Nawigacja GPS > AutoMapa

Automapa się gubi i wyznacza trasę

<< < (2/12) > >>

RUKAT:
Dokładnie tak samo nie będzie bo jak przyjeżdżasz drugi raz w to samo miejsce to jest inna konfiguracje satelitów (był za blokiem a teraz w zenicie)
Spróbuj w ustawieniach gps zmienić "ignoruj odchylenia..." na duże

tomek27:
A co to zmieni ignorując odchylenia na duże? pomoże to na drugi raz jeżeli sie pogubi? czy jakie to ma znaczenie?
pozdro ;)

zdzis.michal:

--- Cytuj ---
Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.
--- Koniec cytatu ---


To, że złapie sygnał nawet w garażu, nie oznacza to, że nie jest to sygnał odbity a przez to błędnie podaje pozycję. Dopiero namiar na kilka satelitów jednocześnie pozwala wykluczyć błąd. Na forum były już ciekawe przykłady początkowego błądzenia trasy np. kilka razy w koło bloku do ustabilizowania się. Naprawdę przegląd zapisu trasy pozwala wiele wywnioskować, co się działo.

Chociaż myślę, że w tym wypadku nie ma to miejsca, ważne jest też odwzorowanie map (wg jakiej daty i sposobu). Zdarza się, że taki pomiar potrafi przenieść delikwenta kilkaset metrów w inne miejsce. Sprawa jest niekiedy opisywana w czasopismach żeglarskich, gdzie pozycja z GPS jest kluczowa. W innym miejscu wskazuje dobrze. Widać to niekiedy w portach.


Pozdrawiam

Pozdrawiam

RUKAT:

--- Cytat: tomek27 w Kwiecień 03, 2015, 02:09:32 ---
A co to zmieni ignorując odchylenia na duże....

--- Koniec cytatu ---


AM zaczyna przeliczać trasę gdy zjedziesz z wyznaczonej. Gdy GPS ustali pozycję z dużym odchyleniem od rzeczywistości może być tak że wypadnie to na sąsiedniej drodze .AM uzna ze zjechałeś z trasy i zacznie przeliczać . "ignoruj odchylenia duże" zwiększa tolerancję AM na chwilowe niedokładności GPSa ale może się zdarzyć że błędnie pokaże drogę którą jedziesz np. serwisówka zamiast autostrada  :)

zdzis.michal:

--- Cytuj ---
np. serwisówka zamiast autostrada  :)
--- Koniec cytatu ---


Nie tylko na autostradzie.
Np. w Gdańsku blisko równolegle do ulicy Aleja Zwycięstwa jest ulica Koński Trakt. Z obu ulic są całkowicie różne możliwości zjazdu. Nawet przy małych odchyleniach GPS często nawigacją myli obie ulice i prowadzi po niewłaściwej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej