeprowadac kontrole drogowe. W jednym miejscu moze stac tylko przez godzine, potem w inne miejsce. Mam mape slaska ze wszystkimi takimi miejscami. Byla dodatkiem do Wyborczej kilka tygodni temu.
Taki eksperyment chyba we wroclawiu przeprowadzono i sie sprawdzil.
Miejsca kontrtoli to miejsca niebezpieczne.
Po pewnym czasie stwierdzono, ze w tych miejscach ilosc wypadkow wyraznie spadla, a przeciez wlasnie o to chodzi, a nie o wyskakujacego zza krzakow, w ostatniej chwili policjanta z suszarka i lizakiem.

pozdrawiam

PS. Moze daloby sei wprowadzic ta mape do Automapy i Navigo.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2003, 11:17:54 »
No pewnie ze by sie dalo ... tylko komus sie musi chciec :) Duzo tam jest tych punktow?? ... Moze to zeskanujesz i podeslesz co?

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2003, 17:21:02 »
Użytkownicy TomTom-a już się skrzykneli co do kamer. Efekt ich pracy można zobaczyć na stronie www
http://www.pocketgps.co.uk/uksafetycameras.asp
Kiedy my?

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2003, 19:21:41 »
Rowniez tutaj mozna znalezc tzw.punkty gdzie stoja radary (Niemcy).Calkiem przydatne ;)

[Dodano: 2003-06-28 19:41:33]
zapomnialem o linku :)
http://www.radarfalle.de/software/route.php
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2003, 07:25:55 »
Moge sprobowac to zeskanowac, ale:
1. Moj prywatny skaner siadl, wiec bede musial uzyc w pracy, co ograniczy czas dostepu do skanera.
2. Bede w stanie to zrobic dopiero po 10 lipca. Wczesniej bez szans.

pozdrawiam
b

[Dodano: 2003-07-01 07:29:48]
Widzialem ostatnio na jakiejs stronie (chyba Unicom) moduly GPS w formie kart CF za calkiem niska cene (290 PLN). Czy poza PDA i ta karta jest cos jeszcze potrzebne, zeby sie cieszyc GPS. Nie mowie o programie i mapach (Navigo, czy Automapa), bo to oczywiste, ale chodiz mi o sam hardware.

Czy ktos uzywa takiego zestawu. Jak sie sprawdza?

pozdrawiam
b

*

Offline mago

  • ***
  • 325
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2003, 09:12:30 »
Tylko, ze sciagniecie tych radarow kosztuje 10 EUR.

claude_szz napisał:

Rowniez tutaj mozna znalezc tzw.punkty gdzie stoja radary (Niemcy).Calkiem przydatne ;)

[Dodano: 2003-06-28 19:41:33]
zapomnialem o linku :)
http://www.radarfalle.de/software/route.php




automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2003, 00:03:40 »
Fajnie by było, żeby w AutoMapie można było otworzyć okienko z systemowych KONTAKTÓW i ustawić dany kontakt jako np. KONIEC trasy:)

automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2003, 21:49:17 »
mago: jak zaplacisz 50-100 euro za przekroczenie dozwolonej predkosci o jakies 15-20km/h to wtedy dojdziesz do wnisku, ze warto wywalic tych pare zlociszy. Nie wspomne o suytuacji, kiedy nie bedziesz mial ani centa przy sobie. Nie znajdziesz parkingu, na jaki odholuja Ci auto :(

*

Offline kozi

  • **
  • 220
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 10, 2003, 11:49:46 »
zaznaczanie pozycji radiowozów to raczej jeszcze nie teraz , ale np. informacje o remontach/objazdach (kiedyś może często zakorkowanych miejscach] były by bardzo fajne np. wysyłana automatycznie do automapy [nawet po powrocie do domu i synchronizacji z PCtem] i udostępniana w formie kolejnej warstwy na mapie [najlepiej, gdyby jeszcze byla uwzgledniana przy wyznaczaniu drogi]

mona np stworzyc kilka rodzajow ikonek [ np. zakaz wjazdu ciezarowych, wszystkich, ruch wahadłowy ,...]

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2003, 14:10:15 »
Jescze jedna strona z radarami i innymi ważnymi miejscami w Niemczech. Może by tak team AutoMapy pomyślał o czymś takim za dodatkowa opłatą
http://www.pocketnavigation.de/startf.htm

automapa-moj patent :)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2003, 00:53:18 »
w trybie nocnym nie widać linii kolejowych - trzeba by zmienić je na białe