Podziękowania AM

  • 201 Odpowiedzi
  • 54748 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 29, 2004, 00:14:42 »
Cytat: GPS Maniak
Oj widzę, że chyba nie jesteś w temacie :)
Moze troszkę :)
Ja się zatrzymałem na GPS nawigatorze 1.0 czy jakos tak :)

Cytat: GPS Maniak
Bez routingu, ale z wyszukiwaniem ulic dla 315 miejscowości: GPS Nawigator 159,- zł
Z routingiem i wyszukiwaniem adresów (numeracja domów) dla 317 (!!!) miejscowości GPMapa 3.0 732,- zł.

OK, ale jak z jakością tych map, bo dla mnie nie liczy się ilość czylko jakośc.
Mapa którą mam w swoim Garminie StreetPilot ColorMap (Nawigator) jest za przeproszeniem "rzadka" :)) Ulice są, ale nie ma numeracji domów, obrysów budynków, etc.
Jedyny plus, to interfejs Garmina - dużo wygodniejszy niż w AM i da się to obsługiwać prowadząc jednocześnie samochód.

Może GPMapa 3.0 jest znacznie lepsza kartograficznie, ale 732 PLN to sporo i nie masz możliwości wyboru czy chcesz wszystko czy tylko część (większość userów AM używa Polski i jednego dwóch planów miast, a to mieści się w 500 PLN...)


Cytat: GPS Maniak
I żeby Ciebie dobić. Za 732,- zł masz pełną GPMapę 3.0. Tzn. nie tylko wersję dla Garmina ale także w 100% funkcjonalną wersję na PC, którą jakbyś chciał możesz używać w laptopie (z autoroutingiem i komunikatami głosowymi) - w ramach tej samej licencji oczywiście.

Tu Automapa mogłaby trochę "wyjść" w stronę użytkowników i dodawać za free program na PC i wzbogacić go o możliwość planowania i eksportu tras do Pocketa....
Czekamy :)

Cytat: GPS Maniak
Myślę, że to powinno wystarczyć, aby stwierdzić że AutoMapa NA PRAWDĘ JEST DROGA, a porównanie jej z mapami do Garmina było lekko rzecz ujmując niefortunne.

OK, może i jest droga, ale według mnie warta tych pieniędzy.
Garmina trzymam z sentymentu oraz... wbudowanej major roads of Europe ;) która przydała mi się jak jechałem do Austrii.
Może kupie nowego GPS Nawigatora za 159 PLN, bo mój Garmin nie ma routingu, więc GPMapa nie ma sensu.
Na razie problem nie istnieje, bo jak musze wyściubić nos poza Polskę to wystarcza mi mapa wbudowana w Garmina, a po Ojczyźnie AM jest jak znalazł ;)

Z Garminowskim pozdrowieniem,
Wit Turkowski :)


*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 29, 2004, 01:23:16 »
Cytat: GPS Maniak
Bez routingu, ale z wyszukiwaniem ulic dla 315 miejscowości: GPS Nawigator 159,- zł
Z routingiem i wyszukiwaniem adresów (numeracja domów) dla 317 (!!!) miejscowości GPMapa 3.0 732,- zł.
I żeby Ciebie dobić. Za 732,- zł masz pełną GPMapę 3.0. Tzn. nie tylko wersję dla Garmina ale także w 100% funkcjonalną wersję na PC, którą jakbyś chciał możesz używać w laptopie (z autoroutingiem i komunikatami głosowymi) - w ramach tej samej licencji oczywiście.
Lechu, czyżbyś zapomniał o "drobiażdżku" pod nazwą cf QUE 1620? Dopłacasz jeszcze "tylko" 1.100 PLN i dopiero wtedy GPMapa 3.0 na PPC hula... Co prawda dostajesz CitySelect Europe, ale jednym jest to potrzebne, innym niekoniecznie...
Cytat: GPS Maniak
Myślę, że to powinno wystarczyć, aby stwierdzić że AutoMapa NA PRAWDĘ JEST DROGA, a porównanie jej z mapami do Garmina było lekko rzecz ujmując niefortunne.
Niefortunne to jest twierdzenie, że szczegółowość GPMapy 3.0 bije na głowę AM. W zależności od podejścia można taką opinię nazwać skandaliczną lub śmieszną.
Bazuje tu tylko na screenach GPM z serwisu www, jednak nie spodziewam się by w PDA ten obraz był lepszy. Wyznaczcie sobie trasę z ul. Korfantego 15 do Carrefoura na Bemowie (Powstańców Śląskich) w AutoMapie i porównajcie z demo na gpmapa.pl.
To jakby porównanie obrazów z Luwru z rysunkami jaskiniowymi. I nie chodzi tylko o estetykę, broń Boże. Takie np. obrysy budynków znacznie ułatwiają orientację i przemieszczanie się.
Nie widzę powodu dla okrzyków, że GPMapa NA PRAWDĘ JEST TAŃSZA.


Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 29, 2004, 07:00:51 »
Uzupełniając moją wcześniejszą wypowiedź. Główne błędy AM to tak jak napisałem wcześniej niedporacowany system nanoszenia poprawek (zarówno przez użytkowników jak i autorów). Niestety nie jestem zgodzić się z opiniami, że nie jest źle bo da sie gdzieś dojechać i wiadomo gdzie to jest - OK ale przecież nie o to chodzi - mamy szybko i na czas być skierowani w odpowiedznie miejsce bo TAKIe jest przeznaczenie nawigatorów a jesli tak nie jest i na razie moze nam sluzyc głównie jako mapa naświetlająca topologie to niech nam tego nie wciskają w reklamówkach i prezenacjach. Mniejsze miasta (a najbardziej zaskoczyły mnie te wymienione wcześniej i jest ich pewnie duużo więcej) są wykonane tak jakby nigdy tam nikt nie był - na mapie jako drogi zaznaczone są wszelakie betonowe odcinki, chodniki, deptaki, ściezki rowerowe parkingi przez które prowadzi nawigacja - a wystarczyloby dac 'w prezencie' mieszkancowi tego miasta licencje i z odpowiednim narzedziem zrobilby szybko porzadek !!!
Dla porownania jezdze 2 razy w doku po ok tydzien po Hamburgu z TT3 i praktycznie nie trafiają się tego typu sytuacje albo jest ich 5% w stosunku do AM i po tych doswiadczeniach tak jak juz napisalem z AM jezdze jako gadgetem (miejmy nadzieje ze na razie) a z TT jak prawdziwnym narzedziem.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 29, 2004, 08:27:06 »
Maciek, ale zawsze będzie coś nie tak :)

Fizycznie nie ma możliwości zrobienia super dobrej mapy bez błędów.

Jezdziłem po Gdańsku (Trójmieście) z AM w te wakacje i kilka razy chciała mnie w na jakiś chodnik skierować... :)) Ogólnie jest to chyba najmniej dopracowany plan miasta jaki wydali...

Natomiast w Warszawie gdzie używam jej najczęściej, bo tu mieszkam, błędów jest bardzo mało i dotyczą raczej nowych osiedli.

Ciekaw jestem jak GPMapa daje sobie rade w Gdańsku, czy na "zadupiach"...

Dokładność TomToma to inna bajka - służby geodezyjne w Europie zachodniej mialy trochę więcej kasy 5 czy 10 lat temu i stworzyli mapy cyfrowe większości obszarów i teraz czerpią profity sprzedając je firmom takim jak TT.
W Polsce trzeba wszystko zrobić samemu i mamy kilka firm robiących coś na własną rękę. Efektem tego jest kilka map tego samego obszaru o róznej ilości błędów :)

[Dodano: 2004-12-29 08:39:40]
Oglądam sobie własnie prezentację GPMapy...
i taki kwiatek:
"Główna komenda nawigacyjna, która jest także podawana poprzez mikrofon urządzenia"

ROTFL :)

[Dodano: 2004-12-29 08:50:13]
Cytat: Moi
Lechu, czyżbyś zapomniał o "drobiażdżku" pod nazwą cf QUE 1620? Dopłacasz jeszcze "tylko" 1.100 PLN i dopiero wtedy GPMapa 3.0 na PPC hula... Co prawda dostajesz CitySelect Europe, ale jednym jest to potrzebne, innym niekoniecznie...
(...)
Nie widzę powodu dla okrzyków, że GPMapa NA PRAWDĘ JEST TAŃSZA.

1820PLN za zestwik.... Sporo.
Natomiast ciekaw mnie dlaczego GPMapa nie moze działać z innym GPSem niż Garmin'owski na CF (który ma kosmiczną cene...)?

Ja tego na pewno nie kupie, bo mam juz pocketa i GPS na bluetooth, a na doodatek nie mam CF, więc problem z głowy :)

Do Garmina pewnie kupie nawigatora za 159 jak pisałem wcześniej - i to jest tańsze od AM.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 29, 2004, 09:10:11 »
Jak już rozpętałem wojnę w stylu wyższość świąt Bożego Narodzenia na świętami Wielkanocy to dorzucę parę groszy.
Przed zakupem AM czytając to forum długo zastanawiałem się czy inwestować kasę w ten produkt ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuję.
Może nie jest to produkt doskonały ale jest i jest dla mnie pomocnym narzędziem.
Przecież nikt nikomu nie każe kupować tego produktu, co do ceny to też pojęcie względne jednego stać drugiego nie.
Erę produktów dla wszystkich mamy chyba za sobą
Biorąc pod uwagę cenę potrzebnego sprzętu /IPAQ+GPS/ nie jest to produkt dla przeciętnego Kowalskiego.
Cena to około 150 paczek Marlboro, około 300 piw lub około 9 butelek Whisky

Jak wspomniał kolega Moi życzę powodzenia w testowaniu TT3 lub Destinatora.

Cytat: maciekp
...a wystarczyloby dac 'w prezencie' mieszkancowi tego miasta licencje i z odpowiednim narzedziem zrobilby szybko porzadek !!!
....
Właśnie otrzymałem w prezencie :)
Inny problem to nanoszenie zgłoszonych poprawek moim zdaniem trwa to zdecydowanie za długo.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 29, 2004, 09:24:18 »
Cytat: troll
Jak już rozpętałem wojnę w stylu wyższość świąt Bożego Narodzenia na świętami Wielkanocy to dorzucę parę groszy.

Moze nie wojnę, ale rzeczową dyskusję :)
Ja jestem w tej sytuacji, że mam oba "systemy" (Garmina oraz Pocketa).
Automapie niewiele brakuje, żeby dorównać funkcjonalnością i ergonomią do Garmina, natomiast Garmin (GPMapa) nigdy nie dogoni Automapy w kwestji wyglądu, grafiki i kilku innych rzeczy.
Ja osobiście wolę wydać 3500 na Pocketa z GPS i AM, niż na Garmina z autoroutingiem, bo Pocket służy mi też do innych rzeczy (poczta, WWW, GG, etc) a GPS garmina ma tylko... kalkulator :) I rozmiary.... Pocket jest malutki, a taki StreetPilot, jest wielkości pustaka...

Mojego Garmina StreetPilota ColorMap kupowałem kilka lat temu, jak o nawigacji na PDA nikt nawet nie myślał. Miałem tez eTrexa Legenda, ale go sprzedałem, bo do nawigacji samochodowej się wogóle nie nadawał (za mały ekran)

Cytat: troll
Przecież nikt nikomu nie każe kupować tego produktu, co do ceny to też pojęcie względne jednego stać drugiego nie.

Poza tym porównajcie ceny nawigacji "wbudowanych" w samochody.
Ceny zaczynają się od 6-8 tysPLN, a jakoś tamtych map to poprostu żenada.

Cytat: troll
Biorąc pod uwagę cenę potrzebnego sprzętu /IPAQ+GPS/ nie jest to produkt dla przeciętnego Kowalskiego.

Nie jest, tak samo jak GPS Garmina.

Cytat: troll
Jak wspomniał kolega Moi życzę powodzenia w testowaniu TT3 lub Destinatora.
...oraz GPMapy :)
Dema, triala, nie stwierdzono....

Cytat: troll
Inny problem to nanoszenie zgłoszonych poprawek moim zdaniem trwa to zdecydowanie za długo.

Tak,ale pamiętaj, że to dwie różne firmy robią.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 29, 2004, 14:22:30 »
Cytat: Moi
Lechu, czyżbyś zapomniał o "drobiażdżku" pod nazwą cf QUE 1620? Dopłacasz jeszcze "tylko" 1.100 PLN i dopiero wtedy GPMapa 3.0 na PPC hula... Co prawda dostajesz CitySelect Europe, ale jednym jest to potrzebne, innym niekoniecznie...

Oj Adam, nie wyrywaj moich postów z kontekstu. Ja nie porównywałem ceny GPMapy i AutoMapy w kontekście wykorzystania jej w PocketPC !!! Po prostu Wit broniąc ceny AM stwierdził, że garminowskie mapy bez routingu są drogie, a ja pokazałem że to nieprawda. Tyle i .... tylko tyle.

Cytat: Moi
Niefortunne to jest twierdzenie, że szczegółowość GPMapy 3.0 bije na głowę AM. W zależności od podejścia można taką opinię nazwać skandaliczną lub śmieszną.
Bazuje tu tylko na screenach GPM z serwisu www, jednak nie spodziewam się by w PDA ten obraz był lepszy. Wyznaczcie sobie trasę z ul. Korfantego 15 do Carrefoura na Bemowie (Powstańców Śląskich) w AutoMapie i porównajcie z demo na gpmapa.pl.
To jakby porównanie obrazów z Luwru z rysunkami jaskiniowymi. I nie chodzi tylko o estetykę, broń Boże. Takie np. obrysy budynków znacznie ułatwiają orientację i przemieszczanie się. Nie widzę powodu dla okrzyków, że GPMapa NA PRAWDĘ JEST TAŃSZA.

Akurat na tym forum nie mam zamiaru ani potępiać tych, którzy uważają, że nawigacja z PDA w ręku jest lepsza od "specjalizowanej" nawigacji Garmina, ani też kłócić się czy taka czy inna mapa jest lepsza, ale ponieważ tak ostro mnie (i Garmina) zaczepiasz to powiem tak:

A ja nie widzę powodów do okrzyków że AM jest tańsza. Nie wiem, nie znam AM na tyle aby ją porównywać z GPMapą, ale wiem że np. w GPMapie mogę znaleźć adres (numer budynku/ulica) np. w Nowej Soli czy Jeleniej Górze - nie wiem w AM też można ??? Jeżeli nie można to znaczy że GPMapa jest bardziej uszczegółowiona, a jeżeli można to znaczy że nie jest.

Jednym potrzebne jest to innym to. Garmin nigdy nie preferował na swoich mapach obrysów budynków, bo w nawigacji samochodowej to wbrew temu co Ty mówisz jest zupełnie zbędny gadżet. Ja wolę większą bazę adresową i większą ilość POI.

Zresztą co do wyświetlania szczegółów (obrysy budynków) już kiedyś pisałem na tym forum - a było to na temat wielkości ekranów - że Garmin opierając się na opiniach userów wprowadził do swoich odbiorników opcję: WŁĄCZ UPROSZCZENIA, która to opcja wygasza zarówno wyświetlanie POI jak i wyświetlanie nazw ulic - czyli (zdaniem większości użytkowników - również moim) rzeczy zupełnie zbędne podczas nawigacji samochodowej. Taka jest logika Garmina. Ona się sprawdza od lat i ona trafia również w mój gust - nic dodać nic ująć. Dlatego do nawigacji (gdybym jeździł tak dużo jak Ty) kupiłbym na pewno jakiegoś garminowskiego StreetPilota z dyskiem CF, a nie pocketPC. Zresztą największą zaletą tego rozwiązania jest jednolitość interfejsu i kompatybilność map. To jest coś czego użytkownicy pocketPC zastanawiający się nad zagadnieniem czy łatwiejszy jest w obsłudze TomTom czy AM czy może jeszcze coś innego nigdy nie zrozumieją.  Kupujesz Garmina i po 1 godz (!!!!) zabawy umiesz już prawie wszystko. Czy kupisz do niego CitySelect Europe, czy CityNawigator Europe, czy mapy Chorwacji, Czech czy Słowacji czy w końcu GPMapę dla Polski to jest ciągle ten sam firmware (ten sam interfejs) i ciągle taka sama ŁATWA I PROSTA - zaakceptowana przez miliony userów w USA i Europie - obsługa map. Owszem przyznaję - bez gadżetów bez wodotrysków, ale w 100% robi to co ma robić: prowadzi do celu :))

Tak jak Tobie do szczęścia są potrzebne kontury budynków (Boże kiedy Ty masz czas na to patrzeć ?? - a kto w tym czasie prowadzi samochód ??) tak ja potrzebuję siatkę drogową z wyraźnie zaznaczoną trasą przejazdu, a Garmin mi to zapewnia.

Nie znięchęcam nikogo do zakupu AM, bo dla użytkowników PocketPC to na pewno jest najrozsądniejsze rozwiązanie.
Chciałbym tylko, aby fanatycy PocketPC, którzy na swoim pockeciku buszują w sieci, słuchają przez miniaturowe słuchaweczki MP3 i oglądają filmy, ale ... w domu wchodząc do sieci przesiadają się na dużego PC-eta, fimy oglądają na DVD z dźwiękiem DTS, a muzy słuchają na super kolumnach i sprzęcie HiFi nie zapominali, że podobnie sprawa ma się z nawigacją. Nawigacja nie kończy się wyłącznie na PocketPC.
Garmin funkcjonuje już na rynku dobre kilkanaście lat i na prawdę oferuje solidne i co najważniejsze SPRAWDZONE rozwiązania na nawigację zarówno samochodową oraz (co dla mnie ważniejsze) stricte turystyczną.

Serdeczne życzenia Noworoczne dla AutoMapowych Maniaków od  Maniaka ze stajni Garmin :))

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 29, 2004, 14:40:33 »
Podsumowując:

1. Jak masz już pocketa to opłaca się kupić AM
2. Nie masz nic - zaczynasz przygodę z nawigacją, to Garmin+GPMapa
3. Trafiłeś 6tke w totka - kupujesz i jedno i drugie :))

Pozdrawiam,
_____________________________________________
Wit Turkowski
4150+Automapa
Garmin StreetPilot ColorMap+GPS Nawigator

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 29, 2004, 14:53:00 »
To ja jeszcze na koniec nieśmiało wspomnę, że istnieje jeszcze alternatywa w postaci palmów Garmina - IQue3600 i IQue3200, które są całkiem rozsądną propozycją dla osób chcących mieć coś więcej niż tylko odbiornik Garmina :: http://www.pdaclub.pl/view.php?cat=1&news_id=8990

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2004, 14:54:27 »
Aby uprzedzić innych......
Nawet ja, wielki zwolennik Garmina na swojej www napisałem, że PocketPC to niezła zabawka. Pomijam fakt, że to (tak jest w moim przypadku) czasem jest również narzędzie pracy. To są oczywiście argumenty za zakupem PocketPC. Wówczas niestety zostaje AM, no chyba że faktycznie kogoś stać i na pocketa i na Garmina.

Czego wszystkim w nadchodzącym 2005r życzę.

[Dodano: 2004-12-29 15:01:02]
Fakt, że jako pocketowiec/garminowiec ciagle zapominam o PalmOS i PDA z serii Ique. Michał - dzięki za przypomnienie.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 29, 2004, 20:57:20 »
Cytat: Wit Turkowski
Maciek, ale zawsze będzie coś nie tak :)

Fizycznie nie ma możliwości zrobienia super dobrej mapy bez błędów.

Jezdziłem po Gdańsku (Trójmieście) z AM w te wakacje i kilka razy chciała mnie w na jakiś chodnik skierować... :)) Ogólnie jest to chyba najmniej dopracowany plan miasta jaki wydali...

Dokładność TomToma to inna bajka - służby geodezyjne w Europie zachodniej mialy trochę więcej kasy 5 czy 10 lat temu i stworzyli mapy cyfrowe większości obszarów i teraz czerpią profity sprzedając je firmom takim jak TT.
W Polsce trzeba wszystko zrobić samemu i mamy kilka firm robiących coś na własną rękę. Efektem tego jest kilka map tego samego obszaru o róznej ilości błędów :)

Widzisz - tylko AM zbytnio nie pali sie do tego by tą sytuacje poprawic - metoda w jaka uzytkownicy nanosza poprawki czyli zgrywanie tras, robienie zrzutow z ekranu, opisywanie, wysyłanie .... i czasami brak poprawek na nowych mapach :( nie przyspieszy procesu wolontariatu.
Albo tez stworza system ulatwiajacy nanoszenie bledow online na jakims serwerze ? - wchodze na strone laduje plugin wyswietlajacy mape i nanosze ikonki (chodnik, jednokierunkowa, polna, zakaz wjazdu), nanosze POI i dorysowuje drogi. Dodatkowo powinien byc system gdzie mozna by nanosic najczesciej uczescane trasy i na podstawie statystyki pokrywajace sie rozwiazania byly by sugerowane przez AM w przypadku gdy zawodne algorytmy wyznaczaja inna trase.
Wystarczy, ze AM wyznaczy mi jakis obszar za ustalona stawke to sprawdze wszystkie ulice i wysle odpowiedzi a tak bez sensu meczyc sie zeby praca przepadla i to za friko - przeciez to nie jest linux opensource - placimy kupe kasy.




*

Offline deker

  • *
  • 70
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 02, 2005, 01:19:41 »
A wiecie co ja jeszcze raz do ceny automapy. XL na początku kosztowała ponad 900 zł a teraz na Allegro można juz kupić za 660 więc nie jest tak żle z tą ceną.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2005, 00:13:44 »
Również kupiłem AM - do tej pory korzystałem z różnych programów do wytyczania tras na PC i domyślam się, że stworzenie idealnego programu jest zadaniem niełatwym - wręcz niemożliwym. Kupując ten program zastanawiałem się, czy wogóle będą na nim zaznaczone inne ulice oprócz głównych z mojego miasta (~60k mieszkańców) a otrzymałem ładnie ponazywane ulice z oznaczeniem tych jednokierunkowych. Czy są błędy? Oczywiście... Np. mapa prowadzi nas przez rynek, który od kilkunastu już lat jest zamknięty dla samochodów, albo po drogach, które nadal są w planach - ale taki materiał źródłowy posiadała firma więc na jego podstawie została opracowana mapa. Wiele osób narzeka, że długo trwa wprowadzanie poprawek, ale nie wyobrażam sobie, by można było nanieść na mapę jakieś zmiany bez ich weryfikacji... Szybko znalzłyby się w niej nierzetelne informacje... Szkoda jednak, że firma nie udostępnia systemu, gdzie można automatycznie rejestrować i sprawdzać status proponowanych korekt, ale z drugiej strony nie chce się tym pewnie chwalić... Widzę jednak, że korygowanie błędów w AM popłaca, więc sam trochę poszperam w mapie miasta i prześlę listę zauważonych byków...

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2005, 08:27:36 »
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony a Automapy. I nie mówie tu o przemieszczaniu się po Warszawie bo to potrafie lepiej niż sugerowane trasy, ale Automapa stała się nieodzownym nawigatorem w nieznanych miejscowościach. I co z tego że czase prowadzi do okoła ale zawsze do celu a to jest chyba najważniejsze. I nie musze już się zastanawiać gdzie to jest i wertować papierowych map!!!

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 27, 2005, 10:13:54 »
Jezeli jest ktos z Was. Pisze do tych ktorzy dostali druga licencje, kto by chcial od sprzedac jedna licencje, chetnie porozmawiam na ten temat.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2005, 11:13:51 »
Jak dostałem, to tak samo jak Kolega Troll pomyślałem "I co ja teraz z taką ilością szczęścia zrobię".
I tu pojawia się dylemat:
Prezentów nie wypada sprzedawać (tak zostałem wychowany).
Można komuś podarować, ale nie mam komu (no wszyscy zainteresowani już kupili).
I dalej pozostaje dylemat: "I co ja teraz z taką ilością szczęścia zrobię".

A przy okazji. Od Automapy dostałem taką informację: Jeśli wyrazi Pan zgodę umieścimy Pańskie nazwisko na liście osób nagrodzonych za pomoc w opracowaniu AutoMapy na www.AutoMapa.com. I tak zaglądam, i zaglądam i nic. :(

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2005, 15:27:23 »
...pewnie będziemy wisieć na ich stronie jak zostanie zaktualizowana po wprowadzeniu nowych wersji/nowych planów miast i programu... :)

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2005, 17:04:21 »
tez bylbym za obnizeniem ceny gdyz automapa jest nawet drozsza od wielu palmtopow ktore maja ja obslugiwac. poza tym zestaw papierowych map 1:50000 i parunastu 1:10000 kosztowal mojego ojca mniej niz polowe ceny automapy. i zapewniam ze te mapy sa duzo dokladniejsze niz automapa.  

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 27, 2005, 19:01:13 »
No nie no, fajne porównanie - papierowe do automapy :) A za ile można dokupić do tych papierowych panią Jadzie która bedzie odrwacać mapę przed oczami i krzyczeć gdzie skręcić? ;) Jak se pomyślę, że miałbym jechać np do Wrocławia lub Krakowa bez automapy to bym chyba zrezygnował z podróży. Komfort zatrzymywania się co pare ulic żeby spojrzeć do atlasu faktycznie wart jest zaoszczędzonych pieniędzy... ;) Teraz po obcej mi Warszawie śmigam niczym taksówkarz - luz i relax. Kocham Automapę!

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 08, 2005, 10:58:28 »

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 08, 2005, 11:12:51 »
już dawno temu :)

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 08, 2005, 11:32:07 »
A ja nie widziałem :)

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 08, 2005, 12:40:51 »

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 08, 2005, 12:41:45 »
Najwidoczniej :)

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 09, 2005, 00:35:50 »
A mi też umknęło uwadze... Ciekawe jaki przyjęli klucz kolejności nazwisk na liście bo alfabetycznie nie są. Na poprzedniej liście byłem nie wiedzieć czemu na pierwszym miejscu a teraz jestem w środku... ;)

*

Offline Dommir

  • **
  • 103
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 09, 2005, 06:57:53 »
Cat jeśli czujesz się niedowartościowany to powiem Ci, że w moim rankingu Ty jesteś na pierwszym miejscu.Przecież od Ciebie zaczęło się to całe zamieszanie z Automapą na tym forum.
Mam przy okazji prośbę do wszystkich laureatów, chyba słusznie dedukując,że mają oni największy wpływ na zawartość programu.
Sprawcie aby Jadzia miała głos Helen z Listy Przebojów Niedźwiedzkiego.Myślę, że wtedy lista użytkowników wzrosłaby niepomiernie.Ehhh, rozmarzyłem się......

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 09, 2005, 09:57:05 »
Heh, nie o dowartościowanie mi chodziło... ;) Po prostu zwykła ciekawość... Ale dzięki za dobre słowa... :) Co do głosu Jadzi - w TTN już mówi moja kobieta i to w rodzimym języku - a jeśli chodzi o AM - pliki wav nie są tak jawnie więc nie jest to takie proste... :)

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 15, 2006, 22:04:28 »
Może to zabrzmi nieskromnie, ale chciałbym się przed Wami czymś pochwalić.  :wink:

Przeglądając przed chwilą e-maile z całego weekendu, znalazlem w skrzynce coś takiego:

"Drogi Użytkowniku,
W podziekowaniu za pomoc okazana nam przy pracy nad AutoMapa w 2005 roku uprzejmie informujemy, ze Panska subskrypcja licencji o numerze:
   (tu numer mojej licencji)
zostala przedluzona o 6 miesiecy.
Jesli wyrazi Pan zgode umiescimy Panskie nazwisko na liscie osob nagrodzonych za pomoc w opracowaniu AutoMapy na www.AutoMapa.com
W przypadku zgody prosimy o podanie brzmienia w jakim imie i nazwisko mozemy opublikowac.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2006!
AutoMapa"

Rzeczywiście ostatnio trochę zasypałem listami skrzynkę e-mailową AM'y  :lol:

*

Jinks

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 25, 2007, 11:10:03 »
Z tego co wiem twórcy AM co roku wybierali najbardziej aktywnych użytkowników programu i losowali darmowe subskrybcje. Czy ten zwyczaj został juz całkowicie zarzucony czy o czyms nie wiem? Nie żebym miał aspiracje  ale zawsze na swojej stronie publikowali listę nagrodzonych. Mamy juz praktycznie marzec a tu cisza. Byc może powinienem zapytac support,ale może teraz informują mail-ami zamiast na swojej stronie? Czy ktoś w tym roku takowa subskrybcję otrzymał??

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 25, 2007, 11:20:27 »
zwyczaj ten jest wciąż kontynuowany  :D  :)) :banan:
----------------------------
the born to be wild