Zrób to sam: czyli klawiaturka w Landscape. (iPAQ 3870)

  • 2 Odpowiedzi
  • 2508 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Zrób to sam: czyli klawiaturka w Landscape. (iPAQ 3870)
« dnia: Grudzień 22, 2006, 10:37:01 »
Czyli tak:

Składniki:
- Klawiaturka MIO
- Jej sterowniki
- Uszkodzone plecki
- Gniazdko (najlepiej razem z płytką od stacji)
- Kabelki
- SuperGlue

Trochę dawno to było ale ostatnio ją trochę zreperowałem i prezentują się ładnie.

Budowa:
Najpierw należy usunąć gniazdo bo ono jest zbyt duże oraz piny na nim nie podejdą. Po tym trzeba dolutować trzy kabelki do tych wewnątrz klawiatury i doprowadzić je do gniazkda normalnego lub tego wyciągniętego z stacji.

PINY w iPAQ 38/39:
7 RXD - odbiór danych
9 DTR - +3.3V
10 GND (masa)

Potem trzeba ją rozłożyć, odciąć tylną podstawkę, ale tak by uchwyty na samym dole nie były do końca docięte. Te uchwyty należy ustawić pod kątem ok. 60* i skleić SuperGlue (aby się nie przekręcały). Będą one do trzymania pocketa. (Rys.1)



Na kolejnym miejscu przykleiłem plecki do głównej ścianki i oto efekt: (Zdj.1)



Jak to oceniacie??
Czeka mnie jeszcze obudowanie czymś tej płytki a w dodatku mogę tak bezpośrednio podłączyć pocketa przez USB do komputera  :D . Mogę również pisać i ładować naraz gdzie przy normalnej wtyczce wcześniej nie było to możliwe. Mastępnym wyzwaniem będzie podłączenie myszy.

*

Offline AsDur

  • 34
Re: Zrób to sam: czyli klawiaturka w Landscape. (iPAQ 3870)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2006, 11:03:26 »
Cytat: "processor"
Jak to oceniacie??


Moim zdaniem to hit! :D Sprubuj jeszcze zrobic zeby klawiatura skladala sie co najmniej na 2 razy :)

*

elektryk

Zrób to sam: czyli klawiaturka w Landscape. (iPAQ 3870)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2006, 11:35:22 »
Wyrazy uznania oraz szacuneczek. :) tym bardziej, iz jednoczesnie polaczenie z kompem i ladowanie.