Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD

  • 22 Odpowiedzi
  • 5488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline M@rtinez

  • *
  • 61
  • Sprzęt: Asus A639/AutoMapa/iGO 8 Europa
Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« dnia: Marzec 30, 2007, 11:39:28 »
Witam

Jestem użytkownikiem iGo Europa Wschodnia i jako że mam dość dużo potrzebnych mi aplikacj "własnych" dostarczone 256 MB trochę mało. Mam więc pytanie czy można przenieść z orginalnej SD na swoją SD oraz czy któryś z użytkowników IGO robi coś takiegoł

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2007, 13:27:37 »
obawiam się że nie będziesz mógł - teoretycznie oczywiście możesz ale będzie to sprzeczne z warunkami licencji

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2007, 13:32:58 »
obawiam się że nie będziesz mógł - teoretycznie oczywiście możesz ale będzie to sprzeczne z warunkami licencji

Ale zgodne z polskim prawem, które jest nadrzędne w stosunku do tego, co sobie zagraniczny producent napisze w licencji, nie pytając użytkownika o zgodę.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2007, 19:14:59 »
A nad naszym prawem jest prawo UE które mówi chyba zupełnie coś innego... (bodajże jest zabronione łamanie zabezpieczeń z cyfrowych nośników - między innymi dlatego softy które umożliwiały łamanie i kopiowanie DVD pozmieniały nazwy firm i wyniosły się poza Europę, np. Elbatore Bytes zmienił nazwę na SLysoft)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2007, 19:28:42 »
No cóż teoretycznie Cavallino ma rację. Można w ramach dozwolonego użytku wykonać kopię zapasową utworu.

Natomiast co do prawa UE, to nie do końca prawda. Nie wszystkie przepisy Unijne mogą być stosowane wprost. Zapisy dotyczące łamania zabezpieczeń mają rangę dyrektywy, a zatem nie są (co do zasady) stosowane wprost.

Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2007, 21:23:31 »
Pytanie tylko czy będzie działać.  Na razie żąda numeru licencji - tu nie ma problemu, ale po drodze zgłasza, że ma problem z ID hardweru. . .  czyli numer karty jest uwzględniony w programie.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2007, 08:44:29 »
Pytanie tylko czy będzie działać.  Na razie żąda numeru licencji - tu nie ma problemu, ale po drodze zgłasza, że ma problem z ID hardweru. . .  czyli numer karty jest uwzględniony w programie.

Nie w programie, a w danych, dokładniej chyba w apllication.dat
Musisz mieć witaminkę, bez tego i-go nie pójdzie na żadnej innej karcie niż ta, z którą był sprzedany.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2007, 20:13:30 »
Mam dokładnie ten sam problem. Korespondowałem z dystrybutorem dość długo na ten temat. Ja do tego wszystkiego mam Artemisa który ma microSD schowane w środku. Tak więc używając iGo musiałbym rozkładać telefon na części kilka razy dziennie.
Chciałem zamówić iGo na karcie o większej pojemności ale się okazało że nie można :o Bo niby producent nagrywa dużymi seriami. Bezsens, ja nie widzę problemu aby nagrać program na dowolnej karcie.
Uważam program za najlepszy i chciałem kupić ale producent nie daje mi takiej możliwości. Tak więc zostaje konkurencja albo "inne" rozwiązanie.
Co do przegrania na inną kartę we własnym zakresie to dystrybutor stwierdził że mogę to zrobić ale nie będzie działać.
Pozdrav
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline FNW

  • **
  • 196
  • Sprzęt: NavRoad NR750F + SD 8GB
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2007, 16:48:25 »
Myśle, że można. Wg naszgo prawa można robić kopie bezpieczeństwa. Trzeba będzie na pewno zrobić obejście ;-) ale dla chcącego nic trudnego ;-)

*

Offline Apco

  • *
  • 60
  • Sprzęt: Treo 750v (WM6)
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2007, 22:06:11 »
teoretycznie - prawnie - nie mozna

*

lucass

Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2007, 22:10:12 »
Apco a mozesz mi podac podstawe prawna twojego twierdzenia czy nabijasz posty ?

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2007, 19:39:17 »
Mam dokładnie ten sam problem. Korespondowałem z dystrybutorem dość długo na ten temat. Ja do tego wszystkiego mam Artemisa który ma microSD schowane w środku. Tak więc używając iGo musiałbym rozkładać telefon na części kilka razy dziennie.

No to jest właśnie polska rzeczywistość. Ja swoje iGo kupowałem ponad rok temu ale u czeskiego dystrybutora (było prawie 40% taniej niż u nas) i odrazu zamówiłem sobie oficjalną usługę przeniesienia licencji na kartę 2GB, którą sam dostarczyłem. Cała operacja zajęła raptem 4 dni, z tego 2 dni należy odliczyć na usługi kurierskie. W tym czasie prowadziłem też w tej sprawie rozmowę z dystrybutorem polskim, którą mógłbym podsumować mniej więcej tak: macanie się z głupim przez ścianę.

Ale uwaga - musiałem dostarczyć kartę Kingstona określonego typu (typ podał mi wtedy czeski dystrybutor).

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2007, 21:52:19 »
No to jest właśnie polska rzeczywistość. Ja swoje iGo kupowałem ponad rok temu ale u czeskiego dystrybutora (było prawie 40% taniej niż u nas) i odrazu zamówiłem sobie oficjalną usługę przeniesienia licencji na kartę 2GB, którą sam dostarczyłem. Cała operacja zajęła raptem 4 dni, z tego 2 dni należy odliczyć na usługi kurierskie. W tym czasie prowadziłem też w tej sprawie rozmowę z dystrybutorem polskim, którą mógłbym podsumować mniej więcej tak: macanie się z głupim przez ścianę.

Ale uwaga - musiałem dostarczyć kartę Kingstona określonego typu (typ podał mi wtedy czeski dystrybutor).

Heh a powiedz mi czy to nadal możliwe? i jak to załatwić, pozdrav
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2007, 23:51:04 »
Heh a powiedz mi czy to nadal możliwe? i jak to załatwić, pozdrav

A tego to ja już nie wiem..., później się już tym nie interesowałem - ale żaden problem sprawdzić, kontakt do czeskiego dystrybutora jest nadal aktualny i jest na stronie firmowej i-go.com.
Napisz maila (po angielsku). Wiem, że cała operacja odbyła się na miejscu u dystrybutora, a na odesłanej mi również oryginalnej karcie teoretycznie nic nie skasowali, teoretycznie, bo praktycznie już nie dawało się z niej uruchomić iGo.

Być może obecny polski dystrybutor też ma takie możliwości, przecież jakoś zapewniają chyba serwis kart np. w wypadku uszkodzenia.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2007, 17:05:06 »
Z polskim dystrybutorem rozmawiałem i się wypiął :(
Tzn że ty najpierw się dogadałeś z czechem a potem wysłałeś kartę czy kupiłeś iGo u nas i wysłałeś im wszystko?
Pozdrav
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2007, 19:40:00 »
Kupiłem program w Czechach, a po 3 tygodniach wysłałem samą kartę do wymiany.

*

Offline Apco

  • *
  • 60
  • Sprzęt: Treo 750v (WM6)
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2007, 09:38:10 »
ja mowie jedynie o przeniesieniu iGO we wlasnym zakresie
tak jak zrobienie kopii zapasowek np. okienek
i w takim przypadku nie mozna
jesli natomiast tak jak kolega wczeniej opisywal, zglosisz sie do kogos z odpowiednim softem to jak najbardziej mozna iGO przypisac do innej karty

inaczej - samemu nie przeniesiesz iGO na inna karte

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2007, 09:52:01 »
ja mowie jedynie o przeniesieniu iGO we wlasnym zakresie
tak jak zrobienie kopii zapasowek np. okienek
i w takim przypadku nie mozna

Bo?

*

Offline Apco

  • *
  • 60
  • Sprzęt: Treo 750v (WM6)
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2007, 12:09:58 »
bo
dana licencja przypisana jest do danej karty
zrob kopie to sie przekonasz ze nie zaskoczy

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2007, 12:29:00 »
Apropos przegrania legalnie iGo na większą kartę spytałem dystrybutora o zdanie i dostałem odpowiedź. Oto wycinek z maila jaki dostałem:
...Jednak przepisany iGO na inna kartę SD wiąże się z zafałszowaniem wpisu na nowej karcie.Można go pobrać z innej jednak jest to niezgodne z umową licencyjną z firmą NavNGo.
W tej chwili sami rozpracowujemy jak to się robi, jednak nie przewidujemy w najbliższym czasie wprowadzenia takiej usługi. I niesposób się z Panem nie zgodzić, że iGO jest najlepszy i co więcej aktualizacje, które pojawią się na jesieni, utrzymają ten stan rzeczy. Niestety iGO dostarzcany jest na SD o tej samej pojemności. I w tej chwili tego nie zminiemy...

Czyli w Polsce nici z tego, spróbuje jeszcze porozmawiać z czeskim dystrybutorem.
Pozdrav.
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2007, 12:43:59 »
bo
dana licencja przypisana jest do danej karty
zrob kopie to sie przekonasz ze nie zaskoczy

I to jest ten Twój jedyny problem?
Do ominięcia w kilka minut, a jak ktoś wie gdzie szukać to w kilkanaście sekund.


Cytuj
Apropos przegrania legalnie iGo na większą kartę spytałem dystrybutora o zdanie i dostałem odpowiedź. Oto wycinek z maila jaki dostałem:
...Jednak przepisany iGO na inna kartę SD wiąże się z zafałszowaniem wpisu na nowej karcie.Można go pobrać z innej jednak jest to niezgodne z umową licencyjną z firmą NavNGo.

Ale zgodne z polskim prawem, które wyłącza te części umowy licencyjnej, które mają odmienne zapisy.
Czyli w tej części ta umowa to nic nie warty świstek papieru.

*

Offline Apco

  • *
  • 60
  • Sprzęt: Treo 750v (WM6)
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2007, 10:18:46 »
Cavallino

pewnie ze sobie mozna poradzic ze wszystkim mozna sobie poradzic
i faktycznie prawo polskie dopuszcza wykonanie kopii zapasowej
ale nie ma w nim mowy o ingerencji w sam software
a bez tego nie przeniesiesz iGO na inna karte
wiec tak czy inaczej musisz miec zgode na przeniesienie

czy sie myle?

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Czy można przenieść legalnie Igo na inna SD
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2007, 10:30:23 »
pewnie ze sobie mozna poradzic ze wszystkim mozna sobie poradzic
i faktycznie prawo polskie dopuszcza wykonanie kopii zapasowej
ale nie ma w nim mowy o ingerencji w sam software
a bez tego nie przeniesiesz iGO na inna karte
wiec tak czy inaczej musisz miec zgode na przeniesienie

Raczej się mylisz.
Sformułowanie "nie ma mowy" nie oznacza "jest zabronione", wręcz przeciwnie.
Jeśli ktoś jest niezgodny z polskim prawem to system zabezpieczeń I-go, który uniemożliwia Ci użycia kopii zapasowej.
Poza tym ingerencja w software nie jest konieczna, a już jego dane należą do Ciebie, nie do producenta I-go.