Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu

  • 5 Odpowiedzi
  • 2756 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline chorazy3

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Radar, HP Ipaq 614c
Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu
« dnia: Grudzień 01, 2010, 17:27:25 »
Witam !
Mam spory problem z moją AM 6.6.2 PL zainstalowaną na PC. Kiedy wybieram Prowadź do/Szukaj->Adresy->Miasto->Ulica->Numer i wybiorę potrzebny numer, np Szczecin, Dunikowskiego 2, po naciśnięciu na 2 normalnie wyskoczyłoby okno opcji, w tym prowadź do. U mnie po naciśnięciu numeru domu ekran się zaszarza (jak przy szukaniu sygnału GPS) i nic się nie dzieje. Jak wtedy nacisnę ekran jeszcze raz zaszarzenie znika, nacisnę jeszcze raz numer domu znowu zaszarzenie. AM stała się prawie bezużyteczna. Przy POI jest to samo. Wcześnie wszystko działało (<6.6.0), przy 6.6.1 przestało i przy obecnej 6.6.2 dalej nie działa. Odinstalowywałem już dokładnie po kilka razy i bez efektu. Zainstalowałem nawet 6.6.0 z powrotem i też nie działa, więc to chyba nie wina AM. Miał ktoś już taki problem?

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:38:06 »
AM 6,6,2 na PC.

Nie potwierdzam występowania błędu.
To coś u ciebie.
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
Odp: Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2010, 10:01:54 »
Witam !
Mam spory problem z moją AM 6.6.2 PL zainstalowaną na PC. Kiedy wybieram Prowadź do/Szukaj->Adresy->Miasto->Ulica->Numer i wybiorę potrzebny numer, np Szczecin, Dunikowskiego 2, po naciśnięciu na 2 normalnie wyskoczyłoby okno opcji, w tym prowadź do. U mnie po naciśnięciu numeru domu ekran się zaszarza (jak przy szukaniu sygnału GPS) i nic się nie dzieje. Jak wtedy nacisnę ekran jeszcze raz zaszarzenie znika, nacisnę jeszcze raz numer domu znowu zaszarzenie. AM stała się prawie bezużyteczna. Przy POI jest to samo. Wcześnie wszystko działało (<6.6.0), przy 6.6.1 przestało i przy obecnej 6.6.2 dalej nie działa. Odinstalowywałem już dokładnie po kilka razy i bez efektu. Zainstalowałem nawet 6.6.0 z powrotem i też nie działa, więc to chyba nie wina AM. Miał ktoś już taki problem?
U mnie jest dokładnie tak samo. ( sprzęt Sony  Vajo P )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 10:04:56 wysłana przez almax »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2010, 14:40:30 »
Też miewałem kłopoty po instalacji na laptopie, teraz instaluje na Pendriva (potem kopiuję folder na PC i dopiero rejestruję) i od dawna jest dobrze. Należy wcześniej poprosić o odblokowanie licencji. Na HTC HD2 też instaluję na kartę bez dodatków i przez czytnik, potem robię skrót w telefonie i problemy o których czytam na forum są mi obce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 15:32:09 wysłana przez ycbo »

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
Odp: Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2010, 20:27:56 »
Pewno rozwiązałem problem , przynajmniej dot. to Sony Vaio P z  systemem Windows 7 (najmniejsze Vaio 8 cali  ekran) . W moim przypadku niedostępność menu kontekstowego , objawiająca się szarym ekranem, była spowodowana zbyt dużym ustawieniem tzw." czytelności ekranu" .Miałem ustaw.na 175% ,po przestawieniu na160% AutoMapa zaczeła pracować doskonale. Meni kontekstowe pojawia się zawsze kiedy trzeba .Zrobiłem to tak >Panel sterowania>Ekran>Zwiększ czytelność zawartości ekranu>ustaw niestandartowy rozmiar tekstu>i suwakiem ustawić na np. 160%>zatwierdzić<
 

*

Offline chorazy3

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Radar, HP Ipaq 614c
Odp: Prowadź do nie działa, szarzenie ekranu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2010, 16:29:16 »
Dzięki koledze almax udało mi się rozwiązać mój problem. Również chodziło o wielkość czcionki. Mam Win XP, niedawno zmieniłem wielkość czcionki z normalnej na extra large żeby łatwiej się naciskało palcem (mam ekran dotykowy 7") i stąd problem. Teraz po zmianie na pośrednią wielkość,  czyli large fonts, wszystko wróciło do normy.
Wielkie dzięki  :ok: