MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv

  • 10 Odpowiedzi
  • 1377 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline unZIP

  • *
  • 65
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« dnia: Czerwiec 24, 2005, 07:57:40 »
Hej,

jeszcze jedno (wydaje mi sie oddzielne, wiec zakladam nowy temat). Nie udalo mi sie polaczyc notebooka z MDA Compact przez bluetooth przy wykorzystaniu profilu FTP (tylko 'Information Exchange, OBEX Object Push'). Co za tym idzie - nie moge np. przeslac folderu, tylko musze pojedyncze pliki. Wyglada mi na to, ze oprogramowanie bluetooth na naszych PDA nie obsluguje tego profilu. Czy komus udalo sie to odpalic w trybie FTP? (tak zeby mozna bylo przegladac pliki MDA Compact na notebooku i na odwrot, kopiowac cale foldery itd.)

co do komunikatu 'FTP service not found on target device' - bardzo czesto pojawial mi sie kiedy chcialem przerzucic plik na MDA Compact. Pozostawalo zmudne wylaczanie BT w obu urzadzeniach, usuwanie parowania, parowanie od nowa itd. Nie widzialem nigdzie informacji co z tym mozna zrobic. Ale teraz juz wiem, wiec sie dziele :)
przy wysylaniu z notebooka klikamy na pliku ktory chcemy wyslac prawym przyciskiem, wybieramy 'Wyslij do'->'Bluetooth' i tutaj NIE wybieramy naszego urzadzenia tylko 'Inne' (tlumaczenia z ang wersji systemu, po polsku nazwy menu moga byc troszke inne). Dopiero w pojawiajacym sie okienku dialogowym wybieramy nasze urzadzenie i transferujemy. U mnie dziala :)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2005, 10:44:53 »
A nie mozesz robic tego przez ActiveSync po BT? Akurat MDA Compact posiada wyjatkowo ograniczony menadzer BT Microsoftu, ktory jest ubogi w wiele profili. Na XDA-Dev rozpracowali jak zainstalowac tam BlueSoleil, ale ja sie w to nie bawilem.

*

Offline unZIP

  • *
  • 65
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:06:51 »
Nie zainstalowalem jeszcze ActiveSync'a. Nie zebym nie mial zaufania do produktow M$ :P... Docelowo - na pewno tak bede uzywal ze swoim notebookiem, ale planuje mniej nosic ze soba notebooka i na razie probuje ile moge zrobic na czyims 'obcym' notebooku. Nie bede przeciez komus instalowal ActiveSynca zeby przerzucic mu jakies dokumenty po BT. Od biedy - bede robil to tak jak teraz, czyli przez Information Exchange (o ile sie nie okaze ze ma jakies ograniczenia na wielkosc, bo gdzies czytalem ze to glownie do wizytowek *.vcf bylo przewidziane). Ale chcialem usprawnic :)

Czy jak pogrzebie i zainstaluje BlueSoleil to bedzie wiecej profili? Musze wreszcie tam zajrzec (chociaz nie wiem czy to nie za wczesnie - MDA mam dopiero od 3 dni, a na dodatek nie bardzo bede mial teraz czas na wgryzanie sie... ale z postow na tym forum widze ze XDA-Dev to istna skarbnica wiedzy :D).

Przy okazji - pozdrowienia dla Sosnowca - kumpel z pracy tam mieszka (znasz moze Andrzeja Adamka?)

*

Offline corona

  • ***
  • 251
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:16:26 »
Cytat: unZIP
na razie probuje ile moge zrobic na czyims 'obcym' notebooku.

Zawsze możesz przerzucic przez Irde.
Nie wiem czy MDA Compact posiada Irde, ale jeśli tak to kopiujesz pliki bez instalowania czegokolwiek.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:20:29 »
BlueSoleil ma o wiele wiecej profili BT. Co do Twojego kolegi to niestety go nie znam.

*

Offline unZIP

  • *
  • 65
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:28:17 »
corona-> ale przez IrDE to tez sie przerzuca plik po pliku... ale fakt - tak sie zapatrzylem w nowe technologie, ze zupelnie o tym zapomnialem, a przeciez do tej pory uzywalem tylko IrDY (Psion 5mx + Siemens ME45 :))
Jakub -> ok. sprobuje i postaram sie dac znac co i jak, ale pewnie dopiero za 2 tygodnie bede mial czas zeby sie wgryzc...

Dzieki za wszystkie informacje.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:28:51 »
Mozna tez przegrywac po kabelku USB, po zainstalowaniu CardExporta.

*

Offline Malin

  • 20
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2005, 14:01:27 »
miałem zainstalowane soleila. Miał o wiele, wiele więcej profili (m.in. FTP, PAN, jakiś do wizytówek itp) i mozna powiedzieć, że to działało. Trochę kulało, miałem problem z podłączeniem np. GPS'a, ale może i to możnaby było przejść....tylko że brakowało mu profilu do obsługi słuchawki. Z tego co pamiętam, nie był też za bardzo stabilny i coś mi się działo z połączeniami...znikały mi inne... Więc go odinstalowałem.... obecnie mam standard Win, FTPa niet, PANa niet ale działa stabilnie.... :)

*

Offline unZIP

  • *
  • 65
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2005, 16:11:05 »
A co daje PAN? To ten od Personal Area Network? Czy wtedy widac PDA normalnie w sieci?

Czy gdzies jest opis do czego sluza poszczegolne profile? Tylko nie taki jedno-zdaniowy, bo ten to gdzies widzialem, ale niewiele wyjasnia. Jakos nie moge znalezc informacji np. czym sie dokladnie rozni Handsfree od HeadSet. Gdzies przeczytalem ze Handsfree jest lepszy, ale dlaczego to juz nie bylo opisane...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2005, 21:16:03 »
PAN to jest profil ktory pozwala palmtopowi dostac sie normalnie do sieci komputerowej - widziec udostepnione napedy i drukarki. Niestety sam palmtop nie jest widoczny z komputera PC, bo Microsoft jakos nie pomyslal by dodac klienta sieci Microsoft Network.

Handsfree a Headset to dwa rozne profile o tej samej wydajnosci i jakosci. Headset to profil do laczenia sie ze sluchawkami telefonicznymi, natomiast handsfree to profil do laczenia sie z zestawami glosnomowiacymi. Czasem zestawy glosnomowiace obsluguje oba profile... ale nie zawsze.

MDA Compact i profil ftp bluetooth, komunikat 'FTP serv
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2005, 19:48:34 »
a znacie jakies telefony kom. ktore dzialaja jako headset?
pytam z ciekawosci bo chcialbym wykozystać telefon jako mikrofon do laptopa.