Kupno nawigacji z Automapa z witaminka

  • 19 Odpowiedzi
  • 10298 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« dnia: Marzec 15, 2016, 19:37:01 »
Witam!

Tak jak w temacie mam mozliwosc kupic sprzet (dokladniej radio) z nawigacja na systemie Win CE 6.0 ale dowiedzialem sie od sprzedajacego ze byla tam wgrana nieoryginalna Automapa.

Teraz moje pytanie bo czasem slyszalem ze te nieoryginalne potrafia 'palic' procesor lub jakas pamiec. Czy to prawda czy raczej nie musze sie tego obawiac ze sprzet przez ten okres byl jakos nadzwyczaj przeciazony?

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2016, 20:40:49 »
Witam!

Tak jak w temacie mam mozliwosc kupic sprzet (dokladniej radio) z nawigacja na systemie Win CE 6.0 ale dowiedzialem sie od sprzedajacego ze byla tam wgrana nieoryginalna Automapa.

Teraz moje pytanie bo czasem slyszalem ze te nieoryginalne potrafia 'palic' procesor lub jakas pamiec. Czy to prawda czy raczej nie musze sie tego obawiac ze sprzet przez ten okres byl jakos nadzwyczaj przeciazony?

Najlepsza witaminka jest w aptece Aqurat lub u jego przedstawiciela. Na pewno nie zaszkodzi ani radiu ani AM.  :E

http://www.automapa.pl/pl/sprzedaz/automapa-dla-windows/zasady-sprzedazy/
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 20:45:15 wysłana przez monteverde »

Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2016, 20:44:12 »
Witam!

Tak jak w temacie mam mozliwosc kupic sprzet (dokladniej radio) z nawigacja na systemie Win CE 6.0 ale dowiedzialem sie od sprzedajacego ze byla tam wgrana nieoryginalna Automapa.

Teraz moje pytanie bo czasem slyszalem ze te nieoryginalne potrafia 'palic' procesor lub jakas pamiec. Czy to prawda czy raczej nie musze sie tego obawiac ze sprzet przez ten okres byl jakos nadzwyczaj przeciazony?

Najlepsza witaminka jest w aptece Aqurat lub u jego przedstawiciela. Na pewno nie zaszkodzi ani radiu ani AM.  :E

Dzięki za pomocną odpowiedź, już wszystko teraz wiem..

Połączone: Marzec 16, 2016, 07:01:46
Nikt nie da bardziej pomocnej odpowiedzi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 07:01:46 wysłana przez matgor23 »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2016, 08:57:58 »
...
7. Nie kradnij
...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2016, 12:40:37 »
Teraz moje pytanie bo czasem slyszalem ze te nieoryginalne potrafia 'palic' procesor lub jakas pamiec. Czy to prawda czy raczej nie musze sie tego obawiac ze sprzet przez ten okres byl jakos nadzwyczaj przeciazony?

Potwierdzam.
Kolega kupił ze dwa lata temu urządzenie z witaminizowaną Automapą. Niestety po kilku tygodniach urządzenie wybuchło. Zresztą z całym autem
To nie jest jeszcze najgorsze, po kolejnym miesiącu krowa przestała mu dawać mleko a kury już się nie niosły.
Ja bym nie zaryzykował  :police:

Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2016, 19:32:18 »
Ok widze ze rozmowa bez sensu. Chyba nie czytacie ze zrozumieniem. Chcialem sie tylko dowiedziec czy ktos 'sfatygowal' to radio tym piratem czy nie.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2016, 20:34:33 »
Pytanie bez sensu to i odpowiedzi na takim samym poziomie.

Nikt normalny nie przyznaje się publicznie do kradzieży.

Żeby uciąć temat, na tym forum nie ma rozmów o piratach.
Koniec.

*

Offline Gonzo007

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G4, HTC HD2, FS N560, GPSMap 60CSx
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2016, 22:12:56 »
Czytam ten wątek i nie mogę zrozumieć dlaczego na postawione w pierwszym poście pytanie nie możecie udzielić konkretnej odpowiedzi.
Tłumaczę: @matgor23 chce kupić używany sprzęt ale ma wątpliwości ponieważ poprzedni użytkownik przyznał mu się w rozmowie w "cztery oczy", że na sprzęcie miał nielegalne oprogramowanie. Natomiast matgorowi-23 obiło się o uszy, że instalowanie takiego oprogramowania może prowadzić do np. uszkodzenia "pokręconego" przez pirackie oprogramowanie procesora, pamięci itp.
W kontekscie tak zadanego pytania należy udzielić jednej z dwóch odpowiedzi.
1. Tak, znane są przypadki uszkodzenia sprzętowego przez nielegalne oprogramowanie automapy, bo ........, co może spowodować w przyszłości awarię urządzenia nawet przy zainstalowanym legalnym oprogramowaniu.
lub
2. Nie, nie znane są przypadki uszkodzenia nawigacji poprzez wgranie nielegalnego oprogramowania i urządzenie będzie poprawnie pracować z zakupionym programem.
Ja niestety nie posiadam takiej wiedzy więc nie odniosę się do meritum pytania ale nie podoba mi się jak robi się z kogoś na siłę złodzieja, w niezrozumiały sposób nadinterpretowując zadane przez niego pytanie. Jest to łagodnie rzecz ujmująć niestosowne zachowanie.
Pozdrawiam i życzę umiaru na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 22:15:05 wysłana przez Gonzo007 »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2016, 00:25:19 »
Pytanie w podtekście oczekuje potwierdzenia możliwości używania programu. I stąd takie wypowiedzi.

A rozwiązania rzeczywiście są dwa:
1. wykasować program,
2. kupić licencję i zainstalować legala.

Nikt nie napisze, używaj pirata będzie dobrze.

Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2016, 08:30:20 »
Pytanie w podtekście oczekuje potwierdzenia możliwości używania programu. I stąd takie wypowiedzi.

A rozwiązania rzeczywiście są dwa:
1. wykasować program,
2. kupić licencję i zainstalować legala.

Nikt nie napisze, używaj pirata będzie dobrze.

Czy ktos tu pisze ze bede uzywal nielegala?! Przesadzacie sobie troche 'koledzy'. Widocznie chyba macie jakis problem ze soba wszedzie dostrzegajac podteksty, albo sami tak robicie bo od razu kazdy wnioskuje w ten sam sposob, smieszne to dla mnie, ale przeciez ja sie nie znam i tak juz zostalem u was zlodziejem wiec co moge powiedziec.

Panie Antej ja nie wiem w ktorym miejscu przyznalem sie publicznie do kradziezy? To raczej Pan mnie publicznie oskarza, a co za tym idzie obraza.
Widze jedynie Gonzo007 jest jedynym w tym watku, ktory zachowuje sie normalnie i nie bawi go cwaniakowanie w wolnej chwili dla jaj.

Pozdrawiam i zycze mniej żółci na codzien bo w Internecie sobie nadrabiacie.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2016, 08:52:58 »
@ matgor23
Nie wiem z kogo chcesz zrobić idiotę. Z nas czy z siebie?

Jeśli nie rozumiesz tego, co napisał izaw, to sory...
Jeśli oczekujesz innej informacji (choć napisałeś sam, że wiesz już wszystko) niż podanej Ci przez monteverde, to się raczej nie spodziewaj.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 08:56:28 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2016, 13:01:56 »
A ja w bardzoooo dużej mierze zgadzam się z tym co napisał kolega Gonzo007.

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2016, 14:11:18 »
Może ja napiszę kilka słów na ten temat. Mam stację multimedialną GMS 6501 ( z Win CE 6.0)od czerwca 2014, generalnie jestem zadowolony, bardzo dobrze pracuje z AMEU. Jedynie od samego początku użytkowania przy włączonym AF stacja gubiła sygnał stacji i poszukiwała alternatywnej częstotliwości, feler występował nawet stojąc w jednym miejscu. Przypadłość ta była opisywana wielokrotnie na wielu forach, serwis nie potrafił sobie z tym uporać przez długi czas. W tym roku dowiedziałem się, że jest nowe oprogramowanie dla mojej stacji więc postanowiłem wysłać stację do serwisu celem wgrania nowego oprogramowanie, wysyłka była za pośrednictwem sklepu gdzie nabyłem radio. Kiedy po dwóch tygodniach braku odzewu chciałem dowiedzieć się co z moim radiem, zadzwoniłem do serwisu i tam otrzymałem bardzo głupią odpowiedź, stacja nie będzie zrobiona dopóki nie dostarczę karty pamięci z zainstalowaną AM, ponieważ gdybym korzystał z pirata to mogę uszkodzić radio i nie przysługuje mnie gwarancja. Taka sytuacja bardzo mnie zbulwersowała, gdyż potraktowano mnie jak złodzieja, licencję na AM posiadam nieprzerwanie od wersji 3.9.
Następna sprawa to taka, że nie miałem zamiaru udostępniać mojej licencji osobom trzecim, oraz była przypisana do karty i w tym czasie mogłem korzystać w innym samochodzie.
Po konsultacji z przedstawicielem AM powiedziałem, że serwis może sobie pobrać demo AM z serwera i będzie miał to samo co ja. Ponadto nie chciało mi się wierzyć aby Auto Mapa miała wpływ na AF w radiu. Serwis ma dobra wymówkę, aby odmawiać naprawy gwarancyjnej jeżeli trafi na osobę która korzystała z pirata i dlatego każdego posądza o złodziejstwo aby sobie zarobić.
W konsekwencji zostało dograne nowsze oprogramowanie bez wysyłania mojej karty z zainstalowaną AMEU.
Jak radio się sprawuje w trasie jeszcze tego nie sprawdziłem, w okolicach Warszawy jest dużo lepiej nie zrywa stacji radiowych.

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2016, 16:57:03 »
Hmm....
Sądziłem, że moja nader subtelna odpowiedź na zadane w temacie wątku i treści postu pytanie zostanie jedyną i wystarczającą zawiera bowiem (wg mnie) wszystko co trzeba.
Tymczasem obserwuję coś czego zupełnie się nie spodziewałem i czego w ogóle tu raczej nie potrzeba.
Ważyć słowo jest rzeczą trudną czasem szczególnie w obecnych czasach, czy to zasługa "dobrej zmiany" i "mowy ......."?
Zwróćcie proszę uwagę na status pytającego - "newbe" wiadomości: 7 , a już dostał tzw. parę garści.
Pozdrawiam wszystkich, życząc więcej łagodności i optymizmu.

PS.
Acha. Z góry przepraszam wszystkich tych, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią.

Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2016, 17:52:36 »
Czy to prawda czy raczej nie musze sie tego obawiac ze sprzet przez ten okres byl jakos nadzwyczaj przeciazony?

Podczas użytkowania nie przeze mnie lecz przez osobę trzecią!!!! celowo daję kilka wykrzykników, bo zauważyłem, że na tym forum są ludzie nie czytający dokładnie, ale pierwsi do osądu kogoś innego. Moje pytanie od samego początku było następujące:
Czy hardware-owi coś się stało przez ten czas gdy był użytkowany przez taką wersję Automapy, a nie inną. Tak jakbym miał wybór między tym samym modelem laptopa, lecz pierwszy był od zapalonego gracza który łoi w każdą najnowszą grę dniami i nocami przez kilka miesięcy a tym który używa tylko do Internetu to wybrałbym raczej tą drugą opcję, bo sprzęt jest mniej sfatygowany. Moje pytanie brzmiało czy tak samo będzie w przypadku wersji pirackiej Automapy i hardware bardziej to w jakiś sposób odczuł. Nie jestem ekspertem dlatego tu spytałem, ale widzę, że to błąd, bo pomocy zero. Młotkiem chyba niektórym trzeba tłuc.

"Kolego" ochkarol niech Ci będzie, że robię z siebie idiotę, żal mi Cię, a i oczywiście też jestem złodziejem, tak wiem już mówiłeś.

Wojteksw49 dzięki za info właśnie takie słuchy mnie kiedyś doszły.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2016, 21:10:32 »
Dużo może nie wiem, ale nie widziałem sprzętu zniszczonego prze AutoMapę. Nigdy nie używałem w radiu, więc nie wiem czy takie delikatne.

Kup z gwarancją rozruchową, poużywaj radia i zobacz czy działa stabilnie. Tam nie ma nic mechanicznego co może się zepsuć. Jedynie to przegranie i mogły się ujawnić zimne luty. Ale to wykryjesz używając.
Każdy typ sprzętu ma lepsze i gorsze egzemplarze. Ty masz sprawdzić konkretny, a nie jakiś inny.

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2016, 22:10:49 »
Wg mnie, możesz się nie obawiać. Używam AM 8 lat. Na różnych sprzętach, w tym słabiutkich i nie miałem nigdy problemu sprzętowego.  pozdr

Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2016, 07:42:43 »
Dziekuje za odpowiedzi na moje pytanie w koncu.

Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2016, 09:27:52 »
Witam

Ostatnio wszedłem na tę stronę i ze zdziwieniem zobaczyłem bardzo gorącą dyskusję.
Z pierwszych wpisów matgora domniemywam, że sprzedawca zaoferował mu second hand urządzenie i dla pochwalenia się i podniesienia jego wartości poinformował, że została zainstalowana nielegalna AM.
Na korzyść matgora przemawia, że ma jakieś wątpliwości co do tego procederu. Nigdzie nie pisał, że chce korzystać z nielegalnej AM, nie pisał też, czy w ogóle jest zainteresowany AM.
Pytanie było, czy zainstalowanie kiedyś nielegalnego oprogramowania AM nie wpłynie na użytkowanie urządzenia.
Otóż nie byłbym tego tak bardzo pewny. Nie jestem informatykiem, ale nie uważam, że sama AM posiada jakieś haczyki. Zresztą u mnie przy instalacji kolejnej wersji i tak komputer się pyta, czy pozwolić na zmiany tzw. nieznanego oprogramowania. O to też w swoim czasie pytałem serwis.
Nawet użytkowanie nielegalnej AM nie potrwałoby u matgora długo, ponieważ następują częste zmiany i uaktualnienia programu i map. Zresztą można też sobie legalnie pobrać wersję demo.

Natomiast wracając do głównego wątku. nie byłbym do końca pewien bezkarności takiego działania. Jak pisałem, nie sądzę, aby sama AM mogła zaszkodzić, natomiast sam proceder ściągnięcia nielegalnego oprogramowania z nieznanego źródła może pociągnąć za sobą ściągnięcie wirusa, który nie musi doprowadzić do awarii hardwaru, ale może sparaliżować system operacyjny. Trudno przewidzieć sposób aktywacji. To zjawisko nie musi wystąpić, ale jest taka możliwość.

Pozdrawiam

zdzis.michal

(właściciel od początku legalnego oprogramowania)

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Kupno nawigacji z Automapa z witaminka
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2016, 11:12:08 »
(właściciel od początku legalnego oprogramowania)
Deklaracje już są a w następnych wpisach będą skany dowodów zakupu.