Dwie neostrady

  • 14 Odpowiedzi
  • 22738 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Dwie neostrady
« dnia: Sierpień 17, 2013, 10:53:41 »
Mam takie pytanko.Kupiłem sobie kamerę IP,podłączyłem ją do neostrady do routera W8951ND.Wszystko śmiga.
Zaniosłem ją do drugiego miejsca podłączyłem do innej(lecz także mojej)sieci neostrady do identycznego routera.Wszystko gra.

Tylko mam taki problem.Kamera robi mi(a raczej ma robić),za elektronicznego cerbera.Ma obserwować dom i powiadomić w razie nieupoważnionej obecności(robi zdjęcia i wysyła je mailem do mojego laptopa).

Problem polega na tym,że jestem właścicielem dwóch sieci neostrady,na dwóch różnych liniach telefonicznych,w dwóch różnych lokalizacjach(dzieli je 6 kilometrów).

Uproszczę może:

Jestem w domu A-łączę się z netem normalnie przez WiFi i TP-Linka.
Kamera jest w domu B-tam tez jest działający Internet i WiFi -łączący się przez TP-Linka.

Kamerą mogę się posługiwać,tylko wtedy gdy wezmę laptopa na kolana i pojadę do miejsca B.
Gdy znajdę się w zasięgu sieci WIFi,laptop(bo ma zapisane klucz dostępu),wykrywa obecność tej sieci i się z nią automatycznie łączy.Loguje się przez Internet Explorera do kamery i wszystko gra.

Natomiast z miejsca A nie mogę się zalogować do sieci B.Nie będę przecież ciagnął tyle kabla.Chciałem użyc do tego normalnej sieci Internetowej.Widziałem kiedyś monitoring,który w ten sposób działał.Łączył neostradę z drugą neostradą,dwie różne sieci odległe od siebie o 160 kilometrów i umożliwiał oglądanie obrazu,zmianę opcji itp.Ale to informatyk robił,a ja jestem laikiem  :(

Ja chcę dokładnie czegoś takiego.Chcę z własnego domu i własnej neostrady A zalogować sie do kamery podpiętej do sieci B,żeby w każdej chwili móc wejść,zobaczyć co się dzieje,rozejrzeć się(kamera jest obrotowa),zmienić opcje ustawień,bo samo powiadamianie działa ok.Maile z alarmami testowymi dochodzą bez problemu.

Może się nie przyda taka informacja,ale to kamera Foscam 8918w.

Nie wiem w czym problem,na wszelki wypadek założyłem nawet hosta na no-ip,bo jedyne co wiem to to,że może być potrzebne DDNS(a może nie?)
Na szczęście te routery mają wspomaganie tego już w opcjach,trzeba tylko wpisać nazwę hosta,login i hasło.

Ale i tak nie wiem,co dalej.Czy trzeba w ogóle uzywac DDNS?? Neo ma dynamiczne IP,może więc trzeba.

A jak trzeba to mam to aktywowac tylko na routerze sieci B?
A może na obydwu?

Szukałem w całym necie-nigdzie nie było odpowiedzi.A nie mam do kogo zadzwonić kto ma wiedzę i może mi pomóc.Wszędzie tylko łączenie dwóch sieci w jednym domu a odpowiedź to zawsze LAN przez kabel.

A może w ustawieniach kamery mam coś zmienić,a nie routerów,a może w ustawieniach kamery i routera B tylko?

Nie wiem,jak ruszyć z tematem.Przecież nie mogę jechać 6 kilometrów tylko po to,żeby zmieniac ustawienia sprzętu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2013, 11:07:05 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2013, 15:12:25 »
Na pewno najwygodniejsze będzie użycie ddns.

Co do kamery - w jaki sposób jest ona konfigurowana/sterowana/pogdlądana - webinterfejs/zewn. program?
Zapewne chodzi tylko o przekierowanie odpowiednich portów - nie jest to skomplikowane :-)
Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2013, 19:12:44 »
Przez przeglądarkę internetową,z płyty zinstalowałem program do obsługi.
Program sie nazywa Ip Camera Tool.Klikam na niego i pokazuje mi(powinno pokazywać) IP kamery.Klikam na to IP i pokazują się trzy rodzaje wtyczek.Active X ,jakieś Push i coś tam jeszcze dla różnych typów przeglądarek,ja używam tej pierwszej.Oczywiście teraz pokauje mi tylko puste okno,komputer nie widzi ani sprzętu ani tej drugiej sieci.Musiałbym tam na miejsce pojechać i znaleźć się w zasięgu WiFi i wtedy komp sieć wykryje i się zaloguje.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2013, 09:21:17 »
No więc tak:
1. na ruterze do którego jest podłączona kamera, zrób rezerwację adresu - tak by z dhcp pobierała zawsze ten sam.

Zapewne nie znasz nr portu/portów jakich używa, więc podłącz się by ją oglądać, a następnie zrób netstat -an -
dowiesz się jakich używa. Te porty będziesz musiał przekierować (najprawdopodobniej wystarczy tylko dwa - wklej tutaj
to Ci podpowiem).

2. przekierować port/porty, pojechać w inną lokalizację, połączyć się ze swoim adresem i sprawdzić.

Sporo kamer jest wyposażonych w opcję strumieniowania za pomocą rtsp. Jeśli Twoja również ma taką opcję,
to wystarczy przekierować tylko jeden port - strumień będzie można oglądać np. w VLC (a może i wbudowanym
playerem windowsa, ale nie używam go więc nie pamiętam).
Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2013, 11:46:59 »
No więc tak.
Powiem co zrobiłem.
W menu kamery jest opcja DDNS.Wybrałem ją.Obsługuje dwa portale no-ip i DYNDNS.org czy jakoś tak.
Mam konto na No-ip,więc wprowadziłem dane konta IP,czyli nazwę hosta,nazwę użytkownika i hasło.
W routerze zrobiłem to samo.On też wspomaga się tymi portalami,więc wpisałem również nazwę hosta,nazwę użytkownika i hasło.

W tak zwanym międzyczasie znalazłem taką stronkę(wejdź tam i zobacz zdjęcia)

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-W8951ND/Gadspot_IP_Camera.htm

Tam była rada,żeby założyć tzw.wirtualny serwer(są zdjęcia)
Postanowiłem się tym wspomóc.
Wybrałem Advanced Settings.
Potem sa dwie rubryki Firewall i SPI.
Na zdjęciu Firewall jest wyłączony SPI także.Ja mam Firewall włączony,SPI - wyłączone.

Potem zgodnie z radą wybrałem Advanced Settings i NAT.
Pojawił się wybór:DMZ,albo wirtualny serwer.

Wybrałem wirtualny serwer.Tam na obrazku masz to co ma koleś na ekranie.

I tam on ma:

Virtual server to single ip account
Rule index 1
Application HTTPS
Protocol ALL
Start port 443
End port 443
Local IP adress - jakiś tam swój ma wpisany.
Pod spodem tabelka co on tam ma już podpięte

Kiedy ja tam wchodzę -NIE MAM NIC.PUSTO.

Zgodnie z radą próbuję założyć ten nieszczęsny serwer.
Klikam w rubrykę application.Rozwija się menu do wyboru są HTTPS ,HTTP server,FTP i takie tam.

Jeśli klikne na przykład na HTTPS,wszystkie tabelki wypełniają się automatycznie,co ciekawe jeśli kliknąłem własnie na HTTPS,to wszystkie rubryki wypełniły się DOKŁADNIE TAK SAMO,jak ma koleś.Numery portów - też 443,tylko rubryka Local IP adress jest pusta.

Kamera ma domyślnie port 80-tyle wiem.
Facet pisze,żeby tam wpisać takie dane:

Rule Index 1
Application Name1 (domyślam się,że tu musze wpisać jakąkolwiek swoją nazwę np. KAMERA1 i tak zrobiłem)
Start port number 80
End port number 80
Local ip adress (zostawił pusty),ja wpisałem adres przy pomocy którego łączę się z modemem czyli 192.168.1.1

Daję zapisz.
Otrzymuję jakiś komunikat,że port WAN będzie ustawiony na 8080,czy jakoś tak,potwierdzam to ok.

No i efekt jest taki,że ustawienia się nie zapisują.Klikam zapisz,wychodzę do innego menu np. status,wraca ponownie i dalej rubryki są puste a tabelka na dole też jest pusta.Nie ma tam nic.
Próbowałem FTP.Niepowodzenie.próbowałem HTTP,HTTPS,niby niepowodzenia nie było,ale w tabelce tez nic sie nie pojawiło.

Nie wiem co robic.Albo dostanę kurwicy,albo zapłace informatykowi,tylko wtedy nadal będę głupi.
Niech mi burza spali router to następnego znowu sam sobie nie ustawię.I znowu będę wołał eksperta.

Tak normalnie jak jestem w zasięgu WiFi laptop kamerę widzi i przez WiFi moge z nia wszystko robić tylko muszę być jakieś 20 metrów od routera a nie o to mi chodzi.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2013, 12:26:26 »
DDNS ustawiasz tylko na routerze - kamera nie będzie przecież wiedzieć, że zmienił się ip, bo neo się rozłączyło.

Przekierowanie robisz prawie dobrze ;-)
Start port musi być inny niż 80, bo na tym porcie jest strona konf. routera. Najlepiej użyć portu od 1024 w górę.
Local ip to adres pod jakim jest kamera. Router musi wiedzieć co i dokąd przekierować.
Działać to ma tak:
pakiet przyfrunie ze świata na port np. 8888. Router ma ustawione przekierowanie, że to co przyjdzie do niego
na ten właśnie port od strony świata, ma odesłać do portu 80 na adres 192.168.1.50.
Dlatego właśnie pisałem, żeby zarezerwować adres kamery na routerze, by zawsze miała ten sam.

Po kolei zatem. Posłużę się emulatorem tp-linka.

1. zarezerwuj kamerze ip - obrazek 1.
2. ustaw przekierowanie - brak obrazka, chyba już wiesz o co kaman
3. zapisz
4. wywal ddns z kamery
5. sprawdź
6. nie klnij, myśl, pisz - pomożemy.
Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2013, 12:57:00 »
Dalej jestem ciemny,bo ja mam inne menu,nie mam tej opcji z rezerwacją adresu,lub jej nie mogę znaleźć.Znalazłem tylko coś takiego-to nie jest zrzut z mojego kompa-to przykładowy ekran z Internetu,ale taki sam układ mam i ja.



Adres IP kamery to 192.168.1.102

Nie wiem jak to teraz ugryźć.Opcję DDNS w kamerze mam wyłączyć-ok.Start port mam dać byle jaki od 1024 w górę? Czyli mam dać start port 1024 a end port 80?


Czyli tak:

Tutaj:



mam wpisać:

Pojedyńcze IP
Indeks reguły 1
Aplikacja (moja nazwa)  HTTPS
Protokół ALL
Port początkowy 1024 (na przykład)
Port końcowy 80
Lokalny adres ip 192.168.1.102 (czyli adres kamery)

a potem dać zapisz?

A ten ekran co dałem jako pierwszy to jest to o co chodzi(jak nie o to to dalej nie czytaj)?
I co tam wpisac?

W pierwszej rubryce chyba nic-tam jest juz wszystko wypełnione,potem DHCP włączone,potem jest DHCP Server,tu też jest wszystko wypełnione,tablica DHCP-tu o dziwo adres ip jest wpisany adres kamery,ale teraz wspomagam się obrazkiem z takiego samego modemu w domu(była w nim przez dzień używana ta kamera) i pewnie dlatego widac ten adres ,ale w rubryce wygaszanie pisze,że za jeden dzień wygaśnie).
Mam w tym drugim routerze w tamtym miejscu wpisać tam router kamery i jej numer MAC (podobno jest na naklejce na podstawce,ale nie sprawdzałem).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 13:15:57 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2013, 13:02:10 »
Na tym skrinszocie masz trzy pozycje jako przykład - te z adresem 192.168.1.2 do .5
To jest dokładnie to samo co ja pokazałem, tylko różni się wyglądem ;-)

hostname - kamera1
ip addr - 192.168.1.102
mac addr - jaki.jaki.ma.twoja.kamera (często jest na nalepce na kamerze, czasem na pudełku,
lub do odczytania z kompa - jak nie znajdziesz to pisz, powiem jak to zrobić)
status - static.

Albo wyposaż się w jakiś zdalny pulpit lub coś koło tego, to Ci w 3 minuty to wyklikam ;-)

Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2013, 13:21:14 »
Zmodyfikowałem posta,przeczytaj go raz jeszcze.Mam wrażenie,że zaczynam wreszcie do czegoś dochodzić.Tam masz napisane na jakim jestem etapie.Będę musiał wsiąśc w samochód i pojechać te sześc kilometrów,żeby to ustawić,bo stąd skąd piszę to nie mogę.
I ostatnia rzecz-jak ja mam się z nią połączyć z neostrady A,jak ona jest podłączona do neostrady B,a mój komp jej nie widzi?
Tylko adres kamery wpiszę w przeglądarke czy jak?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 13:25:28 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2013, 13:30:21 »
Gwoli ścisłości - na ruterze w miejscu z którego chcesz to oglądać nic nie trzeba robić. Absolutnie nic.

Wszystko musisz robić na ruterze, do którego jest podłączona kamera.

Przekierowanie które opisałeś pod obrazem http://obrazki.elektroda.pl/2556947400_1376481700.jpg
wygląda dobrze - nazwę tylko zmień. Dziś pamiętasz, że https opisuje Twoją kamerę, a za rok już
może nie być tak kolorowo z pamięcią ;-)

Twojego opisu co do dhcp to nie specjalnie rozumiem. Nie przejmuj się że to wygaśnie - każda dzierżawa adresu
z dhcp ma swój "termin ważności". Jeśli po jego upływie urządzenie się nie zgłosi, to wypada. Ale właśnie dlatego
pisałem, byś zaznaczył "static". Nie będę Ci tego tłumaczył by nie mieszać - wystarczy tylko tyle, że to prawidłowe.


Dalej - jak będziesz w miejscu z którego chcesz to oglądać, czy też na drugim końcu świata, w przeglądarkę musisz
wpisać adres jaki sobie wybrałeś w ddns oraz nr portu - czyli przykładowo http://yoggi.ddns.org:1024
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 13:32:02 wysłana przez damkol »
Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2013, 14:05:52 »
Próbuje wpisywać-mam konflikt numerów portów Początkowy ma być większy niż końcowy.Dałem niżej niż 80,ale wybija mi konflikt numerów portów,albo te 8080.Próbowałem dać początkowy 80 a końcowy 1024-też mi wybija ustawienie portów 8080.
Co ciekawe kamera ma domyślnie w DDNS wbite "domena producenta" i tam już jakas jest(kończy się na myfoscam.com-to chyba do programu uruchamiającego IP Camera Tool,gdzie się z poziomu przeglądarki to ogląda).
niżej jest "domena osób trzecich" i tam są moje dane z no-ip,nie ma danych do wyłączenia można tylko skasować je z pola gdzie były wpisane,skasowałem,urządzenie sie restartuje.
W kamerze w opcjach podstawowe ustawienia sieci LAN mam zaznaczone fabrycznie pobierz adres z serwera DHCP,port HTTP 80.Tak się zastanawiam,może ten port zmienić?? Tylko na jaki numer,1025 i wtedy dać 1025 jako end a 1024 jako start port?
EDIT:Zmieniłem port kamery na 1025-jak ja uruchamiałem tak wyglądał adres 192.168.1.102:1025

nic to nie daje-jak dam np. jeden 1024 a drugi 1025 to ciagle konflikt numerów portów,albo,że jeden musi być większy od drugiego
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 14:28:10 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2013, 14:32:12 »
Próbuje wpisywać-mam konflikt numerów portów Początkowy ma być większy niż końcowy.Dałem niżej niż 80,ale wybija mi konflikt numerów portów,albo te 8080.Próbowałem dać początkowy 80 a końcowy 1024-też mi wybija ustawienie portów 8080.
Tp-link nigdy nie był jakoś specjalnie logiczny. Zachowanie jakie opisujesz pasuje do innej opcji tych ruterów zwanej "triger port"
(czy jakoś tak, piszę z pamięci).

Co ciekawe kamera ma domyślnie w DDNS wbite "domena producenta" i tam już jakas jest(kończy się na myfoscam.com-to chyba do programu uruchamiającego IP Camera Tool,gdzie się z poziomu przeglądarki to ogląda).
niżej jest "domena osób trzecich" i tam są moje dane z no-ip,nie ma danych do wyłączenia można tylko skasować je z pola gdzie były wpisane,skasowałem,urządzenie sie restartuje.
W takim razie wpisz coś fikcyjnego, byle tylko nie wskazywała na dane, którymi ruter się loguje do ddns.

W kamerze w opcjach podstawowe ustawienia sieci LAN mam zaznaczone fabrycznie pobierz adres z serwera DHCP,port HTTP 80.Tak się zastanawiam,może ten port zmienić?? Tylko na jaki numer,1025 i wtedy dać 1025 jako end a 1024 jako start port?
Bardzo dobrze kombinujesz, tylko musisz sobie zapisać, że wewnątrz sieci nie wystarczy wpisać http://192.168.1.102/
w przeglądarkę by otworzyć kamerę - zmieni się na http://192.168.1.102:1025/

Więc - gdy laptok Ci się zaloguje do wifi tego rutera - będziesz miał 192.168.1.102:1025, a ze świata będzie yoggi.dyndns.org:1025
tak z grubsza mówiąc.

Dalsze porady wieczorem, idę na piwo :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 14:33:59 wysłana przez damkol »
Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2013, 15:18:15 »
No więc tak.Jaja są dalej choc nieco mniejsze.Okazało sie,że tego adresu z końcówka 102 nie było na liście dostępnych adresów na tym ekranie co mi kazałeś numer MAC wpisać.Na szczęście w panelu uruchamiania kamery zmieniłem adres kamery na 192.168.1.103(odznaczyło sie okienko pobierz adres z DHCP-teraz adres IP to 192.168.1.103).I teraz poszło,wybrałem numer z listy w rubryce adres IP na taki sam jak ma kamera,wpisałem numer MAC,zaznaczyłem static-w rubryce wygaszanie jest już N/A.
Niestety dalej nie moge skonfigurować ekranu z wirtualnym serwerem.Co nie wpisze to źle.Wróciłem już z powrotem do portu 80 na kamerze,daję końcowy 80,to początkowy musi byc niższy jak 80.A cokolwiek daję niższego od 80 to pisze.Co ja mam wpisać w te cholerne porty?

Cud sie zdarzył-wpisałem początkowy 1024,końcowy 1028 i...łyknął to.
Musiałem w kamerze zmienić port na 1028(ale nie wiem czy dobrze i nie wiem czy to zadziała).
Musze jeszcze załapac ,jak sprawdzic czy to działa-czy port końcowy i początkowy mogą takie być,czy jeśli w kamerze jest np. 1028 to wyjściowy i początkowy muszą być takie same?

Połączone: [time]Sierpień 18, 2013, 17:59:53[/time]
Dzięki za pomoc,ale widzę,że nic się nie da zrobić.
Wróciłem z powrotem do sieci A i pomimo tych ustawień jakie mam(może je po raz ostatni napiszę,żeby była jasność),nadal nie działa na odległość

I tak wg.pierwszego zrzutu ekranowego DHCP table.
Nazwa hosta - brak(nie wiedziałem gdzie kliknąć,żeby wpisać)
IP adress - 192.168.1.103:1028
Mac adress -  wpisany z urządzenia(były dwa,mam nadzieję,że wpisałem dobry)
Status - Static
Expire Time - N/A

Teraz drugi ekran:
Serwer wirtualny dla - pojedyńcze IP
Indeks reguły - 1
Aplikacja - Kamera 01 (tak sobie nazwałem),HTTPS
Protokół - ALL
Port początkowy - 1024
Port końcowy - 1028
Lokalny adres IP -  192.168.1.103:1028
W tabelce dane j.w. serwer wirtualny ustanowiony

Wcześniej w modemie ustawiłem na tym ekranie:


Dynamic DNS - Activated
Service Provider- inaczej jak na zdjęciu - tam jest dyndns,ja mam no-ip
Host name -  nazwa hosta z no-ip
Username - nazwa użytkownika z portalu no-ip
Password - hasło użytkownia z portalu no-ip

Zapisałem.

Teraz nie wiem jak się zalogować - wpisuję nazwę swego hosta w wyszukiwarkę,wywala jakieś śmieci.Na dostarczonej z kamerą aplikacji po kliknięciu na obrazek kamery-powinien pojawić się jej numer IP(pojawia się gdy loguję sie przez WiFi),ale nie ma nic.
Wygląda na to,że to koniec,albo ja nie wiem jak korzystać z tego no-ip,czyli co wpisać w wyszukiwarkę(ale już nie wiem co mogę wpisać)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 18:05:42 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2013, 21:19:38 »
Dzięki za pomoc,ale widzę,że nic się nie da zrobić.
Wróciłem z powrotem do sieci A i pomimo tych ustawień jakie mam(może je po raz ostatni napiszę,żeby była jasność),nadal nie działa na odległość

I tak wg.pierwszego zrzutu ekranowego DHCP table.
Nazwa hosta - brak(nie wiedziałem gdzie kliknąć,żeby wpisać)
IP adress - 192.168.1.103:1028
Mac adress -  wpisany z urządzenia(były dwa,mam nadzieję,że wpisałem dobry)
Status - Static
Expire Time - N/A

Da się da, tylko Ty tego nie rozumiesz.
ip wpisałeś źle - samo ip, bez :1028
Kamera ma dwa adresy mac? Jakim cudem, czyżby miała dwa porty lan?

Teraz nie wiem jak się zalogować - wpisuję nazwę swego hosta w wyszukiwarkę,wywala jakieś śmieci.Na dostarczonej z kamerą aplikacji po kliknięciu na obrazek kamery-powinien pojawić się jej numer IP(pojawia się gdy loguję sie przez WiFi),ale nie ma nic.
Wygląda na to,że to koniec,albo ja nie wiem jak korzystać z tego no-ip,czyli co wpisać w wyszukiwarkę(ale już nie wiem co mogę wpisać)

Aby się zalogować na podanej domenie w ddns, musisz być na zewnątrz tej sieci. Takie głupie ruterki nie potrafią robić przekierowania
z wewnątrz do wewnątrz.

Weź sobie wyklikaj teamviewera gdy będziesz w lokalizacji w której jest kamera to Ci pokażę, bo inaczej to chyba nie da rady -
stanowczo nie masz umysłu sieciowca ;-)

A i jeszcze jedno - ruter obsługuje dyndns, więc dane z no-ip są do niczego - musisz mieć konto na dyndns.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 21:21:44 wysłana przez damkol »
Lost in universe.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dwie neostrady
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:48:54 »
Cytuj
Kamera ma dwa adresy mac?
Ma.Ma dwie naklejki jedną pod drugą.Na każdej pisze Mac ID ,ale kombinacje są inne.
Tu masz przykładowe zdjęcie z net-u:


Jedna naklejka jest większa i oprócz Mac ID ma też jakieś hasło i nazwę.Drugie to sam numer,na jednym filmie co widziałem jakiś Jankes tłumaczył,że jedno jest internetowe a drugie do czegoś tam innego,nie pamiętam dokładnie.Użyłem tego z większej naklejki.

Cytuj
ip wpisałeś źle - samo ip, bez :1028

To spróbuję poprawić



Dlatego próbę logowania zdalnego robiłem z sieci A,a nie z sieci B do której jest podpięta kamera

Cytuj
ruter obsługuje dyndns, więc dane z no-ip są do niczego - musisz mieć konto na dyndns.

I własnie zastanawia mnie dlaczego w takim razie w opcjach DDNS jest w rubryce dostawca usługi rozwijana lista w której są do wyboru:

www.no-ip.com i www.dyndns.com.

Tylko te dwie można wybrać,nie można wybrać kogo się chce,albo jedno,albo drugie.Pytanie po co dawać możliwość wyboru jako provider'a no-ip skoro router tego nie obsługuje??

Połączone: Sierpień 20, 2013, 06:09:03
No więc tak-nic jeszcze nie ustawiałem i zmieniałem,bo zdarzył się kolejny cud.
Dostawałem od pewnego czasu maile.
Które blokował MacAfee.
Dopiero teraz zacząłem się im przyglądać.
Okazało się,że maile nazywają się Home Device i zawierają numer MAC ID urządzenia i link do strony internetowej.Kliknąłem na linka,a po wpisaniu hasła i nicku ....... zalogowałem się do kamery!!!! Innymi słowy-WSZYSTKO DZIAŁA JAK TRZEBA....tylko za cholerę nie wiem jak to się stało.Te maile przychodziły raz na jakis czas.Czy to możliwe,że ustanawiając domenę producenta producent wszystko przewidział i sterowanie z zewnętrznej sieci ustawił tak,aby każda zmiana jej adresu IP przychodziła na maila właściciela??
Nie przewidziałem takiego wariantu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2013, 06:09:06 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.