Polskie wersje ROMów

  • 106 Odpowiedzi
  • 71955 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline chola

  • ***
  • 253
  • Płeć: Mężczyzna
Polskie wersje ROMów
« dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:02:09 »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 14:30:31 wysłana przez chola »

*

Offline beria

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-I9100
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:21:42 »
Czy ta wersja na tej stronie: BlackStone_HTC_WWE_EastEurope_1.56.479.0

Jest nowsza od mojej: 1.56.69.0 (44310) PLK ? (HD kupiony w Orange dwa dni temu)

Bo po numerkach idąc to chyba nie.
Remember, AMATEURS built the ARK --- PROFESSIONALS built the TITANIC.

*

Offline JNS

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2009, 17:35:51 »
Interesujące.. A jak z gwarancją? Czy po wgraniu romu nie utracimy gwarancji? Niby oficjalnie ale nie ze strony htc, a w serwisach szukają czegokolwiek żeby odrzucić gwarancję.

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:07:17 »
właśnie wgrałem ten rom ze strony sunny soft!
uwaga! to jest ten rom którego szukaliśmy - gwarancyjny rom z play!
najważniejsze jest to że wgrywa się bez uspl i bez hardspl. Jest to plik ship.exe, który wgrywa się normalnie na sotckowym spl - jaki był oryginalnie w moim hd!
Wszystkie numery buildu i data romu się zgadzają!
Najlepsze jest to, że skoro można wgrać ten rom na oryginalnym spl'u to znaczy, że HD z play ma ten sam CID co HD z nniebrandowanej dystrybucji!
Jedyna różnica jaka jest, to że nakładkę interwrite trzeba wgrać osobno (też do pobrania ze strony sunny soft), a oryginalnie jest już preinstalowana. Ale to nie ważne... bo skoro numery, daty, itd romu się zgadzają i do tego CID romu jest taki sam jak CID HD z play'a to znaczy, że nikt nie może przez to cofnąć gwarancji!

numer pn mojego urządzenia (PN: 99HHC028-00) zgadza się z tym jaki jest na powyższej stornie wpisany jako właściwy - przewidziany własnie dla tch urządzeń!

EDIT:
po wgraniu nakladki interwrite trzeba zrobić hard reset, a potem już wybieramy język tak jak na początku - po wyjęciu z pudełka; także niczym się w sumie ten proces nie różni
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 21:18:39 wysłana przez copymaker »
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:27:31 »
tak samo PN: 99HHC028-00 - ta sama wersja softu co na stronce, kupiony w sklepie na pudle naklejka dystrybutor AB Wroclaw...

Czyli wyglada na to ze Play nie brandowal swoich telefonow tylko bierze normalne przeznaczone do dystrybucji...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline szamot21

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC BLACKSTONE
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:34:09 »
tez się ucieszyłam tylko ze to chyba - po postach wnioskuje że jest to rom do pleyowych hd - ja kupiłem w orange a pod baterią mam 99HHC066-00 [ Przed pobraniem natomiast trzeba sprawdzić swój numer PN, który znajduje się pod baterią. Jeśli numer z pod baterii zgadza się z tym co jest na stronie Sunnysoft, Twój Smartphone jest przeznaczony dla wschodu - możesz korzystać z tego ROMu. to co mój jest przeznaczony na zachód :)]- narzazie nie próbuje go wgrać poczekam .

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:39:17 »
ja kupiłem w orange a pod baterią mam 99HHC066-00 - to co mój jest przeznaczony na zachód :)]- narzazie nie próbuje go wgrać poczekam .

Nie na zachod tylko robiony zapewne dla Orange (brandowany) - choc przy orange to widac bo maja logo na klapce...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:42:58 »
nie! po prostu orange ma brandowane urządzenia z własnym pn i własnym romem; play natomiast bierze z ogólnej polskiej dystrybucji i sprzedaje, bez brandu, bez simlocka... z hero kupionym w play miałem tak samo...
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline Dudeko39

  • ***
  • 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:28:30 »
czy moze ktos umiescic ten rom na rapidshare bo caly czas mi zrywa lacze podczas sciagania tego romu z sunnysoft

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:21:41 »
też tak miałem... zainstaluj sobie program flashget (download manager) na pc; kliknij prawym klawiszem myszy na "download rom" na stronie sunny soft i wybierz "kopiuj adres odnośnika" - następnie (jeśli automatycznie się to nie zrobi) otwórz program flashget i kliknij f4, a następnie "ok" - pobierze ci rom, bo ten program nawet jak zerwie połączenie to można je wznowić, a nie zaczynać od początku jak to mi miejsce przy standardowym pobieraniu przez przeglądarkę
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline Dudeko39

  • ***
  • 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:30:06 »
dzieki  :ok:

zastanawiam sie jeszcze czy ta nakladke spolszczajaca mozna zainstalowac na inny rom np duttys v4.1?

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:33:51 »
hmm nie wiem, ale jak dobrze kojarzę to nakładka interwrite jest płatna, więc podejrzewam, że ta wersja jest pewnie jakoś zabezpieczona do uzywania tylko z tym romem i tylko z urządzeniami z odpowiednim PN
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline Dudeko39

  • ***
  • 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:46:15 »
tak - tylko jakis czas temu jak wczytywalem rom np Duttys v3 to wczytywalem nakladke interwrite z innego zrodla to bylo wszystko ok - wiec tak sie zastanawiam?

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:25:35 »
tak jak napisałem, ta nakładka jest do pobrania dla każdego, więc mniemam, że ma jakieś odpowiednie zabezpieczenie dla niepowołanych urządzeń
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:47:09 »
Czy jest możliwość wgrania ROMu/nakładki do urządzenia o innym PN? Mój HD jest z brytyjskiego Orange...

Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:57:01 »
Mój ma PN: 99HHC066-00 :(  Więc pewnie się uwali po wgraniu lub zwyczajnie nie wgra. Ciekawe jakie są różnice między dwoma PN. A co najważniejsze jakie zmiany wnosi nowy rom (posiadam rom z Orange.)

pzdr

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:09:33 »
@jmahorowten rom wcale nie jest taki nowy... to jest najnowszy dla urządzeń z tym pn po prostu... Różnice pomiędzy pn są takie, że po prostu każda część rynku na jaki model pda jest przewidziany ma swój kod pn - to takie oznaczenie, dzięki któremu wiadomo jaki egzemplarz na jaki rynek został wyprodukowany

@wpmike co do nakładki to nie wiem, ale wydaje mi się, że jak masz hard spl/uspl to wgrasz ten romik bez problemu.... zawsze możesz spróbować, jak nie da rady to wywali Ci błąd i tyle...
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline michnior

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2009, 07:53:16 »
@copymaker
A po wgraniu tego nowego romu HD jest szybszy ? ;>

*

robi6969

Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:04:49 »
To zalezy co rozumiesz pod pojeciem "szybszy"? :wink:

*

Offline anion

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchHD (WWE_EE_1.56.479.0)
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:11:52 »
(...) wydaje mi się, że jak masz hard spl/uspl to wgrasz ten romik bez problemu (...)

Miałem HSPL 1.56 Olinex. ROM wgrał się bez najmniejszych przeszkód.
Oryginalnie na początku miałem jakąś bardzo wczesną wersję ROM-u (chyba 1.14) i widzę na tym ROMie ogólną poprawę wydajności.

A najbardziej podoba mi się to, że AS przestaje się samoczynnie co chwila uruchamiać. Wcześniej to było dosyć drażniące.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 08:14:15 wysłana przez anion »
W niczym kobieta nie wygląda tak dobrze jak w niczym.

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:39:34 »
@michnior czy ja wiem czy jest szybszy; jak kupiłem hd własnie z tym romem to miałem go moze 1 dzień... potem zmiana na gotowane romy :) Teraz go pobrałem dosłownie na chwilę, żeby sprawdzić czy to faktycznie jest ten gwarancyjny. Jak okazało się, że tak, to od razu zmieniłem na Bysio rom wm 6.5 v5.1
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline JNS

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:56:24 »
Czy wgrywając ten ROM wgrywam nam się również Radio 1.13.25.24??

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 03, 2009, 23:35:32 »
czy moze ktos umiescic ten rom na rapidshare bo caly czas mi zrywa lacze podczas sciagania tego romu z sunnysoft

Jak ktoś jeszcze potrzebuje :
http://rapidshare.com/files/275276876/ROM_BlackStone_HTC_WWE_EastEurope_1-56-479-0.zip
http://rapidshare.com/files/275279288/InterWrite_Blackstone_1.56.479.0.zip
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline AutoMichu

  • **
  • 162
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 3/Note/ S II/ HTC HD2 Leo
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 04, 2009, 07:04:36 »
Wgrałem najpierw ROM, a jak próbowałem wgrać spolszczenie: Extpkg_Setup.exe
To na PC pojawia się komunikat: "Confirmation: The files have been changed!" i przerwa instalację!
Wcześniej miałem Bysiowego HipnitiQ'a.

Ma ktoś jakiś pomysł?

*

Offline LordVATer

  • *
  • 86
  • Daddy Cool
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2009, 08:39:05 »
Wgrałem najpierw ROM, a jak próbowałem wgrać spolszczenie: Extpkg_Setup.exe
To na PC pojawia się komunikat: "Confirmation: The files have been changed!" i przerwa instalację!
Wcześniej miałem Bysiowego HipnitiQ'a.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Miałem to samo --> wgrałem z innego kompa - bez problemu.
To chyba jakiś problem z zainstalowaniem RUU, gdy zainstalował je już plik z ROMem. :mysli:
HTC Touch HD + ROM BlackSTONEhenge v2.0

*

Offline logand

  • 8
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:11:27 »
tak samo PN: 99HHC028-00 - ta sama wersja softu co na stronce, kupiony w sklepie na pudle naklejka dystrybutor AB Wroclaw...

Czyli wyglada na to ze Play nie brandowal swoich telefonow tylko bierze normalne przeznaczone do dystrybucji...


Mój ma P/N:99HHCO13-00 kupiony w play,i nie mogę wgrać tego romu,może ktoś mi udzielić informacji :worried:

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:43:51 »
Jeżeli masz inny niż PN: 99HHC028-00 to w teorii możesz ściągnąć ze strony HTC a w praktyce daj znać czy możesz :).  Użytkownicy PN: 99HHC028-00 do tej pory nie mogli pobrać ze strony HTC i pewnie wielu w tym ja regularnie spamowało HTC Europe.

ps. Taka ciekawostka kiedyś odpisała mi "Pani Edyta" ale chyba do polskich korzeni nie chciała się przyznać bo pisała do mnie w mowie Szekspira chodź ja wyraźnie dałem do zrozumienia że piszę z kraju na Wisłą :).
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline AutoMichu

  • **
  • 162
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 3/Note/ S II/ HTC HD2 Leo
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 04, 2009, 19:08:52 »
Wgrałem najpierw ROM, a jak próbowałem wgrać spolszczenie: Extpkg_Setup.exe
To na PC pojawia się komunikat: "Confirmation: The files have been changed!" i przerwa instalację!
Wcześniej miałem Bysiowego HipnitiQ'a.

Ma ktoś jakiś pomysł?
Miałem to samo --> wgrałem z innego kompa - bez problemu.
To chyba jakiś problem z zainstalowaniem RUU, gdy zainstalował je już plik z ROMem. :mysli:

Dzięki
Rzeczywiście z innego kompa (z Win 2000, a nie Vistą) poszło :)

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:32:08 »
miałem ten sam problem i też mi poszło z drugiego kompa
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline logand

  • 8
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Polskie wersje ROMów - jakby ktoś szukał...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2009, 11:56:30 »
Jeżeli masz inny niż PN: 99HHC028-00 to w teorii możesz ściągnąć ze strony HTC a w praktyce daj znać czy możesz :).  Użytkownicy PN: 99HHC028-00 do tej pory nie mogli pobrać ze strony HTC i pewnie wielu w tym ja regularnie spamowało HTC Europe.

ps. Taka ciekawostka kiedyś odpisała mi "Pani Edyta" ale chyba do polskich korzeni nie chciała się przyznać bo pisała do mnie w mowie Szekspira chodź ja wyraźnie dałem do zrozumienia że piszę z kraju na Wisłą :).
Przykro mi, ale nie mogę ściągnąć nawet z htc europe :shock:S/N ani P/N mi nie wchodzi załamka całkowita, co  mam zrobić, chyba tylko regenersis, poproszę o sugestie