pokrowiec do mda compact

  • 21 Odpowiedzi
  • 2537 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« dnia: Kwiecień 30, 2005, 11:17:00 »
Witam,

Na forum xda-developers, znalazlem bardzo ciekawe etui/pokrowiec do mda compact. W prawdzie w to nie wierze, ale czy ktos zna moze miejsce w Polsce gdzie mozna kupic to etui? W najgorszym wypadku zamowie z USA, poniewaz tam na forum, ktos podal link do sklepu, z ktorego wysylaja na caly swiat.

A tak przy okazji, moze Wy uzywacie jakis ciekawych pokrowcow do qteka s100? Ja mam dwa wymagania - ma chronic ekran i byc jak najlzejsze :)

http://forum.xda-developers.com/files/fs_imatejam_sm.gif


*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2005, 12:02:00 »
Cytat: mike
W najgorszym wypadku zamowie z USA, poniewaz tam na forum, ktos podal link do sklepu, z ktorego wysylaja na caly swiat.

Tylko uważaj na koszty takiej przesyłki (mogą być równe cenie futerału) i licz się z ewentualnymi kosztami celno-podatkowymi... :(

Zajrzyj tutaj http://www.pielframa.com/menu_qtek_s100.htm
Ich wyroby są bardzo wysokiej jakości, a w cenie jest dostawa kurierem (z reguły w ciągu 2 -3 dni) i nie będzie żadnych opłat, bo to przesyłka/transakcja wewnątrzunijna.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2005, 12:13:06 »
Ja juz wybralem :)

Skorzanych jest bardzo duzy wybor na ebay.de,  a tam tak jak napisal biblo nie trzeba placic cla i vatu. Jest tez kilka silikonowych, ale one nie chronia wyswietlacza.

lipciopda--> czytalem kilka recenzji i ten plastik podobno nie jest zbyt solidny, duzo lepsze opinie czytalem o tym etui silikonowym z plastikowa szybka.

Ten pokrowiec, ktory wkleilem na gorze, jest z silikonu i ma dodatkowo plastikowa szybke do ochrony ekranu. Wyglada to ciekawei, poza tym bardzo go zachwaliali na xda-developers.

Znalazlem tez sklep, w ktorym kosztuje $19, przesylka wedlug ceny poczty, wiec ok. $10, bo to nie jest jakas ciezka rzecz, czyli w sumie $29. Cla na PDA nie ma, a + vat, wyniesie mnie to ok. 110 pln, a to i tak taniej niz jedyny dostepny pokrowiec na allegro.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2005, 12:15:23 »
Cytat: mike
Cla na PDA nie ma, a + vat, wyniesie mnie to ok. 110 pln, a to i tak taniej niz jedyny dostepny pokrowiec na allegro.
VATu nie powinienes zaplacic bo jest to zbyt niska kwota

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2005, 12:17:45 »
A no to jeszcze lepiej!! Juz gdzies czytalem, ze do 30-40$ nie ma VATU, ale nigdy nie kupowalem takich "drobiazgow", wiec okaze sie w praniu.

pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2005, 15:23:32 »
a nie lepiej kupic na allegro aluminium case ? kosztuje 89zl u ziriusa...slabe to jest? ciezkie? bo nie rozumiem czemu od razu go skkresliliscie()czyt. nie wspomnieliscie nawet:) )

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2005, 16:54:16 »
Wiesz, ja przeciewko aluminium case mam jeden powazny argument

- nie podoba mi sie ;)

A tak serio to raczej jest to dobra sprawa, jak nosisz palmtopa w torbie lub przy pasku, gorzej, gdy  nosisz "przy sobie". Poza tym akurat jesli chodzi o mda to najwiekszym atutem jest wielkosc, a etui aluminiowe zwieksza znaczaco gabaryty. Aha no i jeszcze jedno, napewno jest ciezsze od silikonu i dla mnie malo ciekawe pod wzgledem wizualnym.

Ogolnie kazdy lubi cos innego, ja nie przepadam za aluminiowymi etui.

pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2005, 16:56:55 »
ale masz twarde zabezpieczenie ekranu...wiadomo ekran kaputt to palmofon do kosza :( compact jest i tak maly...czlowiek nosil siemensy s6 swego czasu w kieszeni :D to i aluminium ponosi ;) moze ktos widzial gdzies mda compact w aluminium ptrzyrownane np do paczki papierosow itp...tak mniejwiecej zeby zobaczyc czy tak strasznie powieksza...

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2005, 17:53:23 »
Wlasnie dlatego podoba mi sie to etui, do ktorego link wkleilem na gorze. Jest lekkie, miekkie i ma oslone na ekran. Tutaj dodatkowy link

http://www.boxwave.com/products/flexiskin/flexiskin-i-mate-jam_411.htm

A co do czulego ekranu w palmtopach to mnie nie trzeba przekonywac...rozbilem juz Toshibe e740 i Axima x30 :(

Wlasnie dlatego dluuugo zastanawialem sie nad SE900, bo ma go znajomy i widzialem kilka lotow tego telefonu, po ktorych zaden moj palmtop, by nie przezyl, a kolega nawet sie nie przejal jak mu telefon wypadal :D Ja jednak nie moge sie przekonac do Symbianow, dlatego kupilem Qteka s100 i nawet nie chce myslec o tym, ze bedzie mial tak czuly ekran jak e740 lub Axim :( ?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2005, 19:03:17 »
nie wiem jak sa zrobione inne metalowe etui ale mialem kiedys taki do 19xx i przekreslilem go od razu - na spodniej stronie sa 2 blaszki dociskowe (niby zakonczone czyms plastikowym), ktore podczas wkladania i wyciagania palmtopa z etui bardzo rysuja plecy - zostaly 2 rownolegle kreski wzdluz calego 19xx

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2005, 19:38:05 »
Mozesz tez kupic krusella - http://www.krusell.pl/?uniq=106&towar_id=677
Zaleta jest to , ze kupujesz w PL
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2005, 21:20:00 »
Tak, taki krusell jest idalny, ale...do palmtopa, przez ktorego sie nie rozmawia. Wydaje mi sie, ze rozmowa przez to etui, ze zwisajaca czescia gorna, nie nalezy do wygodnych, ale na pewno jest to jakas alternatywa, tymbardziej, ze jest wygoda kupna w Polsce.

Aha a co do aluminiu to moja glowna obawa byla taka jak napisal lipciopda. Wiele osob sie na to skarzy. Ja nie uzywalem aluminium, ale kilku znajomych ma i raczej zawsze jest to kosztem duzych rys.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2005, 01:45:13 »
Mnie jakos nie przeszkadza ta klapka od etui krusella ;), dodatkowa zaleta dla mnie jest latwosc montazu takiego mda na kierownicy roweru - dzisiaj wlasnie to testowalem , bylo ok :)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2005, 10:40:27 »
O widzisz, to kolejna zaleta. Wlasnie o to mi chodzilo w tym poscie, zeby dowiedziec sie co jest na + a co na - w roznych pokrowcach.

pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2005, 11:41:04 »
czyli ostatecznie krussell...hmm te 99zl jednak sporo za pokrowiec :) no zobaczymy...warto by bylo posluchac opinii uzytjkownika allu case firmy pdair(taki jest i ziriusa) moze po prostu lipciopda mial jakiegos felernej firmy....

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2005, 13:21:26 »
Nie, nie, ja caly czas trzymam sie wersji silikonowej z plastikowa oslona na ekran. W prawdzie minie troche czasu, zanim je zamowie (chyba w nastepny weekend) i zanim je otrzymam, ale jak juz bede mial ten wynalazek to postaram sie napisac czy jest on warty zamowienia z USA.

pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2005, 15:43:04 »
a wymiarowo do jakiego tel. mozna przyrownac mda cmopact...bo nie prychodzi mi zaden model do glowy(jest dosc szeroki...58mm...moze 3210, ale on ma ok 51?) bym choc za jakas kabura sie porozgladal ;)

ps
Zapraszam wszystki z mda compact do wypowiedzenia sie na tym psocie :)

http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=15582

Z gory wielkie dzieki!

[Dodano: 2005-05-01 16:17:59]
Co myslicie o tym? nada sie :D ?

http://www.caselogic.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.php&product_id=115&category_id=d94efeb02b7cb48057048dd2b45edd34&option=com_phpshop&Itemid=56

*

Offline mike

  • *
  • 69
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 01, 2005, 19:59:01 »
Hmm...caselogic chyba malo sie nadaje, ale tak jak mowilem, kazdy z nas inaczej uzytkuje palmofon i sam wie jakie opcje w pokrowcu mu sa potrzebne. Duzym argumentem "na nie" w caselogic jest fakt, ze przy kazdym telefonie musisz wyciagac mda z pokrowca i cos z tym pokrowce zrobic, poza tym ekran nie jest prawie w ogole chroniony.

pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2005, 20:06:40 »
hmm...wiec pozostaje kabura...od jakiego tel. polecacie ?

przejde sie do jakiegos salonu kom. i poprzymierzam :D napisze co pasowalo...
pzdr

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 02, 2005, 12:45:32 »
Cytat: kliperjk
wiec pozostaje kabura...od jakiego tel. polecacie ?
Możesz spróbować etui od Nokii 3650, wymiary dość podobne.

pokrowiec do mda compact
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 02, 2005, 18:59:40 »
no troche dluzszy (3650: 130 x 57 x 26 mm) i grubszy ale trudno zlapac jakiegos takiego jak mda (jak mniej niz 110mm dl. to mniej niz 50mmm szer. maja telefony :( ) ale dzieki Kusiu bardzo !

[Dodano: 2005-05-02 19:07:26]
7650 przeicez ma (prawie) takie same wymiary :D 114 x 56 x 26 mm - mysle ze by dalo sie wcisnac ;)

[Dodano: 2005-05-02 19:10:28]
nokia 6600 - 108,6 x 58,2 x 23,7 mm
ktos moze ma pod reka te dwa telefony? moze powiedziec czy kabura by pasowala...?