Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > ASUS

WM6.0 dla P535 - instrukcja instalacji

(1/11) > >>

longu:
Witam
Jak pewnie wyczytaliście na forum - pojawiły się nowe ROMy dla naszych ASUSów. Należę do niecierpliwych osób, dlatego nie mogłem wytrzymać i postanowiłem zainstalować ;-). Niestety na chwilę obecną nie ma jeszcze polskiego ROMu, więc pozostaje nam WWE for Thailand ;-) (normalny angielski). Do ściągnięcia stąd. Kolejne niestety: standardowa procedura instalacji nie zadziała gdy mamy obecnie inny język zainstalowany (np. Polski), dlatego przedstawiam instrukcję, jak ja to zrobiłem:

1. Idź do kościoła i daj na tacę ;-)
2. Zrób backup swoich danych, gdyż wszystkie zostaną skasowane.
3. Naładuj baterię.
4. Ściągnij "ugotowany" rom do P525 (tak, do innego modelu) - stąd: link
5. Ściągnij nowy ROM do P535 (link wyżej)
6. Rozpakuj oba pliki - ROM z P535 do katalogu "P535", a "ugotowany" ROM do P525 do katalogu "P525"
7. Podmień plik autorun.exe znajdujący się w katalogu P535 tym z katalogu P525
8. Wrzuć plik ASUS.UnlockLangID.exe z katalogu P525 do folderu P535
9. W katalogu P535 skopiuj plik GalaxyII.cap i wklej go tego samego katalogu (nazwa będzie Kopia GalaxyII.cap) zmień nazwę pliku "Kopia GalaxyII.cap" na Galaxy.cap (aby powstały 2 takie same pliki, ale o różnych nazwach GalaxyII.cap oraz Galaxy.cap).
10. W tym momencie katalog P535 powinien wyglądać następująco:
Katalog: 2577 a w nim: autorun.exe
natomiast w głównym następujące pliki:
ASUS.UnlockLangID.exe
AsusP535.cap
GalaxyII.cap
Galaxy.cap
11. Przegraj całą zawartość folderu P535 do głównego katalogu karty miniSD
12. Podłącz PDA do ładowarki
13. Uruchom ASUS.UnlockLangID.exe
14. Uruchom 2577\autorun.exe - wybierz File -> Update
15. Rozpocznie się proces aktualizacji, który trwa ok 3 minut. Urządzenie się zresetuje i to wszystko.

Tak wrażenia na szybko (po 10 min zabawy):
Wygląda ładniej, szybciej się uruchamia i szybciej działa.
Jest mniej pamięci do dyspozycji:
Wcześniej:
   ROM:
   dostępne:    189.51 MB
   wolne:        185.26 MB
   RAM:
   dostępne:   50.98 MB
   wolne:      33,98 MB

Z WM6.0:
   ROM:
   dostępne:    163.49 MB
   wolne:        159.29 MB
   RAM:
   dostępne:   50.66 MB
   wolne:      31,15 MB

Więcej postaram się napisać, jak już się dłużej pobawię. Wrzucę też jakieś screeny.
Pozdrowionka.

longu:
Zapomniałem o jeszcze jednym "drobnym" szczególe - przed całą operacją należy jeszcze przeprowadzic aktualizację Radio do wersji 4.7.0 - http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/IA/P535/P535-FW-V470.rar
Pozdrowionka.

Adam_OS:
Wszystko działa
Dzięki za opis

AndiC:
Dajcie znac jak teraz sprawuja sie sprzeciki bo jak czytam opinie innych modeli asusów to jakos nie jestem przekonany,a i czy jest juz moze PL  bo sa sprzeczne wiadomosci jedni pisza ze jest ,a ja na stronie asusa nie widze badz nie potrafie znalezc.

longu:
Witam
Po kilku dniach zabawy kilka moich spostrzeżeń:
Zalety
+ Znacznie szybsze uruchamianie
+ Nieco szybsze działanie (teraz wchodzenie do katalogu \Windows działa moment - wcześniej trwało to wieczność!)
+ Ładniejszy wygląd
+ Dodatkowa aplikacja do sterowania głosem Voice Commander
+ Dialpad ze smartdialem

Wady
- nieco mniej pamięci RAM
- sporo mniej pamięci ROM
(dokładne liczby w moim pierwszym poście w tym wątku)
- brak PL autouzupełniania (po doinstalowaniu cab'a z wątku mobi_one również nie działa - będę musiał zgłębić bliżej problem).

Nowy system działa bardzo stabilnie - nic się nie wiesza, nie ma też takich problemów, o jakich piszą użytkownicy A696, w programach jest również aplikacja zdalnego pulpitu. Wszystkie używane przeze mnie programy działają (a jest ich kilkanaście) - miałem jedynie problem z instalacją Pocket Informanta, ale wystarczyło ściągnąć nowszego builda i działa bez problemu. Zmieniły się również dźwięki systemowe.
Poniżej kilka obiecanych screenshotów:

   

   

   

Pozdrowionka.

Edit: Niezbyt długo się męczyłem bez polskiego słownika podpowiadania ;-) - wystarczy wgrać ten pliczek.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej