Pozostałe platformy > Symbian OS

Najlepsze programy dla Symbian OS

(1/25) > >>

bret:
Proponuję wątek z propozycjami najlepszych waszym zdaniem programów dla Symbian OS (THX janek72 za sugestię tego wątku). Które z używanych przez was programów są waszym zdaniem najlepsze? Zapraszam do dyskusji (podawajcie, proszę, na jakiej platformie lub telefonie działa dany program). Na początek moje propozycje (wszystko dla Nokii 9300/9500, z wyjątkiem SMS Assistanta, który działa również na 9210):

Czytnik ebooków: Mobipocket reader
Narzędzia: PowerDesk (zarządzanie zawartością pulpitu + kupa użytecznych narzędzi), SMS Assistant (program dla 9210 ale działa poprawnie również na 9500/9300 - służy do automatycznej odpowiedzi na połączenia lub SMS, gdy nie możemy sami odpowiedzieć), PowerFile (menedżer plików), Documents To Go (edycja i podgląd dokumentów Office).

Internet: Opera Mini (przeglądarka www), Bombus (klient Jabbera), IM+ (klient Jabbera, Yahoo, ICQ, MSN i AOL), ProfiMail (zaawansowany klient pocztowy), AutoMail (automatyczne pobieranie maili).

Rozrywka: Picodrive (emulator konsoli Sega Megadrive / Genesis), C2Doom (port Dooma dla 9300/9500), Frodo (emulator komputera Commodore C-64), Legacy (gra RPG), SmartMovie (odtwarzacz plików avi (również z napisami z pliku tekstowego)), The Core Pocket Media Player (do którego linku podać nie mogę, gdyż wciąż nie jest dostępny ogólnie - jednak wersja finalna ma być dostępna w lipcu (miejmy nadzieję że dotyczy to również wersji dla Symbian OS)).

A jakie są wasze typy? :)

janek72:
Ja się dołączę jako absolutny nowicjusz Symbianowy, ale "po przejściach" z PalmOs i PPC :-) Linków nie będę podawał, ale po nazwie można szybko znaleźć w google - platforma  SERIES 60 1.x-2.x (po prostu nokia N70):


Fileman - bardzo przyjemny file manager
ZipMan  - do obsługi plików zip
Best vCal (freeware) - dzięki Bret - można wyeksportować dane z kalendarza
iSilo - czytnik do ebooków, słowników i innych ciekawych dokumentów
AlarmPro - prosta ale funkcjonalna aplikacja, żeby telefon działał również jako budzik
PowerMP3 - bardzo dobry player muzyki
RescoViewer - przeglądarka grafiki
SafeNote - tego mi było trzeba! - taki notepad, tylko z opcją szyfracji i katalogowania w grupy - prosty i wygodny
xlator (freeware) -  program, który po prostu jest klasą sam dla siebie, udostępnione są naprawdę fajne bazy danych - słowniki, thesaurusy, encyklopedia...

Podsumowując - osobiście staram się używać softu, który spełnia moje wymagania, ale z drugiej strony jest jak najprostszy. Nie lubię rozbudowanych "kombajnów", dostarczających np. 10 funkcjonalności, z czego będę używał dwóch.

Pozdrawiam
Janek

Dopisuję jeszcze
Best vCard (freeware) - export import kontaktów

biblo:

--- Cytat: "bret" ---Internet: ProfiMail(zaawansowany klient pocztowy)
--- Koniec cytatu ---

Dodam, że póki co ProfiMail jest jedynym klientem poczty, który obsługuje uwierzytelnianie podczas wysyłania poczty (SMTP). Niestety jego wadą są bardzo maleńkie czcionki interfejsu, co na tak małych ekranach jakie mają telefony typu N70, N80 bardzo utrudnia korzystanie z tej aplikacji.


--- Cytat: "bret" ---A jakie są wasze typy? :)
--- Koniec cytatu ---

Ja jeszcze korzystam z:

Handy Weather - świetny programik z prognozą pogody na kilka najbliższych dni. Można wybierać kraje i miasta z listy, ale można też pobrać współrzędne geograficzne wybranej lokalizacji z odbiornika GPS.

Handy Safe - elektroniczny "portfel" (sejf) do przechowywania np. numerów PIN, numerów seryjnych i innych tego typu danych.

Używam Nokii N80 - SERIES 60 (3-rd edition)

Nightmaster:
moje typy to:
wspomniany wcześniej PowerMP3
OperaMini
Blizzard-instalator gier N-Gage na Nokie(każdemu przyda się troche relaksu:P)
OfficeSuit

kosma:

--- Cytat: "bret" ---
Internet: Opera Mini (przeglądarka www),
--- Koniec cytatu ---


Jesli chodzi o przegladarke WWW to zdecydowanie NETFRONT
http://www.netfront.co.jp/english/products/nf.html

Jesli chodzi o narzedzia do upiekszania pulpitu to tracker :)
http://www.smartphoneware.com/product.php?ui=uiq&application=tracker4_uiq

No i motywy do niego :)
Zdecydowanie najlepszy SYMBIAN XP EVolution.
http://www.piranaforum.com/diamantpack/symbian_xp_evolution.htm


Pozdrawiam


Oraz jego nastepca LONGHORN EVolution:
http://www.um-design.com/index.php

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej