Nawigacja GPS > AutoMapa

Automapa się gubi i wyznacza trasę

<< < (3/12) > >>

izaw:

--- Cytat: zdzis.michal w Kwiecień 03, 2015, 12:23:42 ---
--- Cytuj ---Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.
--- Koniec cytatu ---

To, że złapie sygnał nawet w garażu, nie oznacza to, że nie jest to sygnał odbity a przez to błędnie podaje pozycję. Dopiero namiar na kilka satelitów jednocześnie pozwala wykluczyć błąd. Na forum były już ciekawe przykłady początkowego błądzenia trasy np. kilka razy w koło bloku do ustabilizowania się. Naprawdę przegląd zapisu trasy pozwala wiele wywnioskować, co się działo.

Chociaż myślę, że w tym wypadku nie ma to miejsca, ważne jest też odwzorowanie map (wg jakiej daty i sposobu). Zdarza się, że taki pomiar potrafi przenieść delikwenta kilkaset metrów w inne miejsce. Sprawa jest niekiedy opisywana w czasopismach żeglarskich, gdzie pozycja z GPS jest kluczowa. W innym miejscu wskazuje dobrze. Widać to niekiedy w portach.


Pozdrawiam

Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---
Nie mam problemu, że jadę po drodze równoległej, lub o polu. Podejrzewam, że błędne wstawianie utrudnień blokuje odcinek drogi i na siłę AM chce to ominąć. Może też, że są złe dane SR.

Nigdy też nie miałem sygnału, że zgubił fixa.

RUKAT:
Jest coś takiego jak przyciąganie (markera) do drogi więc nie zobaczysz  tego że prowadzi po polu a po równoległej może  nie prowadzić bo ignorowanie masz domyślnie średnie poza tym jeśli nawet gps jest słaby to nie oznacza że 100% czasu ma 40m odchyłki a tylko w trudnych warunkach   .


Zaraz zaraz . A co do przeliczania mają blokowane odcinki. Że głupio wyznaczy trasę to mają wpływ ale jak wyznaczyło i nią jedziesz to nie powinno przeliczać, a jak stwierdzisz ze trasa jest głupia i   z niej zjedziesz to nie dziwne że przeliczy

zdzis.michal:
Witam

Akurat temat który opiszę pasuje do dwóch wątków błędów. Ostatnio w czasie symulacji nastąpiły zjawiska:
 

--- Cytuj ---Wczoraj przeprowadziłem symulację trasy z miejscowości Jantar do Gdańska.

Przed przystąpieniem do wyznaczania trasy wyłączyłem GPS.

1. Prowadząc po czasami krętych drogach Żuław symulacja kilka razy komunikowała "jesteś poza trasą, nowa będzie lepsza" przy czym dalej wskazywała to samo. O ile w czasie rzeczywistej nawigacji zjawisko może wystąpić, to chyba symulacja tutaj jest zbyt realistyczna, bo zaprzecza sama sobie.

2. Przed wjazdem na Południową Obwodnicę Gdańska z kierunku Elbląg główna droga wskazywana przez nawigację prowadzi lekko w prawo i to jest prawidłowo, natomiast asystent pasa ruchu ma zakratkowany skręt w prawo i dwie zielone wskazówki jazdy na wprost. W ten sposób wjeżdża się na stary dojazd do Gdańska, znacznie dłuższy i wolniejszy. To zwłaszcza nocą potrafi dezorientować.
--- Koniec cytatu ---

To jest cytat, ponieważ dokładnie to zgłosiłem do suportu.


Pozdrawiam

RUKAT:
nr2 to po prostu błąd mapy, trzeba zgłosić to poprawią
 nr1 jest ciekawy bo rzeczywiście na logikę to symulowany gps powinien się zgadzać z symulowaną pozycją na mapie ale......AM jest wyjątkowa :E  Pamiętam że parę lat temu już się ktoś dziwił że symulacja się gubi czyli po prostu TTTM  . Zawsze można się pochwalić że AM ma tak realistyczną symulację że że udaje nawet błędy GPSa. :grin:

JD-MM:
Przejechałem na (PC i aAM) 'Demo' trasę Jantar - Gdańsk dwa razy, z prędkością x4 i x8 (na x1 brak czasu) i nie miałem żadnych komunikatów "jesteś poza trasą ....". Podejrzewam, że u Kol. z.m urządzenie nie wyrabia (RAM, procesor) i AM głupieje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej