ROMy do HD

  • 2166 Odpowiedzi
  • 686120 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline mariano77

  • *
  • 76
  • Sprzęt: m515,p800/p900,eten x500,htc touch hd,htc one S
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1530 dnia: Wrzesień 20, 2009, 22:01:05 »
jest już Topix version 3.0 z pogodynką na stronie  Home .Podobno FINAL. Na razie biega jak szalony,może faktycznie Final. Po wgraniu swoich programów Mem - 34%
Ja standardowo instaluję na nim ikonki taskara ,bo systemowe wyglądają strasznie goło     "  Spike's_ MicNeo_TaskBar_Varient_2_v2.cab "
wg mnie najfajniejsze.

Zauwazyles jakies zmiany poza pogoda na ekranie Home? Kompletnie mnie to nie interesuje a uzywam 2.9.3, dziala rewelacyjnie i dla takiego gadzetu nie mam ochoty zmieniac ROMana   B)

*

Offline aaaassss

  • **
  • 177
  • Sprzęt: HTC Touch HD ROM,  i-Mate Ultimate 9502
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1531 dnia: Wrzesień 20, 2009, 22:03:48 »
w porownaniu z 2.7 to tylko ta pogoda i mysle ze wolniejszy i nfs da sie uruchomic tylko jak wylacze manile

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1532 dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:40:53 »
Witam wszystkich! Mam pewien problem juz w kilku romach ostatnich z seri Energyrom i romy Duttys-aktualnie teraz Dutys HD6.5 Leo R4. Dokladnie chodzi o jeden program zainstalowany w tych romach czyli Mobile Wi-Fi Router-problem polega na tym ze polaczenie jakie moge udostepniac tym programem to tylko wap i nie moge ustawic jakiegos innego np. P4 Internet(play),bo jesli udostepniam wap do mojego laptopa to nawet gg nie dziala.   Moze macie na to jakies wyjscie juz opracowane,moze jakas edycja rejestru?

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1533 dnia: Wrzesień 21, 2009, 16:05:56 »
w porownaniu z 2.7 to tylko ta pogoda i mysle ze wolniejszy i nfs da sie uruchomic tylko jak wylacze manile

Nie zauważyłem żeby był wolniejszy,nawigacja  w porządku ,WiFi,Bluetooth również ze słuchawkami Sony  nie narzekam,w NFS jazda z włączoną Manilą.
Zaraz zaraz w trakcie pisania sprawdzam TCPMP,fakt troszkę przycina ,kiedyś tego nie miałem.Wyłączyłem manile ,ale tez przycina.Niestety jakiś driverek trzeba chyba doinstalować.

*

Offline corck

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Wizard, Xperia, Touch HD, Hero
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1534 dnia: Wrzesień 21, 2009, 17:35:08 »
Witam wszystkich! Mam pewien problem juz w kilku romach ostatnich z seri Energyrom i romy Duttys-aktualnie teraz Dutys HD6.5 Leo R4. Dokladnie chodzi o jeden program zainstalowany w tych romach czyli Mobile Wi-Fi Router-problem polega na tym ze polaczenie jakie moge udostepniac tym programem to tylko wap i nie moge ustawic jakiegos innego np. P4 Internet(play),bo jesli udostepniam wap do mojego laptopa to nawet gg nie dziala.   Moze macie na to jakies wyjscie juz opracowane,moze jakas edycja rejestru?

Też miałem z tym problem i poradziłem sobie tak :

- zainstaluj advanced config /no chyba ze jest od razu w romie /
- potem menu -> more settings -> connections
- kliknij dwa razy na ikonce WAP az zrobi sie czerwony znaczek i 'disabled'
- OK, soft reset

Powinno dzialac.




aaa jeszcze pytanie : czy jeśli wgralem sobie USPL i jakis tam nieoficjalny ROM, to gdy bede chcial wgrac kolejny znow musze uruchomic USPL czy po prostu laduje inny ROM jak gdyby nigdy nic?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 17:43:09 wysłana przez corck »

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1535 dnia: Wrzesień 21, 2009, 18:04:35 »




uspl musisz  ładować przy każdej zmianie romu , hspl jest cały czasz w urządzeniu





aaa jeszcze pytanie : czy jeśli wgralem sobie USPL i jakis tam nieoficjalny ROM, to gdy bede chcial wgrac kolejny znow musze uruchomic USPL czy po prostu laduje inny ROM jak gdyby nigdy nic?
[/quote]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 18:06:34 wysłana przez stokrot »

*

Offline JNS

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1536 dnia: Wrzesień 21, 2009, 21:13:57 »
|BLAC|6.5|ROM|WWE| ★ EnergyROM "Leo" (23016) ★ |Sep 21st| ★Latest Manila 2.5!★ |


świeżutki zaraz przetestuje wygląda to na nowy built manili (bardzo ładny zresztą)
 ..aktualnie jadę na R4 od dutty'ego

*

Offline royal

  • ***
  • 420
  • Sprzęt: SPV M650, Toshiba G900,HTC TOUCH HD,HTC LEO,IPHONE
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1537 dnia: Wrzesień 21, 2009, 21:44:23 »
Podziel się wrażeniami, jakoś nie mam już dzisiaj siły na testowanie nowego romu.

*

Offline JNS

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1538 dnia: Wrzesień 22, 2009, 00:02:30 »
Więc moje wrażenia po około godzinie użytkowania.

+ wygląd.. po prostu cudo jak zwykle EnergyRomy rozpieszczają pod tym względem do tego dochodzi nowa manila która jest coraz piękniejsza. Większe ikony podczas przewijania, oraz dużo ładniejsze. Po prostu miód malina!
+ szybkość. Wrzucając ROM obawiałem się że dutty będzie szybszy i wróce do R4, a tu miła niespodzianka.. w końcu szybki i ładny Energy. Idealnie.. Po zainstalowaniu NeoS driverpack 2 wszystko chodzi niezwykle szybko i stabilnie.
+ w końcu nie ma bugu który towarzyszył mi od początku przygody z manila 2.5 to jest. 1 nieprzeczytana wiadomość w zakładce mail. (pomimo że wszystkie były przeczytane)
+ zakładka muzyka i zdjęcia w trybie landscape działają bardzo szybko animacja jest szybka i przejrzysta
+ my location zadziałało po WiFI

- jak na razie brak
- a jednak.. Ciągle pokazuję jedną nieprzeczytaną wiadomość w zakładce mail. ( pomimo wszystkich przeczytanych ) bug we wszystkich romach z manila2.5



Jeżeli zauważę coś jeszcze to dam znać
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 00:08:09 wysłana przez JNS »

*

Offline Scan

  • **
  • 207
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo;HTC Touch HD i inne
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1539 dnia: Wrzesień 22, 2009, 00:10:07 »
U mnie tak samo, co do SMS sprawdź godziny otrzymania
"Teoria ma się do praktyki jak miłość do onanizmu" - Lenin

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1540 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:26:28 »
Więc moje wrażenia po około godzinie użytkowania.

+ wygląd.. po prostu cudo jak zwykle EnergyRomy rozpieszczają pod tym względem do tego dochodzi nowa manila która jest coraz piękniejsza. Większe ikony podczas przewijania, oraz dużo ładniejsze. Po prostu miód malina!
+ szybkość. Wrzucając ROM obawiałem się że dutty będzie szybszy i wróce do R4, a tu miła niespodzianka.. w końcu szybki i ładny Energy. Idealnie.. Po zainstalowaniu NeoS driverpack 2 wszystko chodzi niezwykle szybko i stabilnie.
+ w końcu nie ma bugu który towarzyszył mi od początku przygody z manila 2.5 to jest. 1 nieprzeczytana wiadomość w zakładce mail. (pomimo że wszystkie były przeczytane)
+ zakładka muzyka i zdjęcia w trybie landscape działają bardzo szybko animacja jest szybka i przejrzysta
+ my location zadziałało po WiFI

- jak na razie brak
- a jednak.. Ciągle pokazuję jedną nieprzeczytaną wiadomość w zakładce mail. ( pomimo wszystkich przeczytanych ) bug we wszystkich romach z manila2.5



Jeżeli zauważę coś jeszcze to dam znać
A jak kwestia pamięci ile pożera RAM

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1541 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:02:53 »
A jak kwestia pamięci ile pożera RAM
Co Wy wszyscy z tą pamięcią? Bezsensowny pęd za statystyką, aby mieć jak najwięcej RAM wolnego? Po co? Blackstone i większość HTC ma bardzo duży zapas pamięci.
Cytując NRG (autora EnergyROM) - WM nie zaadresuje więcej niż 32MB! Tak więc i tak przy najbardziej pamięciożernym ROM'ie macie zapas na uruchomienie 2 programów zajmujących MAX pamięci.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

*

robi6969

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1542 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:15:45 »
Dokladnie zgadzam sie, chyba po to jest ta pamiec zeby byla wykorzystywana, a nie lezala odlogiem.
Pzdr

*

Offline zvierzak

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, Motorola Milestone
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1543 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:31:17 »
Zainstalowałem  Nowego EnergyROMa i jestem zadowolony wszystko płynnie i szybko śmiga, smsy i mmsy też działają, ogólnie chyba zostane na dłużej

*

Offline kal8

  • *
  • 50
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1544 dnia: Wrzesień 22, 2009, 12:33:32 »
Również zainstalowałem tego EnergyROMa :-) strasznie szybki!
Pytanko: da się ustawić żeby po naciśnięciu przycisku uśpienia włączała się windowsowska blokada? z tym paskiem do przesuwania na górze? ;)

*

Offline JNS

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1545 dnia: Wrzesień 22, 2009, 12:37:37 »
da się. Ja zawsze instaluje WWE-Chobit Company SmartLock 1.7E. Działa tak na 80%. Ponieważ czasem na problemy z eventami np sms czy nieodebrane polaczenia. Czasem można tapnąć i wyskoczy drugi pasek a czasem po tapnięciu nic sie nie dzieje i znika liczba nieprzeczytanych/nieodebranych.

Może zna ktoś lepszy sposób?

PS znalazlem csdevctrl-v.6.16 jednak ten w ogole nie pokazuje. Moze to kwestia ustawien.. nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 13:04:36 wysłana przez JNS »

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1546 dnia: Wrzesień 22, 2009, 14:39:10 »
Jadę obecnie na najnowszym romie od Dutty'ego. Póki co jest on najlepszy jaki wrzuciłem na mojego HD. Nie testowałem nowego Energy, ale poprzednie były tak wolne, że sam nie wiem czy warto. Co do Dutty'ego mam tylko jeden zarzut. Nie mogę nigdzie znaleźć konfiguracji WM (choć przyznam, że nie szukałem za długo), łatwo można natomiast znaleźć konfigurację Manili. Wie ktoś gdzie są w tym romie jakieś bardziej zaawansowane ustawienia? Np. jak wyłączyć Manilę?

*

Offline bart2008

  • ***
  • 290
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2 Leo ; HTC HD Blackstone
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1547 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:48:32 »
Ja tylko dodam, że nowy Energyrom ma nawet juz przyzwoicie spolszczona manile  :)

*

Offline royal

  • ***
  • 420
  • Sprzęt: SPV M650, Toshiba G900,HTC TOUCH HD,HTC LEO,IPHONE
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1548 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:59:40 »
Właśnie wrzuciłem nowy energy i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczył dział płynnie a nowa manila bardzo fajna.
Napisane: Wrzesień 22, 2009, 16:50:18
Ja tylko dodam, że nowy Energyrom ma nawet juz przyzwoicie spolszczona manile  :)

Ja do tej pory nie spolszczałem manili chociażby dla tego, że w głównym ekranie wychodzą kwiatki w opisie pogody, a tym razem faktycznie w dużej mierze jest PL.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1549 dnia: Wrzesień 22, 2009, 17:06:43 »
Nie wiem o co chodzi,ale dość sceptycznie uaktualniłem My Location przy włączonym Wi-Fi .Zadziałało. Nc nie rozumiem co ma piernik do wiatraka ale zadziałało.Ciekawe jak mam w trasie np na A4 złapać jakieś Wi-Fi  aby My Location się uaktualniło.

*

Offline Karambolek

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Blackstone.
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1550 dnia: Wrzesień 22, 2009, 17:42:15 »
Ja tylko dodam, że nowy Energyrom ma nawet juz przyzwoicie spolszczona manile  :)
Witam a mozesz jak to PL wlaczyc uzywam tego romu od kilku wersji ale caly czas angielski.
Sparkienl

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1551 dnia: Wrzesień 22, 2009, 18:33:25 »
W rejestrze HKCU\MUI
klucz CurLang  zamień 1033 na 1045
Done
     Reset
               i jest już po polsku

*

Offline Karambolek

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Blackstone.
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1552 dnia: Wrzesień 22, 2009, 18:58:35 »
W rejestrze HKCU\MUI
klucz CurLang  zamień 1033 na 1045
Done
     Reset
               i jest już po polsku
Dzieki dziala.
Sparkienl

*

Offline royal

  • ***
  • 420
  • Sprzęt: SPV M650, Toshiba G900,HTC TOUCH HD,HTC LEO,IPHONE
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1553 dnia: Wrzesień 22, 2009, 19:13:28 »
W rejestrze HKCU\MUI
klucz CurLang  zamień 1033 na 1045
Done
     Reset
               i jest już po polsku
Dzieki dziala.


Można też zmienić na 415 i też będzie ok. ja tak robię i jest ok.

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1554 dnia: Wrzesień 22, 2009, 19:19:41 »
ale mowisz o Manili czy o całym systemie :?: tak z ciekawosci pytam, bo wydaje mi sie ze to dotyczy manili

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1555 dnia: Wrzesień 22, 2009, 19:38:23 »
w ten sposób tylko zmieniamy język manili,nie daj Bóg zmieniać w podobny sposób w HKey_Local_Machine\MUI  klucz SysLang. System już się  nie podniesie po resecie


w Dec  1045 a w Hex 415   i dlatego jest to samo
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 19:41:10 wysłana przez Rajmek »

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1556 dnia: Wrzesień 22, 2009, 19:42:25 »
tak mi się właśnie wydaje, panowie a skad wziasc mui np. do 23047

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1557 dnia: Wrzesień 22, 2009, 19:51:03 »
I'm  :mrgreen:

Może tutaj coś znajdziesz ,ale chyba nie ma jeszcze PL
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 20:01:06 wysłana przez Rajmek »

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1558 dnia: Wrzesień 22, 2009, 19:52:25 »
tak pytam, bo zastanawia mnie skad nasi kucharze je biorą, wiem ze czes pewnie sami spolszczają ale nie wszystko

*

Offline royal

  • ***
  • 420
  • Sprzęt: SPV M650, Toshiba G900,HTC TOUCH HD,HTC LEO,IPHONE
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #1559 dnia: Wrzesień 22, 2009, 20:45:22 »
Po kilku godzinach używania nowego Energy muszę przyznać, że wszystko hula szybko, bez problemu i jak na razie nie znalazłem nic co mogło by uprzykrzać korzystanie z tego romu a spolszczenie naprawdę jest bardzo dobre w porównaniu z poprzednimi wersjami.