"Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?

  • 7 Odpowiedzi
  • 3272 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mikolajek

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...no bo co w końcu, kurczę blade!
    • Fraud
"Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« dnia: Wrzesień 07, 2008, 18:40:42 »
Zainstalowałem sobie nową wersje Miplo (1.4.0.7) i zrobiła mi się rzecz dziwna - tzn. widzę podwójnie większość punktów z informacjami "niezbędnymi dla kierowców" ;)

Początkowo stwierdziłem, że pewnie AM omyłkowo zaimportowała dwukrotnie te same punkty, ale teraz widzę, że w POI pojawiły się kategorie oznaczone jako "Radar" oraz "Radary" (stacjonarne i przenośne). Z tego co pamiętam, wczesniej było tylko po jednym tego rodzaju punkcie w POI Miplo, tj. tylko te w liczbie pojedynczej.

Czy mam rozumieć, że te w liczbie mnogiej, to wbudowane punkty AM - co oznacza, że spokojnie mogę je sobie darować przy wyświetlaniu i powiadamianiu (w końcu dublują się z tymi z Miplo)?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2008, 20:33:47 »
"Radar" to kategoria wbudowana. "Radary" - takiej kategorii nie ma. Musiałeś ją zaimportować z jakiegoś innego pliku albo piszesz niedokładnie. Na Miplo jest np "Radary, kontrola drogowa".

*

Offline mikolajek

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...no bo co w końcu, kurczę blade!
    • Fraud
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2008, 20:45:18 »
No fakt - napisałem skrótowo, bo chodzi o kategorie:
  • Radar stacjonarny
  • Radar przenośny
  • Radary stacjonarne
  • Radary przenośne
Teraz jestem w temacie ;) i odznaczam do powiadamiania obie kategorie "Radar".

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2008, 21:03:51 »
No teraz to już nic nie rozumiem, bo są (były) kategorie:
Fotoradar stacjonarny
Fotoradar przenośny
Fotoradary stacjonarne
Fotoradary przenośne
Pisz z łaski swojej bardziej dokładnie, bo Twoje pisanie utrudnia postawienie diagnozy i jakąkolwiek pomoc.
Obecnie na Miplo następuje porządkowanie nazw kategorii i warto od czasu do czasu skasować pliki categories.data i categorycache.data w celu przeczyszczenia listy kategorii.
Poza tym ważny jest sposób dodawania POI ("Dodaj z pliku", "Importuj" lub "Wczytaj plik") oraz rodzaj pliku - *.poi czy *.amp.

*

Offline mikolajek

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...no bo co w końcu, kurczę blade!
    • Fraud
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2008, 21:09:14 »
Rzeczywiście - przywiązałem się do słowa radar bez przedrostka "FOTO" - są to jak najbardziej kategorie, które wymieniłeś. Sorki za zamieszanie. :oops:

A co do szczegółów, to ja uzywam funkcji "importuj", aczkolwiek ostatnim razem po synchronizacji i uruchomieniu AM (5.1.1) na moim sprzęcie (Clarion MAP780), AM sama powitała mnie komunikatem "Wczytywanie nowych punktów..." czy coś podobnego

Z tym Clarionem jest tak, że nie da się połączyć z nim przez ActiveSync. Mam więc Miplo na PC, łączę się w trybie transferu plików i każdorazowo synchronizuję konkretny plik na karcie z AM (poi - nie próbowałem z amp), który potem importuję do AM. Raz na 2-3 m-ce kasuję ten plik i zaczytuję całość od nowa, tak żeby go nieco "zoptymalizować".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2008, 21:12:18 wysłana przez mikolajek »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2008, 21:19:17 »
No to mniej więcej wiadomo, dlaczego robi się bałagan. Poprzez importowanie mnożą się kategorie i punkty w nich zawarte.

*

Offline mikolajek

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...no bo co w końcu, kurczę blade!
    • Fraud
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2008, 22:51:18 »
W takim razie jaka jest recepta na tę przypadłość? Używać "wczytaj plik" czy "dodaj z pliku"?

Rozumiem, że punkty wbudowane w AM mogę sobie darować do pokazywania / powiadamiania, bo na pewno mają swoje odpowiedniki w punktach Miplo.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: "Podwojenie" POI z informacjami drogowymi?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2008, 23:43:06 »
Metod jest kilka. Można używać importu, ale trzeba wtedy założyć nowy plik i zaimportować. Można "Dodać z pliku", ale wtedy trzeba użyć formatu *.amp (i też założyć nowy plik). Można "Wczytać plik" ale również w formacie *.amp.
Przede wszystkim, należy, jak już wspomniałem, przeczyścić listę kategorii.
Wszystko zależy od potrzeb. Jak ktoś ma np potrzebę obróbki danych w UAMEdytorze, to na razie lepiej pozostać przy formacie *.poi, jeżeli nie to lepiej MZ przejść już na nowy format.
Punkty wbudowane też warto mieć, ale nie dotyczy to fotoradarów ze względu na nieaktualność i błędy w lokalizacji.