Różne > Hotspoty / WLAN

Dwie neostrady

(1/3) > >>

Yoggi:
Mam takie pytanko.Kupiłem sobie kamerę IP,podłączyłem ją do neostrady do routera W8951ND.Wszystko śmiga.
Zaniosłem ją do drugiego miejsca podłączyłem do innej(lecz także mojej)sieci neostrady do identycznego routera.Wszystko gra.

Tylko mam taki problem.Kamera robi mi(a raczej ma robić),za elektronicznego cerbera.Ma obserwować dom i powiadomić w razie nieupoważnionej obecności(robi zdjęcia i wysyła je mailem do mojego laptopa).

Problem polega na tym,że jestem właścicielem dwóch sieci neostrady,na dwóch różnych liniach telefonicznych,w dwóch różnych lokalizacjach(dzieli je 6 kilometrów).

Uproszczę może:

Jestem w domu A-łączę się z netem normalnie przez WiFi i TP-Linka.
Kamera jest w domu B-tam tez jest działający Internet i WiFi -łączący się przez TP-Linka.

Kamerą mogę się posługiwać,tylko wtedy gdy wezmę laptopa na kolana i pojadę do miejsca B.
Gdy znajdę się w zasięgu sieci WIFi,laptop(bo ma zapisane klucz dostępu),wykrywa obecność tej sieci i się z nią automatycznie łączy.Loguje się przez Internet Explorera do kamery i wszystko gra.

Natomiast z miejsca A nie mogę się zalogować do sieci B.Nie będę przecież ciagnął tyle kabla.Chciałem użyc do tego normalnej sieci Internetowej.Widziałem kiedyś monitoring,który w ten sposób działał.Łączył neostradę z drugą neostradą,dwie różne sieci odległe od siebie o 160 kilometrów i umożliwiał oglądanie obrazu,zmianę opcji itp.Ale to informatyk robił,a ja jestem laikiem  :(

Ja chcę dokładnie czegoś takiego.Chcę z własnego domu i własnej neostrady A zalogować sie do kamery podpiętej do sieci B,żeby w każdej chwili móc wejść,zobaczyć co się dzieje,rozejrzeć się(kamera jest obrotowa),zmienić opcje ustawień,bo samo powiadamianie działa ok.Maile z alarmami testowymi dochodzą bez problemu.

Może się nie przyda taka informacja,ale to kamera Foscam 8918w.

Nie wiem w czym problem,na wszelki wypadek założyłem nawet hosta na no-ip,bo jedyne co wiem to to,że może być potrzebne DDNS(a może nie?)
Na szczęście te routery mają wspomaganie tego już w opcjach,trzeba tylko wpisać nazwę hosta,login i hasło.

Ale i tak nie wiem,co dalej.Czy trzeba w ogóle uzywac DDNS?? Neo ma dynamiczne IP,może więc trzeba.

A jak trzeba to mam to aktywowac tylko na routerze sieci B?
A może na obydwu?

Szukałem w całym necie-nigdzie nie było odpowiedzi.A nie mam do kogo zadzwonić kto ma wiedzę i może mi pomóc.Wszędzie tylko łączenie dwóch sieci w jednym domu a odpowiedź to zawsze LAN przez kabel.

A może w ustawieniach kamery mam coś zmienić,a nie routerów,a może w ustawieniach kamery i routera B tylko?

Nie wiem,jak ruszyć z tematem.Przecież nie mogę jechać 6 kilometrów tylko po to,żeby zmieniac ustawienia sprzętu.

damkol:
Na pewno najwygodniejsze będzie użycie ddns.

Co do kamery - w jaki sposób jest ona konfigurowana/sterowana/pogdlądana - webinterfejs/zewn. program?
Zapewne chodzi tylko o przekierowanie odpowiednich portów - nie jest to skomplikowane :-)

Yoggi:
Przez przeglądarkę internetową,z płyty zinstalowałem program do obsługi.
Program sie nazywa Ip Camera Tool.Klikam na niego i pokazuje mi(powinno pokazywać) IP kamery.Klikam na to IP i pokazują się trzy rodzaje wtyczek.Active X ,jakieś Push i coś tam jeszcze dla różnych typów przeglądarek,ja używam tej pierwszej.Oczywiście teraz pokauje mi tylko puste okno,komputer nie widzi ani sprzętu ani tej drugiej sieci.Musiałbym tam na miejsce pojechać i znaleźć się w zasięgu WiFi i wtedy komp sieć wykryje i się zaloguje.

damkol:
No więc tak:
1. na ruterze do którego jest podłączona kamera, zrób rezerwację adresu - tak by z dhcp pobierała zawsze ten sam.

Zapewne nie znasz nr portu/portów jakich używa, więc podłącz się by ją oglądać, a następnie zrób netstat -an -
dowiesz się jakich używa. Te porty będziesz musiał przekierować (najprawdopodobniej wystarczy tylko dwa - wklej tutaj
to Ci podpowiem).

2. przekierować port/porty, pojechać w inną lokalizację, połączyć się ze swoim adresem i sprawdzić.

Sporo kamer jest wyposażonych w opcję strumieniowania za pomocą rtsp. Jeśli Twoja również ma taką opcję,
to wystarczy przekierować tylko jeden port - strumień będzie można oglądać np. w VLC (a może i wbudowanym
playerem windowsa, ale nie używam go więc nie pamiętam).

Yoggi:
No więc tak.
Powiem co zrobiłem.
W menu kamery jest opcja DDNS.Wybrałem ją.Obsługuje dwa portale no-ip i DYNDNS.org czy jakoś tak.
Mam konto na No-ip,więc wprowadziłem dane konta IP,czyli nazwę hosta,nazwę użytkownika i hasło.
W routerze zrobiłem to samo.On też wspomaga się tymi portalami,więc wpisałem również nazwę hosta,nazwę użytkownika i hasło.

W tak zwanym międzyczasie znalazłem taką stronkę(wejdź tam i zobacz zdjęcia)

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-W8951ND/Gadspot_IP_Camera.htm

Tam była rada,żeby założyć tzw.wirtualny serwer(są zdjęcia)
Postanowiłem się tym wspomóc.
Wybrałem Advanced Settings.
Potem sa dwie rubryki Firewall i SPI.
Na zdjęciu Firewall jest wyłączony SPI także.Ja mam Firewall włączony,SPI - wyłączone.

Potem zgodnie z radą wybrałem Advanced Settings i NAT.
Pojawił się wybór:DMZ,albo wirtualny serwer.

Wybrałem wirtualny serwer.Tam na obrazku masz to co ma koleś na ekranie.

I tam on ma:

Virtual server to single ip account
Rule index 1
Application HTTPS
Protocol ALL
Start port 443
End port 443
Local IP adress - jakiś tam swój ma wpisany.
Pod spodem tabelka co on tam ma już podpięte

Kiedy ja tam wchodzę -NIE MAM NIC.PUSTO.

Zgodnie z radą próbuję założyć ten nieszczęsny serwer.
Klikam w rubrykę application.Rozwija się menu do wyboru są HTTPS ,HTTP server,FTP i takie tam.

Jeśli klikne na przykład na HTTPS,wszystkie tabelki wypełniają się automatycznie,co ciekawe jeśli kliknąłem własnie na HTTPS,to wszystkie rubryki wypełniły się DOKŁADNIE TAK SAMO,jak ma koleś.Numery portów - też 443,tylko rubryka Local IP adress jest pusta.

Kamera ma domyślnie port 80-tyle wiem.
Facet pisze,żeby tam wpisać takie dane:

Rule Index 1
Application Name1 (domyślam się,że tu musze wpisać jakąkolwiek swoją nazwę np. KAMERA1 i tak zrobiłem)
Start port number 80
End port number 80
Local ip adress (zostawił pusty),ja wpisałem adres przy pomocy którego łączę się z modemem czyli 192.168.1.1

Daję zapisz.
Otrzymuję jakiś komunikat,że port WAN będzie ustawiony na 8080,czy jakoś tak,potwierdzam to ok.

No i efekt jest taki,że ustawienia się nie zapisują.Klikam zapisz,wychodzę do innego menu np. status,wraca ponownie i dalej rubryki są puste a tabelka na dole też jest pusta.Nie ma tam nic.
Próbowałem FTP.Niepowodzenie.próbowałem HTTP,HTTPS,niby niepowodzenia nie było,ale w tabelce tez nic sie nie pojawiło.

Nie wiem co robic.Albo dostanę kurwicy,albo zapłace informatykowi,tylko wtedy nadal będę głupi.
Niech mi burza spali router to następnego znowu sam sobie nie ustawię.I znowu będę wołał eksperta.

Tak normalnie jak jestem w zasięgu WiFi laptop kamerę widzi i przez WiFi moge z nia wszystko robić tylko muszę być jakieś 20 metrów od routera a nie o to mi chodzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej