Nawigacja GPS > AutoMapa

Automapa się gubi i wyznacza trasę

<< < (11/12) > >>

zdzis.michal:
Witam

Trochę w nawiązaniu do pierwszych wpisów tego wątku.
Gdzieś od ok. półtora tygodnia zauważyłem dziwne zjawisko. Występują problemy ze złapaniem sygnału GPS. Urządzenie łapie sygnał przez kilka lub kilkanaście minut i po drodze zdarza się, że go zgubi. Na ekranie pokazuje się mała wartość sygnału. Po jakimś czasie sygnał jest dobry, po czym znów zanika. Zauważyłem to ok. godzin południowych. Występuje od ok. 1 1/2 tygodnia. Samochód ten sam, umiejscowienie czujnika takie same, teren też ten sam. Zrobiłem formatowanie karty, jeszcze raz wgrałem program i się nie zmieniło. mogą być dwa rozwiązania:
1. Kończy mi się nieodwołalnie sprzęt.
2. Występują zakłócenia sygnału GPS spowodowane np. rozbłyskami lub jakąś emisją.

Czy jeszcze ktoś zaobserwował coś podobnego?

zdzis.michal:
Od wczoraj południa wszystko wróciło do normy, czyli normalny czas "łapania" pozycji. Może to rzeczywiście wystąpiły jakieś zakłócenia sygnału. Oby.

zdzis.michal:

--- Cytuj ---
Od wczoraj południa wszystko wróciło do normy, czyli normalny czas "łapania" pozycji. Może to rzeczywiście wystąpiły jakieś zakłócenia sygnału. Oby.
--- Koniec cytatu ---


Niestety, za szybko się pochwaliłem.
W końcu lutego miałem długi wyjazd i nawigacja działała dosyć znośnie, to nie znaczy, że idealnie. Mocno ograniczyłem ilość pokazywanych POI i POI użytkownika podzieliłem na dużo mniejsze pliki, a do samej podróży przed wyjazdem ściągałem z różnych plików konkretne POI do katalogu Historia. Nieco się poprawiło, ale tylko był dłuższy czas przelotu do następnego "wywalenia". Fix łapał dosyć znośnie, to nie znaczy, że idealnie.
Po powrocie, ponieważ ukazała się nowa wersja z podobno pewnymi poprawkami w stabilności, w początkach marca sformatowałem kartę i wgrałem na nowo cały program z nowymi danymi. I kompletna tragedia. Obecnie w najlepszym przypadku łapie fix po ok. pół godziny lub zdarzyło się, że wcale. Dotyczy to obszarów zabudowanych jak i pola. Na ekranie jeden lub co najwyżej dwa paski zielone lub żółte wartości sygnału GPS. Jeśli już złapie fix, jakoś pracuje, chociaż zdarza się często zawieszać. Nie wiążę to z datą 04.06.2019 ponieważ wtedy najwyżej pokazywałby złe miejsce. Wątpię też w nagłe pogorszenie mojego sprzętu. Dobrze, że jeżdżę po dobrze znanym mi terenie.
Napisałem do suportu, ciekawe co odpowiedzą.

zdzis.michal:
Trochę odgrzewany temat ale aktualny.
Wgrane najnowsze aktualizacje.
Jechałem A1 z Gdańska do Bydgoszczy (oczywiście wcześniej zjazd w Nowym Marzy). W pewnym momencie przed zjazdem w Warlubiu jest MOP. No i AM nakazała mi skręcić w prawo na parking. Pewnie poczuła się strudzona jazdą. W zapisach trasy nie ma śladu, bo zignorowałem i pojechałem dalej. Ale to świadczy o błędach w programie. A samej Bydgoszczy też prowadziła między osiedlami w dziwny sposób między innymi po parkingach marketów, ale tutaj to raczej ze względu na duże przebudowy dróg raczej nie nadąża za zmianami w ruchu. Trzeba bardzo uważać i nie do końca kierować się wskazaniami AM. Podobnie w drodze powrotnej. W pewnym momencie przy wylocie nowej drogi ekspresowej aby dojechać do Gdańska nakazała skręt na Koronowo. Wiedząc jaka jest prawda także zignorowałem.
Błąd polecający wjazd na MOP to już inny problem.
Zgłosiłem serwisowi.

rgr:
Ktoś się zatrzymał na MOP, ale Automapa myślała, że na głównej trasie i wygenerowała zator (na głównej drodze). Więc zaleca objazd przez MOP.
MOP-y w ogóle powinny być naniesione jako drogi wewnętrzne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej