AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca

  • 17 Odpowiedzi
  • 8641 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« dnia: Listopad 30, 2010, 12:28:40 »
Witam

Zaobserwowałem że dane te nie są za bardzo aktualne albo ściąganie ich w czasie rzeczywistym ma wiele do życzenia.

Dzisiaj jak pewnie większość kierowców stałem pod Warszawą (droga Brwinów - Nadarzyn) w korku
Odległość 12 km.  czas przejazdu 3 godziny.
Obserwowałem wizualizację i w tych miejscach gdzie stałem ponad 30 minut w korku na wizualizacji Traffica kolory nie wskazywały zakorkowanej drogi. Po przyjeździe do pracy wrzuciłem sobie stronkę tvn warszawa i tam jest wizualizacja utrudnień w mieście i okolicach warszawy gdzie dane są pobierane z Targeo. Wszystkie te punkty w których utknąłem są zaznaczone na czarno natomiast w AM już nie koniecznie.

Dodam że odbieram i wysyłam dane trafficowe i LD co 10 minut   

Ciekawe dlaczego w internecie są świeższe dane niż otrzymywane na urządzenie gdzie widać że moje dane zostały wysłane stojąc w tych korkach.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2010, 12:56:30 »
wcalę się nie zdziwię jak w wersji 7.0 AutoMapy system Live Drive będzie już przeszłością. Ja to testowałem wielokrotnie i ewentualnie od biedy w dużym mieście może ma to jakiś sens, natomiast w trasie jest to narzędzie które tylko denerwuje chorymi propozycjami zboczenia z głównej trasy w "buraki", żeby za 2 km z powrotem powrócić na ten sam szlak. Tylko proszę nie pisać, że może na tym odcinku 2 km coś się wydarzyło, bo nic się nie wydarzyło. Ja jeszcze nie upadłem na głowę, żeby jadąc pustą katowicką zjechać gdzieś w bok, no chyba że na siku/kupa  :E Pozdrawiam zagorzałych zwolenników tego rozwiązania. Na pewno fanami tego cacka są operatorzy telefonii komórkowych  :ok:

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2010, 13:48:16 »
à propos tematu mój post w  innym wątku : http://pdaclub.pl/forum/automapa/cieplo-cieplo/msg1415758/#msg1415758
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2010, 14:13:51 »
wrzuciłem sobie stronkę tvn warszawa i tam jest wizualizacja utrudnień w mieście i okolicach warszawy gdzie dane są pobierane z Targeo. Wszystkie te punkty w których utknąłem są zaznaczone na czarno natomiast w AM już nie koniecznie.

A skąd wiesz, że w AM masz wizualizację LD, a nie tylko SR?
Może należałoby zacząć od zapytania supportu jakie to konkretnie dane są wizualizowane w progamie?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2010, 14:25:26 »
A skąd wiesz, że w AM masz wizualizację LD, a nie tylko SR?
Może należałoby zacząć od zapytania supportu jakie to konkretnie dane są wizualizowane w progamie?

NocnyMarku, nie trzeba pytać, bo na stronie producenta w dokumentacji do programu jest napisane, cytuję:

"...Menu systemu AM'Traffic pozwalające na podgląd statystyk systemu - po wybraniu przycisku "Statystyki użycia AM'Traffic" oraz na podgląd systemu - po wybraniu przycisku "Podgląd AM'Traffic". Forumowiczu Morette masz za wysokie wymagania, choć przyznam, że i ja się na to dałem nabrać myśląc, że to podgląd Live
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 18:08:57 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2010, 17:30:19 »
A korzystajac z mtraffic.pl widzialem ten korek i wiele innych. Nie bardzo rozumiem, wiec jaki jest sens bawic sie w AM jesli musze wejsc na mtraffic, zeby wyznaczyc rozsadna trase w AM :(

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2010, 18:12:46 »
A korzystajac z mtraffic.pl widzialem ten korek i wiele innych. Nie bardzo rozumiem, wiec jaki jest sens bawic sie w AM jesli musze wejsc na mtraffic, zeby wyznaczyc rozsadna trase w AM :(
Nie wiem jak było w praktyce, ale w teorii AM też "widzi' te korki dzięki funkcji Live Drive.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2010, 18:14:52 »
Nie wiem jak było w praktyce, ale w teorii AM też "widzi' te korki dzięki funkcji Live Drive.

Kolego, to w końcu widzi czy nie widzi ?  :P Bo jeżeli piszesz, że  "w teorii" , to puszczasz nam oko, że w praktyce to pic na wodę.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2010, 18:23:49 »
Nie wiem jak było w praktyce, ale w teorii AM też "widzi' te korki dzięki funkcji Live Drive.

Kolego, to w końcu widzi czy nie widzi ?  :P Bo jeżeli piszesz, że  "w teorii" , to puszczasz nam oko, że w praktyce to pic na wodę.

Piszę "w teorii', bo nie byłem w stanie sprawdzić tego praktycznie. Nie będę pisał czegoś czego pewien nie jestem (pomimo tego, że jestem przekonany o prawidłowym działaniu LD)
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:11:21 »
Ja wczoraj utknąłem w śnieżnym korku w centrum Katowic. Około 4 km jechałem 1,5h.
Automapa praktycznie cały czas pokazywała mi, że do celu dojadę za kilka minut.
Nie mam pretensji, że AM Traffic nie potrafił mi wyznaczyć trasy z pominięciem korka, gdyż stały całe Katowice ale informacja dotycząca planowanego  czasu podróży świadczy o tym, że AM w ogóle nie uwzględniała aktualnych danych lecz jedynie dane statystyczne. W ustawieniach AM Traffic ustawioną mam aktualizację danych co 5 min.


*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:03:42 »
@alamakicie

A czy masz LD+SD, czy tylko SD?

@all

Ja przed chwilą jechałem na SD+LD, 2min/2min, zasięg duży przez Poznań (z północy na południe). Rewela - omijałem te wszystkie miejsca, które na podglądzie (targeo.pl) wcześniej były czarne, nie natrafiłem na żaden korek. Poza tym jechałem takimi ulicami, którymi jeszcze z Automapą nie jechałem na tej trasie.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:31:18 »
może właśnie w tak zdefiniowanych ustawieniach tkwi szczegół aktualnych danych
Ustawie tak samo i sprawdzę :)
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 16:56:30 »
@alamakicie

A czy masz LD+SD, czy tylko SD?


Co to jest "SD" ?
Z LiveDrive korzystam - wysyłanie/odbieranie co 5min.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2010, 17:56:24 »
@alamakicie

Sorry, chodziło mi o oczywiście o SR.

Którą wersję AM używasz?
Kiedy stałeś (godzina) i na której ulicy w Katowicach? Chciałbym sobie zerknąć na Targeo, czy widać było w tym miejscu korek w danych historycznych.
Zakładam, że masz zielony status LD+SR  (=odbiór i wysyłka ma status ok). Czy możesz zweryfikować, że pobierasz niezerową ilość danych z serwera LD (od startu odebrano X KB) poprzez stuknięcie w ikonkę/przycisk "Tr"?
Czy zauważyłeś już kiedyś u siebie zmniejszanie się lub zwiększanie czasu dojazdu na podstawie Live Drive (pasek u góry z informacjami o skróceniu/wydłużeniu czasu lub drogi)?
Czy możesz zweryfikować ze złapanym fixem i z synchronizowanym LD, że podgląd danych AM Traffic (tylko 2D, po włączeniu podglądu AM'Traffic w Menu/AM'Traffic) wskazuje Ci mniej więcej to, co wskazuje targeo.pl w danym mieście?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2010, 01:22:30 »
wcalę się nie zdziwię jak w wersji 7.0 AutoMapy system Live Drive będzie już przeszłością. Ja to testowałem wielokrotnie...
LiveDrive nie jest zły problem polega na tym by zainwestowali w centrum czynne 24h/7 i dane uaktualniali z opóźnieniem max 5 minut a nie obrabiali dane raz w miesiącu bo tak to nieporozumienie...
ISTQB Certified Tester

*

Bilunia

Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2010, 04:16:06 »
LiveDrive nie jest zły problem polega na tym by zainwestowali w centrum czynne 24h/7 i dane uaktualniali z opóźnieniem max 5 minut a nie obrabiali dane raz w miesiącu bo tak to nieporozumienie...
LD nie byłby zły, gdyby rzeczywiście działał. Ale jak widać z praktyki i wcześniejszych wypowiedzi, to w rzeczywistości służy wyłącznie do zbierania danych do statystyki SR.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości, jak często są aktualizowane dane na serwerach aktualizacyjnych AM, np. "Zdarzeń drogowych" zawarte w pliku events.a, wystarczy prześledzić zawarte w kolejnych aktualizacjach dane.
Przecież ten pliczek jest na bieżąco pobierany przy okazji aktualizacji traffikowych. Tylko dlaczego dane w nim zawarte nie zawierają poprawek odnośnie fikcyjnych blokad, o których to babolach, od dawna powszechnie wiadomo ?
Zacierają ręce operatorzy sieci komórkowych, bo mają z LD (cokolwiek to oznacza) kaskę. AM się cieszy, bo dostaje za friko dane, by móc się pochwalić, że omija korki :D
Pytanie, gdzie w tym wszystkim jest umiejscowiony użytkownik AM. Mam nieodparte wrażenie, że "pracuje" za jelenia.
Wydaje kasę na transfer, dostarcza za friko dane, a co z tego ma ..... gó..o :shock:
Zima zaatakowała i jeszcze trochę potrwa. Teraz to dopiero będzie jazda. Mam nadzieję, że większość kolegów powoli zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że przy planowaniu tras, pora się przestawić na własny rozumek i intuicję. Szczególnie pozdrawiam przy okazji wielbicieli tras szybkich, wyznaczanych przez ostatnie wersje AM.
Udanych przemyśleń
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 04:24:01 wysłana przez Bilunia »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2010, 11:00:22 »
/CIACH/
Jeżeli ktoś ma wątpliwości, jak często są aktualizowane dane na serwerach aktualizacyjnych AM, np. "Zdarzeń drogowych" zawarte w pliku events.a, wystarczy prześledzić zawarte w kolejnych aktualizacjach dane.
Przecież ten pliczek jest na bieżąco pobierany przy okazji aktualizacji traffikowych. Tylko dlaczego dane w nim zawarte nie zawierają poprawek odnośnie fikcyjnych blokad, o których to babolach, od dawna powszechnie wiadomo ?
/CIACH/
Udanych przemyśleń

No właśnie o tym chciałem zagaić :)
Zastanawia mnie czemu jesteśmy zmuszani do usuwania pliku events.a, przecież ten plik ma duże znaczenie w routingu i może być bardzo często aktualizowany przez support.
Ostatnio  jak podłączam omnię do kompa AM'CENTER raportuje mi pobranie danych o ruchu - chyba więc coś tam grzebią. Dostrzegacie jakieś poprawki? Nie śledzę zmian zawartości pliku - no ale jak czytam to wielu userów zdecydowało się na zmianę nazwy bądź usunięcie pliku... Moim zdaniem bez sensu - zamiast usuwać trzeba wywierać presję na dostawcę żeby weszło mu w krew aktualizowanie tego pliku!

Odp: AM'Traffic and Live Drive - kontra kleska żywiołowa Snieżyca
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2010, 11:47:43 »

Którą wersję AM używasz?


Z tego co pamiętam to 6.6.1. Wszystkie ustawienia były prawidłowe i wszystko co miało działać działało.

Za oknem znowu zaczyna padać. Automapę zaktualizowałem do 6.6.2. Zobaczymy co dzisiaj wymyśli.